Bekyy
09.07.12,17:43
Dobrý deň, prosím Vás v akom programe otvoriť súbory s príponou iwz a dll aby sa dali prepisovať? Keď ich otvorím v notepad++ je to (nečitateľné) a neviem to prepisovať pre môj účel. Ďakujem vo pred...
bodliak
09.07.12,15:53
A čo by si rád prepisoval v takej dll-ke, há ?
Fero11
09.07.12,17:11
co je iwz, to fakt netusim.
dll su win kniznice, tam asi tazko nieco prepises
Bekyy
10.07.12,16:21
Noo v dll potrebujem niečo prepísať pre môj osobný účel ako "spestrenie programu" alias hra ktorú hrajem a niečo si tam chcem doplniť :-) Tak či neviete o nejakom programe, ktorý mi pomôže
Bekyy
10.07.12,16:25
Aaa iwz som doteraz nevedela ani ja deto... tých súborov je málo s takými príponami a neviem v čom to mám otvoriť... Ak Vám to pomôže, dám sem jeden súbor s touto príponou a skúste to otvoriť v notepad++ je to (nečitateľné) neviem kde čo je :-) Tak prosím pozrite sa
jahoszmsk
10.07.12,16:35
iwz by mal byť súbor programu InstallShield Express 2, takže asi prípadné prepisovanie "nebude pre tvoj účel" ...
http://www.nodevice.com/extensions/iwz.html
Bekyy
10.07.12,17:10
Bekyy
10.07.12,17:10
To je napr. jeden s iwz súborov
Bekyy
10.07.12,17:12
Hmm a skúšala som to stiahnuť s viacerých zdrojov ale píše mi že súbory sú poškodené alebo že nie sú kompatibilné so systémom windows... ale ďakujem skúsim ešte hľadať
misoft
10.07.12,20:25
iwz = InstallShield Wizard Project =

This is the project type used by InstallShield Express. If you open this kind of project, the contents of the InstallShield Wizard project are converted and added to a newly create InstallMate project.

Jedná sa o typ projektu používa InstallShield Express. Ak otvoríte tento druh projektu, obsah projektu InstallShield Wizard prevedené a pridal sa k novo vytvoriť InstallMate projektu.
Je to súčasť InstallShield Wizzardu - spúšťača inštalácie. A toto, čo si stiahol, je akási "kostra".
Otvoríš to jedine v InstallShield Express.
dll - dynamic linked library - neotvoríš v ničom! Toto vie "otvoriť" jedine Windows:

DLL file is a Windows Dynamic Linked Library. A DLL is a file of code containing functions that can be called from other executable code (either an application or another DLL). Programmers use DLLs to provide code that they can reuse and to parcel out distinct jobs. Unlike an executable (EXE) file, a DLL cannot be directly run. DLLs must be called from other code that is already executing.

DLL súbor Windows Dynamic Linked Library. DLL je súbor obsahujúci kód funkcií, ktoré možno volať z iného spustiteľného kódu (buď aplikácie alebo iný DLL). Programátori používajú dll, aby kód, ktorý môžu znovu použiť a rozdeliť rôzne úlohy. Na rozdiel od spustiteľný súbor (EXE) súboru, môžete DLL nemožno priamo spustiť. DLL musí byť volaná z iného kódu, ktorý je už vykonávajúcim.

Teda úplne zabudni na "úpravy" *.dll a *.iwz súborov.
sthruska
11.07.12,05:33
To je celkom zaujímavé. Chceš prepísať dll a nič o tom nevieš.
Základná informácia - dll súbory sa vytvárajú v rôznych jazykoch. V ktorom je napísaná tá Tvoja knižnica?
Pritom hra môže mať kontrolu dll - či nie je poškodená.
Bekyy
11.07.12,11:25
Možno veľa o tom neviem, ale mám skúsenosti s prepisovaním súborov ktoré nepoznám... Zatiaľ mi všetky vyšli podľa mojich predstáv. Ale všetky som otvorila v notepad++ a vyzeralo to úplne inak ako iwz a dll
Bekyy
11.07.12,11:27
A čo sa týka toho zabudnutia na prepisovanie... Viacerí ľudia mi potvrdili že sa to dá, a tie súbory si v pohode prepísali. Nebudem sa hádať, Vy o tomto viete viac ako ja, len som chcela nejaký program. Trošku si upraviť hru podľa seba. Ale aj tak ďakujem
Bekyy
11.07.12,11:40
A čo sa týka toho zabudnutia na prepisovanie... Viacerí ľudia mi potvrdili že sa to dá, a tie súbory si v pohode prepísali. Nebudem sa hádať, Vy o tomto viete viac ako ja, len som chcela nejaký program. Trošku si upraviť hru podľa seba. Ale aj tak ďakujem
sthruska
11.07.12,11:47
Tak sa tých ľudí opýtaj v čom ich upravovali.
Tá možnosť prepísania je, ale aký bude výsledok? Samozrejme k tomu potrebuješ určité vedomosti.
Bekyy
11.07.12,11:54
Hmm ale neviem nájsť dobrý link na ten installshield...
Bekyy
11.07.12,11:59
Aaa vedomosti hmm... učím sa programovať ale som amatérka :-) a tí ľudia... osobne ich nepoznám a väčšinou mi to nechcú povedať... Len proste vidím súbor... ahaa tak ho otvorím, keď sa mi zdá fajn tak začnem experimentovať a keď vidím, čo to je, idem na ďalší... všetko robím len preto, že ma baví keď na niečo prídem a nejaké tie výhody a spestrenie hry sa mi proste páčia... :-) Je to môj relax
sthruska
11.07.12,12:47
Trocha Ti poradím. Napríklad PSPad Editor. A prepnutie do hexa zobrazenia.
Bekyy
11.07.12,13:57
Jeej super ďakujem veľmi pekne :-D ten PSPad Editor je super ďakujem ešte raz... :-) A ďakujem aj všetkým veľmi ste mi pomohli :-)