Nanka29
04.07.12,11:11
Dobrý deň, kto by mi vedel, prosím poradiť kde na webe by som mohla zverejniť svoje fotografie, ktoré by boli dostupné iba pre vybrané osoby a bolo by ich možné iba prezerať, nie sťahovať?
Chcela som využiť na tento účel Picasaweb, ktorý sa mi páči, dá sa v ňom zadefinovať kto môže fotografie prezerať. Avšak, žiaľ, každý kto ich môže prezerať, ich môže aj sťahovať. A to nechcem.
Tiež by som potrebovala takto naložiť aj s videom.
Viete mi, prosím, poradiť? Vopred Vám ďakujem.
Janka
dalid
04.07.12,09:30
Všetko čo dáš na web, sa dá nakoniec nejako stiahnuť... A ak by sa aj súbor nedal stiahnuť, stále si prehliadajúci vie spraviť cez PrintScreen obraz plochy s tvojou fotografiou..
Takže ak nechceš aby si nikto tvoje fotografie nestiahol, jednoducho ich nedávaj na web!!!

Ak ti ide o ochranu autorskych práv, sú rôzne programy ktoré ti umožnia do fotografie pridať vodoznak, ale neviem či je toto pre teba dôležité.
Nanka29
04.07.12,09:41
Ďakujem za info. PrinScreen obratovky by mi až tak nevadil. Nevieš, prosím o nejakej možnosti, kde sťahovanie nie je možné? Ďakujem.
Nandrolon
04.07.12,09:49
všade je možné sťahovanie.
ak mám raz obrázok na obrazovke, vždy ide "uložiť ako" prípadne "uložiť ako obrázok", v núdzovom prípade printscreen...
dalid
04.07.12,09:53
Ja osobne foto dam na webove ulozisko a potom poslem link na ich stiahnutie ludom ktorych sa tie snimky tykaju.. to ze si ich stiahnu mi nevadi, lebo originaly mam aj tak iba a na ulozisko ich spravidla davam uz komprimovane, keďze viem ze si ich nikto nebude tlacit na A4 format... a cca 500 kB subor je postacujuci na pozrenie v PC
Nandrolon
04.07.12,10:04
Ja som poskúšal viac webov a zo všetkého najviac mi pasuje - aj uploadovanie na extra pomalom pripojení www.rajce.idnes.cz
Album si môžeš zaheslovať a môžeš poslať niekomu link, ktorý si ho otvorí s tým tvojim heslom.
Dá sa stiahnuť do PC malý programik "rajce pruvodce" pomocou ktorého si môžeš jednotlivo manažovať svoje albumy, aj odosielanie fotiek, aj automatické zmenšovanie /posiela ich už zmenšené, takže namiesto 100 MB toku dát ti ide cez net iba 10 MB, atď.
Užívateľsky sa mi zdá najprívetivejší... hlavne pre úplných laikov...
bettylou
04.07.12,10:07
vytvor si platenú stránku - to j teraz hit - a tam skús zaheslovať, s tým že heslo budú mať len vybraní... Šak na to je internet
kuko1479
05.07.12,20:43
fotky pekne zazipuj s heslom daj na ulozto a mas vystarane :) link a heslo das len komu chces ;)
misoft
05.07.12,21:14
..a ešte to dáš ako súkromné - tak sa to ani pri "bežnom" vyhľadávaní vo výsledkoch neobjaví. Link a heslo pošli e-mailom - druhý si to stiahne a rozbalí. Potom, ak to bude mať, môžeš ZIP súbor z uloz.to vymazať.