lavax
05.07.12,13:33
Dobrý deň, potreboval by som poradiť.
Kupujeme dom na hypotéku a problém je v tom že majitelia domu sú dvaja bratia z ktorých jeden je súdom uznaný za nesvojprávneho a ako opatrovník je určený jeho brat. Obidvaja sú uvedení na liste vlastníctva s 1/2 podielom. Na dokumentoch zo súdu je uvedený bod že opatrovník spravuje jeho majetok a ak nejde o bežnú vec je na nakladanie s majetkom potrebné schválenie súdu.
Chcem sa preto opýtať:
1. čo všetko je potrebné predložiť na schválenie súdu ak tento dom kupujeme na hypotéku a aká je postupnosť krokov
2. ak má niekto s takýmto prípadom skúsenosti alebo informácie napíšte mi prosím aspoň približne ako dlho môže trvať pokiaľ príde vyjadrenie zo súdu

Obidvaja bratia žijú v tom dome a chcú ho predať a presťahovať sa do bytu.

Vopred veľmi pekne ďakujem za informácie
lubica201
11.02.15,19:22
Dobrý den, chcela by som sa spýtať ako to dopadlo riešim totiž podobnú záležitosť... Dakujem
romansvk
11.02.15,20:10
Zdravim ja som bol nedavno v podobnom procese predaja ale na strane predavajuceho a zastupujuceho nesvojpravnu osobu.
Vsetko prebehlo ok ale chce to urcite znalosti ako podavat takuto ziadost.....predaval som viac krat takze som sa ucil na vlastnych chybach kedze nikto vam nic nepovie. Od podania ziadosti na sude az po schvalenie na karastri to trvalo asi 4 mesice.