faklmen
06.07.12,17:16
Ahojte
Kupil som novy notebook (ASUS U31S) a ked ho vypnem normalne cez Start, tak sa vypne ale stale este pocut, ze ide ventilator. Trocha potichsie ale zo spodu je to pocut.
Dalej svieti dioda pri tlacitku spustania notebooku a dioda napajania a dioda wifi.
Pri vypnuti by ziadna nemala svietit okrem nabijania.

Ak chcem ale opat notebook spustit, tak sa to nicim neda. Musim ho natvrdo vypnut (tlacitko napajania na 4sek) a potom sa da opat zapnut.
Nie je to moj prvy notebook a zatial som sa s tymto nestretol.
Uvazoval som ci to nema nieco spolocne s rezimom spanku ale ten vobec nepouzivam.
Nechcem to hned reklamovat, lebo nie som si isty ci to nema aj nejaku inu pricinu.
Pokial ste sa s tym stretli mozete poradit.
Dakujem
Vlado40
06.07.12,19:54
Predpokladám ,že nový NTB má OS Win7.Klikni na tlačidlo štart pravým tlačidlom-vlastnosti-akcia tlačidla napájania-malo by tam byť vypnúť.Nemáš tam náhodou zapnúť dlhodobý spánok.
faklmen
07.07.12,06:26
NTB ma samozrejme Win7. Mam tam "Vyput", to som pozeral ako prve.
Aj keby tam bol spanok, NTB sa uz potom neda nicim zapnut. Jedine na tvrdo vypnut alebo vybrat baterku.
sthruska
07.07.12,06:30
//Nemáš tam náhodou zapnúť dlhodobý spánok.
Aj keby ho mal, tak sa mašina musí naštartovať.

//Nechcem to hned reklamovat, lebo...
Čím skôr tým lepšie. Ak je iná príčina, tak nech ju nájdu. Nie je štandardné chovanie.
faklmen
07.07.12,06:38
Ak dam "Uspat" aj "Dlhodoby spanok" NTB urobi to iste ako pri "Vypnut" a neda sa opat nakopnut.

Urcite tam hned v pondelok napisem alebo zavolam, lebo tiez sa mi zda ze to bude chyba NTB a nie moja..
Vlado40
07.07.12,08:14
Skús naštartovať NTB v núdzovom režime a tam dať vypnúť.Pozri sa či je tam posledný bios 204,prípadne sa pozrieť do biosu .Ja by som skúsil nabotovať NTB z nejakého Live CD a tam vypnúť.
faklmen
07.07.12,08:56
Nechcem do toho moc zasahovat, davat novsi bios, preinstal Win ap., ked ho mam doma tri dni a ked je to nove nech to aspon chvilu bezi tak ako ma. A hlavne kvoli reklamacii, aby nebol dovod neuznania, moj zasah do systemu alebo co. V pondelok tam volam a uz sa s nim na 30 dni lucim.
Vlado40
07.07.12,09:52
Pozrel si sa aj do šetriča -zmena nastavenie napájania-zmeniť nastavenie plánu-zmeniť rozšírené nastavenia plánu-tlačidla napájania a kryt ako je to tam nastavené.Skús napr.nastaviť po zatvorení krytu vypnúť.Akcia tlačidla napájania je vypnúť ?V jednej téme som napísal vytvoriť zástupcu pre vypnutie a vtedy išlo vypnúť.
Klikni pravým tlačidlom na plochu,daj vytvoriť zástupcu s názvom shutdown -s -t 00 .Môžeš potom zmeniť aj ikonu.
misoft
07.07.12,10:28
Jednoducho v BIOS-e nemá povolené APM - preto vždy vypne.
sthruska
07.07.12,10:58
Naozaj? Citujem

Ak chcem ale opat notebook spustit, tak sa to nicim neda. Musim ho natvrdo vypnut (tlacitko napajania na 4sek) a potom sa da opat zapnut.
misoft
07.07.12,11:06
No práve. APM vypnuté (OFF) - nepozná teda žiadne reakcie na klávesnicu, vypínač atď. (len tie 4 sekundy)http://img.tomshardware.com/us/2005/09/22/bios_for_beginners/bios-power.jpg
sthruska
07.07.12,11:48
Aha. Zas som o niečo múdrejší ;)
faklmen
07.07.12,15:28
Ako pozeram, tak pozeram, ale v Biose ziadnu takuto volbu nevidim. Dokonca celu cast Power Management Setup tam vobec nemam. Na normalnom compe to mam urcite, lebo to poznam ale tu to nie je.
A volba APM tu nie je tiez, moze byt Bios aj bez toho?

Akurat som zistil, ze mam Bios Verziu 203 a Vlado40 (http://www.porada.sk/member.php?u=110414) radil aby som dal 204. Ale ako hovorim nechcem do toho zasahovat. A este ci by to pomohlo.
Vlado40
07.07.12,15:45
Skúsil si vypnúť cez vytvoreného zástupcu ?
misoft
07.07.12,16:24
Inak ten zástupca - Vypínač na ploche - mám aj ja - dobrá vec. Na starom mám ešte aj Reštart. Ale NB teraz dávam len drichmať.
faklmen
07.07.12,16:39
Skusil som zastupcu na ploche, ale je to to iste. NTB sa nevypne, iba Win.
misoft
07.07.12,22:09
No to asi vyzerá na hardvarový problém - napájací blok NB - ak nevypne počítač (OS sa korektne ukončí), zostáva napájanie WiFi adaptéru, matičnej dosky - tak toto sám neodstrániš - to chce servicemana.
faklmen
20.07.12,16:41
Tak som NTB reklamoval. Prisiel kurier a NTB zobral na Moravu do Ostravy, kde je asi hlavne centrum ASUS. Dostal som vyjadrenie, ze reklamacia sa uznava a pokial to bolo do 7 prac dni od zakupenia obratom posielaju novy kus. Takze to v podstate nie je normalna reklamacia na 30 dni.
Uz len cakam, kedy pride...
misoft
20.07.12,18:48
mimotemy Tak som dobre tipol - napájací blok blbol.
faklmen
20.07.12,19:00
Je to mozne, ale hlavne, ze s tym nerobili opletacky a poslu hned novy. Teda dufam, lebo zatial nemam ani prachy ani NTB :D
misoft
20.07.12,19:04
Inak servis Asus v Ostrave robí tieto veci rýchlo. A kvalitne (aspoň u mňa).
faklmen
20.07.12,19:12
Ked pride, tak napisem, ci uz je vsetko OK. Prve co bude, skusim ho vypnut :)