AndreaJerguš Daubnerovci
04.07.12,17:23
Rád by som sa informoval úplne o všetkých veciach ktoré sú potrebné pre postavenie, rád by som poradiť v oblasti najlepšieho materiálu pomer cena a kvalita - dom bude mať len 81m2 čiže pôdorys štvorec - 9x9 metrov pozemok už mám, auto na prepravu všetkého kúpim dom by som staval svojpomocne v interiéri by mal byť krb obložený mramorovými platňami podľaha plávajúca nejaká v akcii sprcha obyčajná bez akých koľvek cárachov a vaňa takisto jednoduchá - takže vedel by niekto aspoň zhruba načrtnúť a navrhnúť materiál - kde kúpiť aký kúpiť vopred ďakujem + na juh strechy slnečné kolektory na aspoň polovičnú časť spotreby elektrickej energie za rok pri dvoch osobách, takisto plastové okná čo v najlepšej cene dvere bezpečnostné nemusia byť :) vopred vrelá vďaka
drozdm
04.07.12,18:04
no podla toho čo čitam nieste naročny a cena rozhoduje.
po prve skusil by som obijsť stavebniny viacere a dohodnuť sa na možnych zlavach ak budete od nich kupovať večšie množstva. prip by som skusil aj zadať dopit na napr. www.123dopyt.sk (http://www.123dopit.sk)
budete stavať svojpomocne? lebo aj to treba zohladniť..napr. s tvarnicamy ako ytong a pod. sa robi lepšie ako s tehlou atd
TomasHC
04.07.12,18:35
Na tie kolektory rovno zabudnite... Najviac elektriny to vyrába keď ju netreba a nedá sa nijako rozumne skladovať.
jahoszmsk
04.07.12,19:07
možno mal na mysli kolektory na solárny ohrev TUV, tie majú rýchlu návratnosť ak sú v dome 4 ľudia.
bjuty smis
04.07.12,20:41
možno mal na mysli kolektory na solárny ohrev TUV, tie majú rýchlu návratnosť ak sú v dome 4 ľudia.

akú rýchlu ????
bjuty smis
04.07.12,20:42
chceš šetriť, alebo preplácať ?
alebo podnikáš v autodoprave ?
day
04.07.12,21:03
hladajte - myjavska, ipelska pripadne pezinska tehelna
(kolektory a navratnost? prosim prepocet)
zalobaba
04.07.12,21:22
skús tuto:
www.vidadomy.sk