Kika050
03.07.12,07:51
Dobrý deň. Potrebujem poradiť v januári sme boli na obhliadke rd z maklerom kde sme podpísali len papier o prehliadke nič viac. Potom sme sa rozhodovali či ho kupujeme nakoniec sme kontaktovali maklera že áno že chceme dom ale na hypo. S tým že 2000 eur mu vyplatíme až ked bude isté že úver dostaneme. Nič sme mu nepodpisovali myslela som si že pán makler by sa mal do toho viac vyznať ale je to riaden neschopný vsetky papierovacky som nakoniec riešila ja všetko pobabral. Volala som mu kazdy deň či je niečo nové ale on že zavolá ale neozval sa. Riešili sme to odfebruára do teraz nakoniec sme sa dohodli mimo realitky lebo s ním sa nedalo komunikovať. Nechcela som obist rk ale za toto mu mám dať 2000eur? Za čo vlastne? Včera zistil že dom kupujeme a vyhráža sa nám súdom s tým že máme podpísanú tu obhliadku tak zato nás dá na súd? Je to možné? ďakujem vám za odpovede a rady!
arizona
03.07.12,06:13
Ano, je to mozne.

Ake "papierovacky" mas na mysli?
Nie kazda realitky vybavuje klientom hypoteky,aj ked vacsina RK ponuka ako bonus pomoc s vybavenim hypoteky. Pozri si napr. na ich stranke, co vsetko ich servis obsahuje.
Kika050
03.07.12,06:25
No oni majú na strankach že vybavujú celý servis ale pán makler nemal dako času a ochoty! Ide tu aj o to v jauari sme to podpísali s ním v tej realitke ale on počas tohto prestúpil do inej realitky a tým pádom by vlastne ten zdrap papiera nemal platiť ale on tvrdí že to preniesol do sucastnej realitky.viem že sme mu mali podpisovať plno papierov ale keďže aj prestupoval do inej realitky hlavička sa zmenila takže chvalabohu sme mu nič okrem tej jednej nepodpisovali. Ja len nechápem zaco si pýta nulová ochota vôbec sa nesnažil veď koľko má trvať vybavenie celej zalesitosti? Podľa správnosti 2 až 3 mesiace a on vlastne doteraz nič neporiesil.
Miroslav Za
03.07.12,06:49
Pán maklér podpisuje "daku" zmluvu len pod hlavičkou konkrétnej spoločnosti. Preto si môže nárokovať províziu, len pod hlavičkou uvedenej firmy, kde došlo k podpisu "dákej" zmluvy. Ak ste podpísali len doklad o obhliadke, nič viac. Potom nemá na základe čoho uvedenú províziu vymáhať. To by musel mať na papieri. Pre maklérov je najideálnejšia exkluzívna zmluva. Vtedy má nárok na províziu za každých okolností, aj keby ste si vybrali a kúpili bez neho úplne inú nehnuteľnosť. V prípade, že nemá tieto skutočnosti podpísané má smolu a na súde by pravdepodobne neuspel.
Zita5
03.07.12,06:54
Nie je to náhodou okolie Sereď- Trnava ...lebo tam je taký zvyk(stretla som sa s takým prípadom) ..bol tam jeden maklér , ako popisujete .Takže na záver..... maklér nedostal nič !
Kika050
03.07.12,07:02
Nie je to z Nitrianskeho okresu ak Nás dá na súd kľudne dám aj o akú realitku ide zatiaľ si myslím že je to vyhrážanie. Exluzivnu zmluvu s nami nemá má ju len z predavajucou aj to zas pod hlavičkou prvej realitku ale exkluzivita padla 30.6. Pravdepodobne zistil že mohol mať peniaze no mohol keby sa viac nossnažil mi sme mu nechceli. nedať ale keby. spravil. To čo mal!to čo má.
Zita5
03.07.12,07:05
Nie je to z Nitrianskeho okresu ak Nás dá na súd kľudne dám aj o akú realitku ide zatiaľ si myslím že je to vyhrážanie. Exluzivnu zmluvu s nami nemá má ju len z predavajucou aj to zas pod hlavičkou prvej realitku ale exkluzivita padla 30.6. Pravdepodobne zistil že mohol mať peniaze no mohol keby sa viac nossnažil mi sme mu nechceli. nedať ale keby. spravil. To čo mal!to čo má.

V takomto prípade je dobré sa obrátiť na právnika . Rozhodne ho nebudete platiť vo výške 2 000 eur.Ale určite by som to zverila do rúk právnikovi .Predpokladám, že máte kópiu toho, čo ste podpísali...teda kópiu tlačiva obhliadky .
Nandrolon
03.07.12,07:06
Podľa mňa Vám dal podpísať papier, ktorý hovorí o tom že prehliadku danej nehnuteľnosti vykonal s Vami on a v prípade jej kúpy dostane od Vás províziu, a v prípade kúpy danej nehnuteľnosti mimo neho bude sankcia vo výške provízie....
Normálna prax.
Takto sa istia realitní makléri kvôli tomu že on s Vami ide na prehliadku, niekedy cestuje aj 100 km, ukáže Vám nehnuteľnosť, prípadne aj papiere od nej a vy sa potom skontaktujete s majiteľom a kúpite ju lacnejšie...
Takisto sme viackrát podpisovali ten papier.
Dokonca niektoré realitky ani nehnuteľnosti nemajú na webe vyfotené zvonku, aby sa nedal tak ľahko zistiť jej majiteľ....
Kika050
03.07.12,07:08
Veď ja som s ním komunikovala kazdy deň som telefonovala a on ja sa vám ozvem a nič. Manžel keďže pracuje mimo si vybral aj dovolenku tak ako povedal aby sme spravili vybavovacky a dobre vedel že je doma lebo som mu volala a potom si vypol telefón alebo nedvihol.potom som mu prestala vyvolávať mesiac a pol sa neozval a zrazu včera manze s ním diskutoval pekné no ked sa zacal vyhrážať tak aj manzel odpovedal. Manžel sa ho pekné spýtal za čo vlastne chce peniaze keďže kúpno predajnú zmluvu sme si my vybavili,znalecký a kataster plus kolky! A vlastne aj pozicku lebo papiere som nakoniec nie jemu posielala ale pani rovno do banky lebo ani na to nebol schopný! Dostane bohužiaľ províziu z banky bohužiaľ mal by byť rád. Aj tam nám to zle vybavil lebo z pôvodných 35000 nám dali len 28000 dosť máme malo a nie este jemu platiť!
arizona
03.07.12,07:09
Teba ako kupujucu nemusi zaujimat, ci predavajuci ma c RK exkluzivnu zmuvu,alebo nie. Ak by mal, tak on plati pokutu,keby predal bez nich, ty nie.

Precitala si si dokladne, co si podpisovala? Lebo na konci tohto ohliadajuceho protokolu byva zvacsa uvedene, ze kupujuci sa zavazuje, ze RK pri kupe neobide a ze kupa danej nehnutelnosti sa moze uskutocnit iba cez nich,nakolko ta oni priviedli k svojmu klientovi...
Nandrolon
03.07.12,07:12
Kika050: peniaze chce za to, pretože Vám tu nehnuteľnosť ukázal..... bez neho by ste o nej nevedeli......
Je to síce chrapúňstvo, ale je to tak.....
Kika050
03.07.12,07:16
Ano bol to protokol o prehliadke a bolo tam pravdepodobne ukotvene že ich neobideme. pravdaže nám kópiu nedal ale to bol papier z prvej realitky čiže vlastne z tou čo je teraz s ňou nemáme žiaden papier podpísaný.
Zita5
03.07.12,07:18
Veď ja som s ním komunikovala kazdy deň som telefonovala a on ja sa vám ozvem a nič. Manžel keďže pracuje mimo si vybral aj dovolenku tak ako povedal aby sme spravili vybavovacky a dobre vedel že je doma lebo som mu volala a potom si vypol telefón alebo nedvihol.potom som mu prestala vyvolávať mesiac a pol sa neozval a zrazu včera manze s ním diskutoval pekné no ked sa zacal vyhrážať tak aj manzel odpovedal. Manžel sa ho pekné spýtal za čo vlastne chce peniaze keďže kúpno predajnú zmluvu sme si my vybavili,znalecký a kataster plus kolky! A vlastne aj pozicku lebo papiere som nakoniec nie jemu posielala ale pani rovno do banky lebo ani na to nebol schopný! Dostane bohužiaľ províziu z banky bohužiaľ mal by byť rád. Aj tam nám to zle vybavil lebo z pôvodných 35000 nám dali len 28000 dosť máme malo a nie este jemu platiť!

Však práve preto, ža čo by chcel odmenu nechápem ....takto sa chová jeden solídny maklér ? Myslím, že nie . Má sa o klienta starať a preto by som mu nedala ani korunu ....


Všetko ste si vlastne vybavili ...
Kúpa nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu:
VÝHODY:


zháňa nehnuteľnosť na základe vašich požiadaviek,
pomôže vám pri vybavovaní hypotéky (nie vždy to však musí byť hypotéka najvýhodnejšia pre vás),
šetrí vám čas (urobí fotodokumentáciu nehnuteľnosti, o ktorú máte predbežný záujem a vy sa môžte ísť osobne pozrieť až na tie, ktoré vás najviac zaujali),
všetky formality za vás vybavuje RK,

NEVÝHODY:


vyššia cena nehnuteľnosti,
realitný maklér nemusí mať všetky informácie, ktoré by vás o nehnuteľnosti zaujímali, všetko máte tzv. z druhej ruky,
pozor na podvodníkov (RK je dobre si overiť).



Zdroj :http://ako-kupit-predat-byt-dom.firespace.eu/hladanie.html
Kika050
03.07.12,07:18
Nie my sme o tej nehnutelnosti vedeli lenže bohužial sa nedalo inak z kontaktovať len cez realitaka kedže dom od roku 2006 bol opustený ja nevravim že sme ho chceli hned na začiatku obíst,ale za toto spravanie mu mam platit taký peniaz? A vlastne za čo? Nič nespravil!
Kika050
03.07.12,07:22
Presne tak! A ked sme ešte upozornili že vlastne garaž je čierna stavba a mali by to dat do poriadku povedali bud to beriete tak alebo nie! Toto je pristup ja mu nič nebudem platit ja pôjdem kludne aj do markízy a upozorním na to aby si radšej ľudia vabyvili samy. Ved ja som z nervami na konci od februara vlastne riešim kupu jedneho domu ktorý neni ani drahy neviem si predtavit vybavovat kupu vačšiu čiastku penazí!
Zita5
03.07.12,07:25
Tiež si neviem predstaviť , ak je fundovaný maklér pretiahnuť jednu nehnuteľnosť z prvej realitnej kancelárie (pod hlavičkou danej RK) do druhej RK .Nie je to čisté podľa mňa, možno by sa aj v danej RK čudovali .
alltracboy
03.07.12,07:44
ja sa divim ze v dobe internetu este nieje ta zmuluva na nete nech si ju precita niekto kto do toho vidi..taketo vase dohadovacky niekam nepovedu.
Kika050
03.07.12,07:44
To neviem ale pozerala som momentalne ich stránky a pozeram že sidlia v tej istej budove!:confused:A chcem sa spýtať prečo aktualizoval vlastne predaj domu ked dobre vie že už je predaný to takto môže klamať ľudi? Totot je normálne správanie maklerov?A potom nech sa nečudujú RK že s nimi nikdo nechce nič mať!
Kika050
03.07.12,07:47
Bohužiaľ tu zmluvu hľadame na nete a nikde nie je! Uvidi sa som sama zvedavá či pán makler bude mať odvahu dať to na súd,lebo vlastne nemá nič ja sa pôjdem aj súdiť ukažem konverzacie čo som všetko vybavila a aka bola ochota a hadam to vyhrame! Predsa len či 1000alebo 2000eur je dosť veľa pňazí za jeden podpis! Fakt by som mu ich zradosťou dala nech nemam takéto problémy keby svoju robotu spravil tak ako ma! A keby bol viac ochotný!
arizona
03.07.12,07:59
Tiež si neviem predstaviť , ak je fundovaný maklér pretiahnuť jednu nehnuteľnosť z prvej realitnej kancelárie (pod hlavičkou danej RK) do druhej RK .Nie je to čisté podľa mňa, možno by sa aj v danej RK čudovali .
Zitka toto sa bezne robi. Makler,ak zmeni realiku, tak si danu nehnutelnost "berie so sebou",lebo je pozna a ponuka dalej. Ale nehnutelnost zostava v ponuke aj v povodnej realitke,lebo oni vlastne mali podpisanu zmluvu...

Toto by som este vedela pochopit. Ale nepochopitelne a neseriozne mi pride skor to, ze niektore realitky ponukaju nehnutelnost,ktoru iba odkopiruju z inych realitiek, len preto,aby ohurili zaujemcov tym, ze maju "velku ponuku".
Preto je dobre pri zaujme o kupu zavolat vopred maklerovi, co nehn.ponuka a povypytovat sa. Ak makler nevie povedat nic viac,ako ma napisane v inzerate, tak je jasne, ze nema ani paru o nehnutelnosti...
mimotemy
alltracboy
03.07.12,10:30
to akoze ani nemas kopiu zmluvy?
Kika050
03.07.12,14:31
Nie nemáme veď to nebola ani zmluva! To bol len papier kde sme podpísali že sme v tam s ním boli on tvrdil že to musí ukázať šéfovi že sa stara
mofli
16.07.12,17:25
a nemožeš povedať aj meno RK, aby si aj ostatní dávali pozor?
robertkozich
16.07.12,18:41
Aj M&M REALITY robia to iste....podpisu papier ze si tam bol s nimi na obhliadke a bla bla bla..ale ine je ked makler nereagoval a nic nerobil...da sa stazovat na NARKS je to komora realitnych kancelarii... alebo mu proste vysvetlit ze jeho sluzby boli uplne na nic ...a ked uz predavajucemu vyprsala zmluva tak nech sa strci..v dnesnej dobe robi realitakov hocikto....mam aj take skusenosti..ale je dobre robit s takymi ktorym na tom zalezi..a to ide vsetko ako po masle....tak ja by som mu len zakyval a povedal mu maj sa pekne a neotravuj uz...
negotiant
29.07.12,04:33
Sprostredkovateľovi vzniká nárok na odmenu ak zabezpečil príležitosť na uzatvorenie obchod s treťou osobou. Teoreticky nemusí byť aktívny vo veciach hypotekárnych úverov a pod. To, že sa dostatočne nevenoval, ale podobné subjektívne dojmy sa veľmi ťažko preukazujú.

A ešte jedna pripomienka: Sprostredkovanie je možné vykonávať aj na základe ústnej objednávky, len sa ťažšie preukazuje. Samotný podpísaný hárok o vykonaní obhliadky, i keď neviem v akom bol znení, väčšinou nie je dostatočný doklad na vymáhanie zmluvnej pokuty, ale mohol by byť doklad na preukázanie sprostredkovania nehnuteľnosti a teda vzniku ušlého zisku.

Ak by vedel hodnoverne preukázať aj ďalšie vykonané kroky, napr. mailovou komunikáciou, svedectvom ďalšej osoby (znalec, pracovník banky, ), tak by vedel už teoreticky aj zvládnuť bremeno dokazovania v prípade súdneho sporu.

Stále zastávam názor, nie som spokojný s realitkou, potrestám ju tým, že nehnuteľnosť odmietnem, ako ju idem kúpiť bez zaplatenia RK.
charonme
29.07.12,05:12
Nič nespravil! akoto ze nic? a ako ste sa dokontaktovali k majitelovi?

suhlasim ze 2000eur je za sprostredkovanie kontaktu vela, ale ty si mu ten papier podpisala