sowage
05.07.12,19:29
dobry den, prosil by som vas o radu, dna 5.6. 2012 mi vymenili vodomer v rodinnom dome bez mojej pritomnosti. Naratane bolo 375m3, tento objem sme udajne minuli v priebehu 9 mesiacov.Zaujimave ale na tom je, ze nasa doterajsia priemerna spotreba vody za rok vychadzala okolo 90m3. Chcel by som sa spytat, ci maju pracovnici uradu,ktori mi vodomener menili, pravo urobit to bez mojho vedomia,pretoze mam pocit ze to vobec nie je spravny postup. Po rozhovore so starostom mi bolo oznamene,ze som povinny zaplatit plnu sumu, pretoze som podla neho mal unik za vodomerom, co nie je pravda. Ked som ho poziadal aby mi ukazal demontovany vodomer, odmietol ma s tym, vraj vodomer bol odovzdany k repasovaniu. Prosim vas o radu lebo uz neviem ako dalej. Dakujem.
arizona
05.07.12,19:36
To akoze prisli vodari do tvojho dvora,ked nik nebol doma a vymenili vodomer? Podla mna, nik na to nema pravo,mozno je vynimka,ak by sa jednalo o nejaku havariu.
A nechapem, co s tvojim vodomerom ma starosta.:confused:

Nam ked menili vodomer, tak sa vopred ohlasili, dohodli sme si termin a po vymenne vodomeru sme spisali protokol o stavoch.Obe strany podpisali a kazdy si nechal jednu kopiu.
Luky89
06.07.12,15:00
A nechapem, co s tvojim vodomerom ma starosta.:confused:


Jedná sa asi o miestu vodáransku spoločnosť (obecný vodovod).
Pri výmene vodomeru by mal vlastník podpísať protokol o výmene ale výmena sa môže vykonať aj bez prítomnosti vlastníka nehnuteľnosti (nakoľko vodomer nie je tvojim majetkom ale je majetkom vodárenskej spoločnosti presnejšie jej majetkom je všetko po výstup z vodomeru).
Podľa mňa je nutné podať reklamáciu to koľko bolo na vodomere natočené bude zaznamenané vo viacerých dokumentoch (určite aj pri jeho odovzdaní na repasovanie bol vykonaní odpočet)