freddy87
07.07.12,21:05
Dobrý deň, prosím Vás o informáciu k akému lekárovi mám ísť v prípade podvrtnutia kolena (prasklo mi v ňom pri futbale, zatiaľ neopucha, ale silne bolí a neviem poriadne hýbať nohou)?
Ja sa neviem rozhodnúť medzi ortopédom a chirurgom.
Ďakujem za radu.
veronikasad
07.07.12,19:06
Cez víkend len pohotovosť.
Rozalka
07.07.12,19:06
Pohotovosť, traumatológia.
mato_98
07.07.12,19:11
Chirurgia
lujza.j
07.07.12,19:17
Chirurgia
mimotemy ty si mu už vyšetril to koleno? ked je to pre teba "vyriešené"?
marjankaj
07.07.12,19:25
mimotemy ty si mu už vyšetril to koleno? ked je to pre teba "vyriešené"?
Je to radosť, že máme takýchto lekárov. A nemusí mať ani zmluvu so ZP:rolleyes:
pepsikova
07.07.12,20:10
..mne sa páči tá veta ""ja sa neviem rozhodnúť medzi ortopedom a chirurgom""...šmarjá, to čo je ?..hlavne sa nerozhoduj príliš dlho!..
freddy87
07.07.12,20:16
Pokiaľ sa to výrazne nezhorší tak pôjdem v pondelok, len neviem, či je na to lepšie navštíviť ortopéda alebo chirurga, nemám skúsenosti s takýmito úrazmi alebo úrazmi vôbec. Viete teda niekto, za kým mám ísť, aby som neobehal celý pondelok len doktorov?
a_je_to
07.07.12,20:17
Dobrý deň, prosím Vás o informáciu k akému lekárovi mám ísť v prípade podvrtnutia kolena (prasklo mi v ňom pri futbale, zatiaľ neopucha, ale silne bolí a neviem poriadne hýbať nohou)?
Ja sa neviem rozhodnúť medzi ortopédom a chirurgom.
Ďakujem za radu.

Pred rokmi sa mi stalo presne toto. Mama bola zdravotná sestra a odborne mi to obviazala elastickým obväzom. Nebol som s tým nikde. Bolelo to dlho, aj elastický obväz som nosil vyše pol roka, potom sa bolesť stratila a noha funguje. Ak to neopuchne, netreba ísť nikde, ale je to len moja autentická skúsenosť. Aj výrony do členka som mal často. S prvým som bol u lekára, dostal som dlahu, ostatné som iba oviazal elastickým obväzom a citlivo rozchodil.
marjankaj
07.07.12,20:28
..mne sa páči tá veta ""ja sa neviem rozhodnúť medzi ortopedom a chirurgom""...šmarjá, to čo je ?..hlavne sa nerozhoduj príliš dlho!..
No ja sa v tom nevyznám. Ale ak by mal problémy s pätou, tak najlepší by bol patológ?:D
misoft
07.07.12,21:18
Jasne! Patológ Patočka to istí! :D
buchač
08.07.12,04:33
Pokiaľ sa to výrazne nezhorší tak
pôjdem v pondelok, len neviem, či je na to lepšie navštíviť ortopéda alebo chirurga, nemám skúsenosti s takýmito úrazmi alebo úrazmi vôbec. Viete teda niekto, za kým mám ísť, aby som neobehal celý pondelok len doktorov?
...nooooo , ak až v pondelok .....

Ja by som na Tvojom mieste ( sám vravíš , že nemáš skúsenosti ) šiel k obvodnému ...aj keď v dnešnej dobe už nie sú potrebné výmenné lístky ...
Už len z toho titulu , že sa rozhodneš ísť k ortopédovi a ten Ťa aj tak pošle na chiro .......alebo aj naopak ...

Keď sa ale už rozhodneš ísť priamo na na to príslušné oddelenie , tak ja osobne ( môj názor ) by som na chirurgiu šiel ...

Bolo tu ale spomínané aj nejaké spevnenie bandážou elastickým obväzom ...to som v časoch športovania ( vrcholová hádzaná ) bežne aplikoval ....
Doteraz si musím dávať pozor na kotníky a zápästia ......a samozrejme v šuflíku vždy v pohotovosti elastický obväz...
BXLmiami
08.07.12,08:43
čo bláznite všetci?Stal sa uraz tak má ísť na urazovku a teraz,nie v pondelok.
buchač
08.07.12,08:48
Pokiaľ sa to výrazne nezhorší tak pôjdem v pondelok, len neviem, či je na to lepšie navštíviť ortopéda alebo chirurga, nemám skúsenosti s takýmito úrazmi alebo úrazmi vôbec. Viete teda niekto, za kým mám ísť, aby som neobehal celý pondelok len doktorov?


BXLmiami
čo bláznite všetci?Stal sa uraz tak má ísť na urazovku a teraz,nie v pondelok.
...kto ???.....mýýýýý ???...:rolleyes:

...šak Fredy vydumuje ....;)...o pondelku básni .....

...keď mu v noci spuchne , potom založí novú tému .....

" Čo s opuchnutým neliečeným kolienkom ? "
lujza.j
08.07.12,08:52
hmmm...kolienko by som si dala....pečenééé
lujza.j
08.07.12,08:53
hádzaná je šialený šport....ked som bola mladučká aj ja...
lujza.j
08.07.12,08:54
úrazy kolena ja beriem tak, že to ide ruka v ruke -ortopéd a chirurg...
pasuliatko
08.07.12,15:23
ortopédia, nie chirurgia....alebo traumatoortopedická ambulancia
misoft
08.07.12,17:30
Alebo v reči "laikov" traumatológiu - isto i kosťovú fotečku budú chcieť.
freddy87
09.07.12,07:33
Vyriešené!

Bol som nakoniec u obvodného, ktorý ma odporučil na chirurga, pretože ten je na úrazy, ortopéd, je skôr na neúrazové problémy.
Chirurg mi nasadil týždňovú liečbu, keď nepomôže, tak potom konzultácia na tramatológii - najlepšie na kvalitnej športovej klinike.
buchač
09.07.12,11:08
...tak som to aj predpokladal , že takýto koniec bude ...
pasuliatko
09.07.12,18:51
Vyriešené!
Bol som nakoniec u obvodného, ktorý ma odporučil na chirurga, pretože ten je na úrazy, ortopéd, je skôr na neúrazové problémy.
Chirurg mi nasadil týždňovú liečbu, keď nepomôže, tak potom konzultácia na tramatológii - najlepšie na kvalitnej športovej klinike.

len tkú nájsť to je umenie...
calysto
13.07.12,11:30
trumatolog