Alex85
09.07.12,16:16
Mili poradaci,
prosim vsetky skusenosti s ucholakmi sem s nimi! Som zufala, v zahrade vsade a vo velkom pocte mame ucholaky. Okrem toho ze su to velmi skarede zvieratka, obzieraju mi potajme v noci vsetky okrasne rastliny, vratanev hortenzii, javorov,anjelskych trub... Najpr som nevedela co to je, ale par som ich nacapala schovanych v pucikoch listov. Na jednom okrasnom kriku som nasla aj mravcov. Naozaj sme zufali, ziadne postreky neucinkuju,nakolko cez den su zalezene, jedine overene je Biolit ale ten sa na rastliny bojim striekat :) Citala som niekde ze existuje pripravok proti skodcom, ktory nefunguje ako dotykovy ale dostane sa do rastliny a tym ze ho skodca spapka, pride mu zle :) Ale neviem ako sa vola a ci to zabera aj na tieto bestie. Najhorsie je ze invazia zacina aj k nam dovnutra domu, ale na tento problem BIOLIT zabera :) Velmi dakujem vopred za vsetky rady, nakolko na internete som sa to nikde nedocitala, asi nikto nema takyto problem :(
Antea
09.07.12,15:02
Mili poradaci,
prosim vsetky skusenosti s ucholakmi sem s nimi! Som zufala, v zahrade vsade a vo velkom pocte mame ucholaky. Okrem toho ze su to velmi skarede zvieratka, obzieraju mi potajme v noci vsetky okrasne rastliny, vratanev hortenzii, javorov,anjelskych trub... Najpr som nevedela co to je, ale par som ich nacapala schovanych v pucikoch listov. Na jednom okrasnom kriku som nasla aj mravcov. Naozaj sme zufali, ziadne postreky neucinkuju,nakolko cez den su zalezene, jedine overene je Biolit ale ten sa na rastliny bojim striekat :) Citala som niekde ze existuje pripravok proti skodcom, ktory nefunguje ako dotykovy ale dostane sa do rastliny a tym ze ho skodca spapka, pride mu zle :) Ale neviem ako sa vola a ci to zabera aj na tieto bestie. Najhorsie je ze invazia zacina aj k nam dovnutra domu, ale na tento problem BIOLIT zabera :) Velmi dakujem vopred za vsetky rady, nakolko na internete som sa to nikde nedocitala, asi nikto nema takyto problem :(
To máš tak, dosť ľudí stavia pre ucholaky rôzne domčeky aby ich prilákali do svojej záhrady a pomohli im s voškami a neničia ich
deli.
09.07.12,15:54
presne tak, ucholaky sú užitočné
Alex85
11.07.12,07:25
Ako ja nevravim ze nie su uzitocne, ale my ich mame naozaj straaasne vela..... kludne si ich pridte zobrat, s radostou ich darujem :) My vosky nemame, skor mi obzieraju rastlinky, tak co s tym :(
arizona
11.07.12,07:44
Mnoho zahradkarov vytvara miesta pre uzitocny hmyz,aby nemuseli nicit svoje okolie chemiou. Ak ti ucholaky vadia, urob podobne "odchytavace" ako su na obrazku. Ak sa tam ucholaky zabyvaju, tak ich jednoducho poodnasaj dalej od miest,kde nechces,aby sa zdrziavali...


Prítomnosťou ucholakov v záhrade nie sme väčšinou nadšení, hoci sú našimi pomocníkmi v boji proti voškám. Ich činnosť podporíme „ubytovaním“ na vhodnom mieste. Dobre sa osvedčili navŕtané klátiky či črepníky naplnené slamou a zavesené hore dnom na konár stromu. Môžeme ich premiestňovať do blízkosti výskytu vošiek.
http://www.casopiszahradkar.sk/images/gallery/zahradkar/casopis/co-robit/april/9-K-esteraaaa.jpg
http://www.casopiszahradkar.sk/zahradkar/co-robit/april/byvanie-ucholaka.html
einstein
26.06.19,11:04
Ahoj Alex,prosím Ťa podarilo sa vyriešiť problém s ucholakmi, nakoľko taký istý problém máme aj my , ďakujem
vicktor
26.06.19,12:38
Cital si nizsie aj to, ze su uzitocne?
Ja biolit striekam napr. na buxus kruspan resp. na tych imigrantov z Azie.
Kricku biolit neublizi, motylovi ano, ale treba striekat dost casto.
marjankaj
26.06.19,13:02
Einstein je nejaký prispatý. Viktor ale to musí byť makačka kým tým biolitom trafíš nejakého motýľ a.
einstein
26.06.19,14:33
vicktor čítal som , že sú užitočné, len ich nechcem mať na terase a v dome :-( marjankaj neviem či som prispatý, ale keďže ten problém mám až od tohto leta,skúšal som či niekto nemá univerzálny recept,ktorým sa mu podarilo vyriešiť tento problém,nakoľko biolity som už skúšal (síce zlikvidujú tých,ktoré priletia večer, ale ďalší večer sú tam noví