bcjan
03.07.12,17:47
Ahojte,

mám k dispozícií tieto dva mobilné telefóny, ktorý z nich si mám vybrať?

Potrebujem mobil na prácu t.z. písanie a príjem emailov + excel a word.

NOKIA 500 alebo HTC Desire C

Ďakujem
ján
mpca
04.07.12,06:53
Nokia 500 OS Symbian Belle:
Spomedzi organizačných funkcií spomeniem kalendár s informačnou lištou, budík s funkciou opakovania (denne, pracovné dni, týždenne), kalkulačka, slovník, zip manager.

Veľmi ma prekvapila absencia prehliadača dokumentov. (Dá sa doništalovať cez ovi store)

Nokia 500 je cenovo dostupný smartfón pre nenáročných používateľov. Aj napriek vysokému taktu procesora bol systém občas spomalený a párkrát sa aj reštartoval. V danej cenovej kategórii mu môžu konkurovať najmä jednoduchšie smartfóny s OS Android. 500-vka ponúkne kvalitné plastové spracovanie a dobrú prácu s e-mailami. Farebnými krytmi v balení (možnosť dokúpenia iných farieb) si určite získa pozornosť najmä mladých ľudí. Ak oželiete kvalitný fotoaparát, prehliadač dokumentov (možno sa nejaký objaví v Obchode) a k Symbianu máte blízko, je Nokia 500 tou správnou voľbou.

HTC Desire C OS Android 4
Oproti nokii má operačný systém Android v najnovšej verzii. Má o trošku väčší display (0.2") ale zároveľ menšie rozlíšenie... Fotoapáraty skoro totožné a HTC má aj papierovo slabší procesor...


Osobne by som si nevybral ani jeden :)) ale keby som musel tak potom asi HTC lebo k Androidu mám vrúcny vzťah :D