Theo
06.07.12,14:10
Teraz by som asi potreboval rýchlu pomoc:
Neviem ani jednu zložku otvoriť,ani na panely ani kôš pozrieť-vysypať a pod.Ani žiadne my foto,dokuments.Pripojiť sa ale dá na Net aj Skype?tak popomaličko,ale dá.AK
niečo otvoriť-nabehne hláška:ospravedlnujeme sa,ale zatvorte IE-praca sa musí prerušiť.A môžem to skúšať x krát-ďalej sa nedostanem.I keď velmi neverím,že to robí nejaký vírus .W a IE šlo zatiaľ bez nejakých štrajkov,aj včera,ale dnes tomu od 8,00 nerozumiem.Ď.
marko182
06.07.12,13:19
Robi to aj po restarte pocitaca?
misoft
06.07.12,17:25
No niečo tam zaručene máš! Prejdi do Safe modu, preskenuj PC na "choroby".
misoft
07.07.12,09:58
Pripojiť sa ale dá na Net aj Skype?tak popomaličko,ale dá. Už len toto dáva tušenie, že tam niečo máš - z tvojho PC sa stáva zombie - preposiela.
Odpojiť od siete - fyzicky odpoj kábel, v Safe móde skontroluj antivírom PC, vylieč ho. Po pripojení, aktualizovať antivír, skontrolovať firewall. Neklikať na kde aké blbosti.

I keď velmi neverím,že to robí nejaký vírus Tak tomu VER!
Theo
11.07.12,15:23
Všetko robí aj po restarte,aj vtedy ak modem mam odpojený.V mojich položkach si chcem vytlačiť 1 stranku-no neda sa!Nie tlačiť,ale ani prečítať dokument.Ale rovnako je to aj s pozeraní inych zložiek-po kliknutí sa objavi varovanie,že musím ukončiť aplikaciu I exp. a program zavrieť./Ja som žiadny IE neotvaral/V napise-velmi lutujeme,že sme spôsobili problem.a na utechu:ak ste mali rozpracované nejaké práce,pravdepodobne sa stratia.
Dnes bol nový odkaz:V zaujme ochrany PC tento súbor sa zatvara!Vyzera to na zombie...Čiže viem len:pripojiť sa na Net a Skype a dosť.
Antivir aktualizovaný denne.
misoft
11.07.12,17:46
Radil som: v Safe móde preveriť na prítomnosť svinstva, ale spraviť úplný sken (niekoľko hodín). Môžeš použiť aj Malwarebytes - zaručene niečo nájde.
To, že ti antivír hlási aktualizácie - on sám môže byť práve nahradený vírusom, ktorý sa javí ako antivírusová ochrana (toto robilo nedávno stiahnutie súboru z FB - zablokovalo prístup na FB a nahradilo všetky druhy antivírusových programov [zablokovalo ich] svojou utilitou, pričom používalo označenia i rozhrania tých programov).