ferri.222
08.07.12,16:33
Dobry den poradaci.Potrebovali by som radu kolko by ma stala komplet nova realizacia vody a kanalizacie k domu?Voda a kanal je pri pozemku cca 10m od domu.Neviem sa odpichnut co kolko stoji kopanie stavba sachty (to by sa dalo aj svojpomocne) a ceny trubiek a podbnych veci.chcem zrekonstruovat dom po rodicoch a tam bola voda so studne a zumpa.Pripadne som rozmyslal vyuzivat aj studnu a aj verejny vodovod,to iste aj so kanalizaciou a zumpou(zeby do kanalizacie slo iba wc a uzitkova voda do zumpy)K tomu kureniu som chcel kotol na drevo a aj do obyvacky krb,niekolko znamych my odporuca iba jedno s toho,ze ked uz chcem krb tak kurit iba krbom cez prieduchy po celom dome(neviem ci by to dostatocne vykurilo,a je tu aj otazka toho ked by sme neboli doma cez vikend napr tak sa vratime do studeneho domu.Co by ste my odporucali?
Xanti
08.07.12,14:46
Dobry den poradaci.Potrebovali by som radu kolko by ma stala komplet nova realizacia vody a kanalizacie k domu? Voda a kanal je pri pozemku cca 10m od domu.Neviem sa odpichnut co kolko stoji kopanie stavba sachty Kúp plastovú šachtu, čo splna normy a potreby vodární, tuším sú aj také delené, že v jednej časti voda a v druhej kanal .. lebo spolu to byť nemôže. A taká obyčajná šachta výjde na cca 320 e.
Kopanie svojpomocne, napojenie vodárni s materiálom do šachty a vodomer cca 117 eur .. od šachty do domu ideš už vo vlastnej réžii, čo tam dáš to tam budeš mať. Nie je to tak drahé. A nikto ti nebráni obehnúť obchody alebo pozrieť na nete ceny trubiek lebo metre koľko toho asi budeš potrebovať si pomerať vieš ty .. nikto iný to za teba neurobí. (to by sa dalo aj svojpomocne) a ceny trubiek a podbnych veci.chcem zrekonstruovat dom po rodicoch a tam bola voda so studne a zumpa.Pripadne som rozmyslal vyuzivat aj studnu a aj verejny vodovod,to iste aj so kanalizaciou a zumpou(zeby do kanalizacie slo iba wc a uzitkova voda do zumpy)K tomu kureniu som chcel kotol na drevo a aj do obyvacky krb,niekolko znamych my odporuca iba jedno s toho,ze ked uz chcem krb tak kurit iba krbom cez prieduchy po celom dome(neviem ci by to dostatocne vykurilo,a je tu aj otazka toho ked by sme neboli doma cez vikend napr tak sa vratime do studeneho domu.Co by ste my odporucali? Hm.. na drevo bude i jedno i druhé, ak odídeš na dlhšie z domu, tak ti vyhasne i v krbe i v kotli , takže asi sa vrátiš do studeného domu. Ak to neporiešiš aj nejakým náhradným zdrojom tepla, napr. plynovým kotlom alebo elektrokotlom kt. by slúžil na takéto situácie. v texte modrým
ferri.222
08.07.12,14:55
no zabudol som dodat ze kotol bude so zasobnikom na pelety
Xanti
08.07.12,15:05
no zabudol som dodat ze kotol bude so zasobnikom na pelety
Hm.. máš pri rodičovskom dome aj dosť miesta na kotolňu s takým kotlom? A dosť miesta na skladovanie peletiek?
ferri.222
09.07.12,04:34
Dom je ciastocne podpivniceny je tam pivnica a kotolna(cca3,5x4m)a vonku je betonovy sklad a k tomu este sopa.Peletky zasa nebudem stale pouzivat len s casu na cas ak by sme niekam sli na dlhsie s domu, tak si myslim ze ich zasa nebudeme potrebovat kamion.
Xanti
09.07.12,17:23
No neviem,
ale nebude lacnejšie a pohodlnejšie riešenie kotol na plyn alebo elektriku, ak chceš peletkový kotol používať raz za čas.
Tak raz za čas sa ti oplatí aj iný kotol mať. Peletky musia byť predsa tiež správne skladované, nasajú vlhkosť, potom budú zle horieť .. zhasnú a prídeš do zimného domu.
ferri.222
10.07.12,17:44
Tak mne bolo odporucane na drevo ze je to lacnejsie,ze plyn a elektrina stale stupa cena.Viem ze je pohodlnejsie mat kotol na plyn alebo elektrinu.
igor3006
12.07.12,14:21
A čo tak TČ vzduch voda+fancoily.A máš vyriešené ÚK aj TÚV...
ferri.222
12.07.12,14:42
A mohol by si my to aj vysvetlit lebo neviem a com je rec?
igor3006
12.07.12,15:30
Mám na mysli tepelné čerpadlo,systém vzduch-vzduch,ktoré slúži aj na kúrenie aj na ohrev vody.:)
igor3006
12.07.12,15:32
Ospravedlňujem sa vzduch-voda,poplietol som si to s našim bytom....:eek:
lapejko
12.07.12,16:08
v nízkoenergetickom dome mal známy na zimu pripravené 2 t peletiek a za zimu spotreboval 250 kg, takže so skladovaním nie sú až také problémy.Ako ďalší zdroj na tuhé palivo sa v poslednej dobe osvedčili tzv. hypokaustové pece. ide v podstate o malú krbovú vložku s veľkým akumulačným šamotovým zásobníkom s riadeným spaľovaním elektronicky a digitálnym priestorovým termostatom, používa sa ako náhradný alebo doplnkový zdroj ku plynu alebo elektrine, po štyroch hodinách kúrenia večer dokáže zabezpečiť príjemnú teplotu do ďalšieho večera. včera sme ukončili rozvod vody a kanálu v novostavbe, hlavné rúry sme už mali v dome, 2x filter s ventilmi, riadiaca jednotka čerpadla studne od Grundfoss, 2x Geberit splachovač so studňovou vodou a rozvod vody z PPR s cirkuláciou Túv, odvetranie kanála na strechu 2x - celková cena do 2000,00.