marcelmi
08.07.12,19:21
1--AKO JE TO AK SOM DAL MOBIL REKLAMOVAT 8,6,2012(zakupeny 7,6,2012) a datum uplatnenia reklamacie je 8.7.,2012. Su Povinny mi oznamit do tych 30 dni ze mobil je uz na prijmaciom mieste a musia to urobit pisomne postou alebo mozu aj zavolat.Alebo sito mam zistit sam.

--A ak mi to neoznamia mam to chapat tak ze podla zakona mozem odstup. od zmluvy.
misoft
08.07.12,17:37
Ohľadom rôznych reklamácií je tu dostatok tém a odpovedí.
1) ak si udal kontakt - mali by oznámiť (nie si povinný zisťovať stav reklamácie) a môžu SMS a aj telefonicky.
2) ak sa dovtedy neozvú - zober lajstro (reklamačný protokol) - capni im na pult a oznám, že prešvihli 30-dňovú lehotu a pýtaj LÓVE.
marcelmi
08.07.12,17:42
No uvidime maju na to este 1 den do zajtra a ten reklamačný protokol myslis vytlacit znenie zakona
misoft
08.07.12,17:44
Reklamačný protokol - šak to lajstro, ktoré si dostal, keď si uplatňoval reklamáciu. Alebo si to dal len tak - na blind?
mpca
08.07.12,18:38
Tento spôsob vybavenia reklamácie musí určiť ihneď, v zložitých prípadoch najneskôr do 3 pracovných dní odo dňa uplatnenia reklamácie, v odôvodnených prípadoch, najmä ak sa vyžaduje zložité technické zhodnotenie stavu výrobku alebo služby, najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie.
Po určení spôsobu vybavenia reklamácie sa reklamácia vybaví ihneď, v odôvodnených prípadoch možno reklamáciu vybaviť aj neskôr. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok.
marcelmi
09.07.12,14:55
Reklamačný protokol - šak to lajstro, ktoré si dostal, keď si uplatňoval reklamáciu. Alebo si to dal len tak - na blind? rekl.protokol mam len som si neuved.ze je to toto lajstro.Mne hlavne ide o to oznamenie.Ostatne som sa vsetko docital v ostatnych temach.
veronikasad
09.07.12,15:00
rekl.protokol mam len som si neuved.ze je to toto lajstro.Mne hlavne ide o to oznamenie.Ostatne som sa vsetko docital v ostatnych temach.
Prikladám ti stanovisko SOI k spôsobu a termínu vybavenia reklamácia

Dobrý deň,

Predávajúci je povinný o spôsobe vybavenia informovať písomne najneskôr do 30 dní od prijatia reklamácie. Podstatný je dátum podania na poštovej pečiatke.
Lehota začína plynúť nasledujúci deň po prijatí. Pokiaľ 30 ty deň pripadne na sobotu, nedeľu alebo sviatok považuje sa za posledný deň lehoty nasledujúci pracovný deň.

S pozdravom
Právny odbor I SOI so sídlom v Prievidzi pre Trenčiansky kraj