pustopolec
09.07.12,20:22
Prosim Vás mohol by mi niekto poradit mam takyto problem pocitac mi nastartuje bezi ale monitor nereaguje sice vie ze je k niecomu pripojeny ale obrazovka je cierna a svieti nanom oranzova led
graficka karta na inom pc funguje monitor taktiez funguje na inom pc. Skusal som aj vymazat cmos a stale nic no neviem si uz rady newie mi niekto pomoct ???
Dakujem za kazdu radu
taiko
09.07.12,18:46
Vyskusal si graficku kartu z ineho pocitaca vo svojom pocitaci?
Mas na monitore viac vstupov, alebo ma tvoja graficka karta viac vystupov, ktore by si vyskusal?
Mozes sa k svojmu pocitacu pripojit napr cez remote desktop, aby si sa v device manageri pozrel, ci tam nemas nejaky problem?
pustopolec
09.07.12,19:18
graficku kartu mam vyskusanu v inom pc a funguje bez problemov ma 2 vystupy Digitalny a Analogovy na tom druhom pc funguje bez problemov len nefunguje natom kde ma ...a to pripojenie cez remote desktop som neskusal musim skusit..... ten pocitac siel v pohode len z nicoho nic startil monitor komunikaciu s grafikou a nejde to newem nemam sajn uz som aj rozhrania precistil liehom ci nahodou prach ale nepomohlo
taiko
18.07.12,12:58
Naozaj by som skusil inu graficku kartu v danom pocitaci. Mozes tym zistit, ci problem nie je na tvojej maticnej doske, alebo v tvojom zdroji. BTW. napaja sa tvoja graficka karta z MB, alebo samostane? nebude problem v jej napajani?
marosj2
18.07.12,18:10
Po spusteni pc ti prebehnu cez monitor nejake texty (bios) a zasvieti kontrolka na zeleno alebo rovno od spustenia je kontrolka oranzova ?
taiko
23.07.12,21:41
Po spusteni pc ti prebehnu cez monitor nejake texty (bios) a zasvieti kontrolka na zeleno alebo rovno od spustenia je kontrolka oranzova ?
Ak myslish LED-ku na monitore je najprv oranzova a az potom zelena. A tie BIOS hlasky tam byt nemusia, to sa da vypnut.
MySpace
23.07.12,22:12
A mas ho spravne zozadu napojeny? Napajas ho zo zadu PC alebo priamo do zasuvky?
Pride mi, ci Ti nezhorel monitor. Nam sa raz tak stalo (zvnutra bol uplne cierny). Asi ako bola burka a preniesol sa blesk elektrickou sietou. No islo este o klasicky, nie LCD monitor.
Ak mas aj iny PC k dispozicii, skus ho otestovat na nom. Zvlast pokial mas uplne ciernu obrazovku, az na tu LED diodu.
misoft
24.07.12,15:52
Pri bootovaní sa vykonávajú POST kontroly - vtedy sa na monitore zjavuje celkový postup = nábeh BIOSu. Vtedy je PC v grafickom režime VGA (Video Graphic Array - biele na čiernom, alebo zelené na čiernom). Otázka: vidíš na monitore niečo z toho? Alebo monitor vytrvalo svieti oranžovo? Ak áno - je to hardwerová chyba - signál nie je dodávaný na video zbernicu (slot).
dano8550
26.07.12,10:55
Tvoja grafická karta nemusí utiahnúť tvoj monitor to môzže biť aj so zdrojom zdroj má v zadu tlačítko na ktorom je chod wattow a prepni ho na največší potomm bi ti to malo ísť alebo až to už máš skús na najmenší
misoft
26.07.12,11:37
Väčšina monitorov je napájaná externe (zo siete) - tu poznámka, že GK neutiahne monitor je mylná. Pokiaľ monitor je napájaný (svieti dióda), ale nenabehne - jednoznačne nedostáva od GK žiadny riadiaci signál na zopnutie zo Stanby a ani žiadne video signály. Písal, že GK odskúšal na inom PC - teda funguje.
Záver? GK nedostáva žiadne dáta zo zbernice (slotu) = chyba MB.
Chobot
26.07.12,12:47
Tvoja grafická karta nemusí utiahnúť tvoj monitor to môzže biť aj so zdrojom zdroj má v zadu tlačítko na ktorom je chod wattow a prepni ho na največší potomm bi ti to malo ísť alebo až to už máš skús na najmenší

DAno, nepíš hlúposti, ak sa do toho nevyznáš. GK neťahá monitor...:eek:..Akákoľvek GK dokáže zobraziť obraz na akomkoľvek monitore, ak má dobre nastavené rozlíšenie a sú riadne pripojené.

A s tým prepínačom na zdroji - no neviem, nevidel som ešte zdroj, ktorý by mal vzadu nejaký prepínač výkonu (Wattov). Zdroj má nejaký výkon, ktorý dokáže utiahnuť (300, 350, 400, ... W), ak je raz odber väčší, tak zdroj to neutiahne. Ale zdroj nenapája monitor. Niektoré GK majú väčšiu spotrebu, preto potrebujú výkonnejší zdroj. Ale na zdroji prepínačom nezvýšiš výkon. Áno, niekedy tam je prepínač, ale ten slúži na prepínanie napätia - v niektorých krajinách je v sieti 110 V, tam to treba prepnúť z 220 na 110.
Chobot
26.07.12,12:55
Prosim Vás mohol by mi niekto poradit mam takyto problem pocitac mi nastartuje bezi

Ako vieš, že beží, keď na monitore nič nevidíš? Máš na základnej doske VGA výstup? Ak áno, pripoj na neho monitor, aspoň zistíš, či nabehne systém. Ak nemáš, tak jednoznačne potrebuješ graf. kartu. Ak nespolupracujú ZD a GK, tak to PC hlási pípaním. U mňa pípal 3x potom chvíľu pauza a znovu 3x. To znamená, že je problém v komunikácii s GK.

Keď zapneš PC, mal by dlhšie zapípať, to znamená, že BIOS nabehol. Ak pípa inak, je niekde chyba, alebo ak vôbec nepípa, je chybná ZD.
Takto na diaľku ti znezistíme, kde je chyba. Musíš skúšať spôsobom pokus - omyl a zistiť, v čom je problém. Z tvojho popisu môže byť problém v ZD ale aj v zdroji. Išla tie niekedy tá karta? čo sa stalo pred tým, než to prestalo ísť?[/QUOTE]



ale monitor nereaguje sice vie ze je k niecomu pripojeny ale obrazovka je cierna a svieti nanom oranzova led
graficka karta na inom pc funguje monitor taktiez funguje na inom pc. Skusal som aj vymazat cmos a stale nic no neviem si uz rady newie mi niekto pomoct ???
Dakujem za kazdu radu
Luboš275
26.07.12,21:26
Dobrý deň. Mám podobný problém zatiaľ mi pomáha reštart (niekedy aj na 5.x)počítač sa nevládze rozbehnúť.Štartuje ako auto ktoré prehadzuje rýchlosti.Windows sa spustí v reproduktore sa ozve znelka že nabehol ale monitor mi signalizuje žiadny príjem!Stále je čierny svieti oranžová.Chystám sa vymeniť zdroj.
Dá sa zdroj aj opraviť? Ďakujem
Chobot
26.07.12,22:34
Dobrý deň. Mám podobný problém zatiaľ mi pomáha reštart (niekedy aj na 5.x)počítač sa nevládze rozbehnúť.Štartuje ako auto ktoré prehadzuje rýchlosti.Windows sa spustí v reproduktore sa ozve znelka že nabehol ale monitor mi signalizuje žiadny príjem!Stále je čierny svieti oranžová.Chystám sa vymeniť zdroj.
Dá sa zdroj aj opraviť? Ďakujem

Dá, záleží od toho, v čom je chyba. Pozri tento môj príspevok:

http://www.porada.sk/t197482-cpu-a-motherboard.html#post2102946

Ak sa ale nevyznáš v elektronike, tak ho neopravíš. A dať ho niekde opraviť ťa vyjde drahšie, ako kúpiť nový zdroj. Veď kto by ti za 30 EUR hľadal niekoľko hodín chybu a potom to hodinu opravoval?

A chyba môže byť v zdroji ale nemusí. Skús ho vymeniť a uvidíš.