kinderko
04.07.12,15:03
Dobrý deň. Chcela by som vás požiadať o radu. Som evidovaná na úrade práce, našla som si brigádu ako doručovateľ materiálov do poštových schránok, dňa 18. júna mi poslali e-mailom dohodu o pracovnej činnosti, ktorú som vyplnila, podpísala a poslala im ju naspäť. V stredu som im volala do firmy že túto prácu už viac nebudem vykonávať, ale že túto jednu distribúciu samozrejme dokončím hneď ako to bude možné. Dôvodov, prečo som sa rozhodla skončiť bolo viacero - napríklad neochota odpovedať mi na otázky, ktoré som mala, alebo príliš veľa práce (12000 letákov rozniesť za 5 dní) za málo peňazí. To ale nie je dôležité. 22. júna som im poslala výpoveď s tým, že som ich zároveň požiadala o výplatnú pásku, ktorú musím zaniesť na úrad práce. V pondelok som volala do tej firmy, čo je s mojou výpoveďou, a chlapík mi len povedal, že to posunul kolegovi. Hovorím dobre, v ten istý deň ma známa varovala, že výpoveď ktorú som im poslala je zlá, resp. nie je podľa zákona. Hneď som si na porade vyhľadala novú, vyplnila som ju, poslala som ju zamestnávateľovi a ospravedlnila sa, že tá prvá, ktorú som im poslala 22. bola zle vyplnená. Zároveň som ho požiadala aby mi maximálne do piatku poslal tú výpoveď podpísanú a požiadala som ho aj o výplatnú pásku. Stále však nemám od nich žiadnu odpoveď. Bola som sa na úrade práce informovať, že v prípade ak tú pásku nebudem mať vyradia ma z evidencie, a je im úplne jedno, že to nie je moja chyba ale chyba zamestnávateľa. Už naozaj neviem čo mám robiť, posledné dni vôbec nespím, neustále musím myslieť na to, čo bude keď ma vyradia z evidencie.

Prečo mi zamestnávateľ nevie dať výplatnú pásku? Je to preňho taký problém?

V zmluve mám napísané ohľadom mzdy toto:

,,Odmena je splatna pozadu za mesacne obdobie vo vyplatnom termfne urcenom u zamestnavatera pre vyplatu mzdy, t.j. do konca nasledujuceho kalendarneho mesiaca."

Môže to byť dôvod prečo mi nevedia poslať výplatnú pásku?? Ďakujem veľmi pekne za vaše rady a odpoveď.
ivka70
04.07.12,13:07
Nemusia ti dat hned pasku, tu az pri vyplate, ale musia ti dat potvrdenie o prijme za predch. mesiac.
JankaO
04.07.12,13:07
Ak majú výplatný termín neurčený, tak spracovať mzdu a výplatnú pásku je povinný Vám dať najneskôr 31.7.2012.
ivka70
04.07.12,13:13
Ak majú výplatný termín neurčený, tak spracovať mzdu a výplatnú pásku je povinný Vám dať najneskôr 31.7.2012.

Pre potreby Uradu prace musi to potvrdenie vydat skor, UP ho chce do par dni od zaciatku mesiaca ....
kinderko
04.07.12,13:14
Výplatný termín uvedený nemám, o vyplatení mzdy mám v zmluve napísané iba to, čo som uviedla aj v prvom príspevku. Povedzme však, že teda výplatnú pásku mi je povinný dať mi najneskôr 31.7.2012, ako to však môžem vysvetliť na úrade práce? 19.6.2012 som bola na úrade práce zahlásiť, že pracujem na DoPČ , 20.6.2012 som bola na podpise, vtedy mi povedali, že výplatnú pásku mám priniesť nabudúce, tj. 18.7.2012. Keďže však majú čas do 31.7.2012, ako to vysvetlím? :( Ďakujem inak obom za odpovede
ivka70
04.07.12,13:19
Výplatný termín uvedený nemám, o vyplatení mzdy mám v zmluve napísané iba to, čo som uviedla aj v prvom príspevku. Povedzme však, že teda výplatnú pásku mi je povinný dať mi najneskôr 31.7.2012, ako to však môžem vysvetliť na úrade práce? 19.6.2012 som bola na úrade práce zahlásiť, že pracujem na DoPČ , 20.6.2012 som bola na podpise, vtedy mi povedali, že výplatnú pásku mám priniesť nabudúce, tj. 18.7.2012. Keďže však majú čas do 31.7.2012, ako to vysvetlím? :( Ďakujem inak obom za odpovede

Este raz, pytaj si od zamestnavatela potvrdenie o prijme za jun pre potreby UP.
kinderko
04.07.12,13:22
Ďakujem ivka. No ja som mu v pondelok hovorila nech mi to do piatku pošle, kvôli úradu práce, ak to nebudem mať v piatok na e-maily, zavolám mu a poviem mu ako si to napísala - potvrdenie o príjme za jún pre potreby UP. Ďakujem, lebo už naozaj neviem čo robiť, už si miestami aj myslím, že to robia naschvál, za to že som dala výpoveď a teraz si želajú aby ma vyhodili z ÚP alebo čo :/
ivka70
04.07.12,13:25
Je to mozne, kedze, ak si dobre pamatam, ta tvoja "vypoved " nebola uplne koser
kinderko
06.07.12,11:56
Tak som im práve volala, na začiatok som si pýtala meno človeka, ktorý má na starosti výpovede (v pondelok mi hovoril, že to má jeho kolega na starosti - chcela som volať priamo jemu) tak sa ma spýtal na čo to potrebujem, tak som mu povedala čo je vo veci a on vravel že mu to preposlal (to mi vravel už aj pondelok ale to mi nestačí keď to nemám v rukách priamo ja) , požiadala som ho teda nech mi to pošle a hlavne nech mi pošle potvrdenie o príjme pre potreby úradu prácu, a on že dobre jasné (to dobre som počula od neho už 4x za uplynulé 3 týždne) pre istotu som sa spýtala či sa to teda dá, lebo to naozaj potrebujem do budúceho týždňa, slúbil mi že mi to pošle, tak som naozaj zvedavá. Nuž, uvidíme čo bude. Zatiaľ vám ďakujem za rady :)
willma
06.07.12,12:49
netelefonujem ale píšem a doporučene s doručenkou
kinderko
06.07.12,12:53
netelefonujem ale píšem a doporučene s doručenkou

willma - Úprimne ti poviem, rada by som, keby som vedela že sa dočkám odpovede, lenže keď som začínala, mala som dosť otázok čo som im položila v e-maily, odpovede som sa nikdy nedočkala, môj jediný e-mail od nich bol keď mi posielali DoPČ, ešte aj tú mi neposlali poštou ako to robí väčšina firiem, ale e-mailom preskenované. Takže obávam sa že pri nich by som sa odpovede v živote nedočkala, keby som s nimi komunikovala listovou formou.
willma
06.07.12,13:09
lenže doručenka aj s kópiou listu je revantný dôkaz pre SP aj UP, že robíš vo veci maximum. Tiež so mnou zamestnávateľ nemienil komunikovať a na potvrdenie čakám od minulého roka.
kinderko
11.07.12,11:16
Ahojte, tak som sa konečne dočkala!!!! Zamestnávateľ mi dnes konečne poslal potvrdenie o príjme, ktoré potrebujem, ešte by som sa však rada spýtala, či mi bude stačiť na UP ak to budem mať vytlačené, alebo mi to musí zaslať poštou.

Ďakujem za odpoveď.