verads
04.07.12,11:14
Dobry den , počula som, že ked niekto chce postavit do 25m2 stavbu , akože je to drobná stavba , v mojom prípade letná kuchynka , ale nesmie tam byt elektrina voda ani plyn ? je to možné? čiže bez inžinierkych sieti. Ja mám na pozemku vodu aj elektrinu, a nemohla by som ju napojit na letnu kuchynku ? to mi nejak nesedi.
dedo758
27.07.12,03:50
To si teda počula zle:) Už zákon cituje, že to môžu byť "prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení", takže minimálne elektrina a voda je aspoň v troch spomínaných stavbách, plyn aspoň v jednej.
lubko6394
27.07.12,04:38
Čo by si nemohla. Ja mám vedené do letnej kuchyne a aj do stodoly 380V, 3x koaxiál, domácu sieť, vodu a po 2 datových kábloch - všetko v zemi. Plyn nie, lebo ten tam nepotrebujem.
verads
06.08.12,13:29
Dakujem pekne za odpvede . a keby ,že ta,chcem komín , lebo však v letnej kuchynke môže byt , je to povolené ? predpokladám , že ano
lubko6394
06.08.12,14:50
Dakujem pekne za odpvede . a keby ,že ta,chcem komín , lebo však v letnej kuchynke môže byt , je to povolené ? predpokladám , že ano

Mne to vyšlo tak, že som do steny zamuroval takú hliníkovú naťahovaciu hadicu tuším d 135 mm a do nej vložil tú rúru od peteriek. Koleno od peteriek, šikmo hore, koleno, rúra cez stenu, koleno a rúra na konci so strieškou ( aby mi nezatekalo ).
verads
06.08.12,20:46
Dakujem pekne za odpovede.