Letko
10.07.12,07:50
Ahojte,

viete mi poradiť chutnú indickú reštauráciu, najlepšie do vzdialenosti 100 km od BJ hociktorým smerom.

Ďakujem :)
buchač
10.07.12,06:07
Ahojte,

viete mi poradiť chutnú indickú reštauráciu, najlepšie do vzdialenosti 100 km od BJ hociktorým smerom.

Ďakujem :)

http://www.govinda.sk/
Letko
10.07.12,06:14
http://www.govinda.sk/

Ďakujem, ale nie je to ono (Denne podávame iba jeden druh menu, ktoré je zložené z polievky, ryže, sabjí - zeleninové jedlo, šalát, 2 druhy čatní - jemne pikantná omáčka).
buchač
10.07.12,06:27
Na Slovensku sú len tieto ...

http://aishwarya.wz.cz/Restauracie.htm
Letko
10.07.12,06:34
Na Slovensku sú len tieto ...

http://aishwarya.wz.cz/Restauracie.htm

Škoda, v SNV je tiež len vegetariánska.
buchač
10.07.12,06:41
Ahojte,

viete mi poradiť chutnú indickú reštauráciu, najlepšie do vzdialenosti 100 km od BJ hociktorým smerom.

Ďakujem :)


Škoda, v SNV je tiež len vegetariánska.
...jáááj ......ale šak na tom je práve postavená táto kuchyňa .......

Veď si uvedom ....čo všetko sa od tej Indie odvíja .....
...sviňa je špinavá...
...krava zasa posvätná...
...aj ten hmyz poniektorí pred sebou radšej zametajú , aby mu nebodaj neublížili ....
...šak z týchto dôvodov len ten zvyšok potom musia " vegetiť "....
Letko
10.07.12,06:44
...jáááj ......ale šak na tom je práve postavená táto kuchyňa .......

Veď si uvedom ....čo všetko sa od tej Indie odvíja .....
...sviňa je špinavá...
...krava zasa posvätná...
...aj ten hmyz poniektorí pred sebou radšej zametajú , aby mu nebodaj neublížili ....
...šak z týchto dôvodov len ten zvyšok potom musia " vegetiť "....

No neviem, bol som v Indickej reštaurácii 2x (v Londýne a Kampale), vždy som mal aj mäso a bolo to výborné.
Slayer666
10.07.12,07:45
...jáááj ......ale šak na tom je práve postavená táto kuchyňa .......

Veď si uvedom ....čo všetko sa od tej Indie odvíja .....
...sviňa je špinavá...
...krava zasa posvätná...
...aj ten hmyz poniektorí pred sebou radšej zametajú , aby mu nebodaj neublížili ....
...šak z týchto dôvodov len ten zvyšok potom musia " vegetiť "....

Indicka kuchyna vobec nie je vegetarianska. Tak napr. na severe prevlada islam a teda ano, prasa je spinave, ale krava posvatna nie je a hlavne koza a ovca sa konzumuju, tiez kura (ved kura z Indie pochadza), a samozrejme vela masla, mlieka, smotany, jogurtu. Bravcove sa tiez v niektorych statoch konzumuje, napr. Goa a vychodne staty. Ryby sa na pobrezi a pri riekach tiez vo velkom konzumuju. Samozrejme, su oblasti, kde prevladaju vegetariani, ale vegetariani netvoria vacsinu.

Govinda je asi vegetarianska, lebo patri Hare Krishna a ti na to zrejme maju nejake svoje dovody.
buchač
10.07.12,08:33
mimotemy


...jáááj ......ale šak na tom je práve postavená táto kuchyňa .......

Veď si uvedom ....čo všetko sa od tej Indie odvíja .....
...sviňa je špinavá...
...krava zasa posvätná...
...aj ten hmyz poniektorí pred sebou radšej zametajú , aby mu nebodaj neublížili ....
...šak z týchto dôvodov len ten zvyšok potom musia " vegetiť "....


No neviem, bol som v Indickej reštaurácii 2x (v Londýne a Kampale), vždy som mal aj mäso a bolo to výborné.


Indicka kuchyna vobec nie je vegetarianska. Tak napr. na severe prevlada islam a teda ano, prasa je spinave, ale krava posvatna nie je a hlavne koza a ovca sa konzumuju, tiez kura (ved kura z Indie pochadza)
...z ÁZIE presnejšie povedané - keď už ..........;)...teda AJ z Indie ...
, a samozrejme vela masla, mlieka, smotany, jogurtu. Bravcove sa tiez v niektorych statoch konzumuje, napr. Goa a vychodne staty. Ryby sa na pobrezi a pri riekach tiez vo velkom konzumuju. Samozrejme, su oblasti, kde prevladaju vegetariani, ale vegetariani netvoria vacsinu.

Govinda je asi vegetarianska, lebo patri Hare Krishna a ti na to zrejme maju nejake svoje dovody.

...zasa niekto zle číta , alebo sa zle vyjadrujem ????
Letko
10.07.12,08:36
Buchač, aj tak to nerieši zadanie témy.
buchač
10.07.12,09:01
Škoda, v SNV je tiež len vegetariánska.

Buchač, aj tak to nerieši zadanie témy.

...hm .....a tento odkaz to vyrieši ???
BJ - KE je v norme kilákov ...............????????


Hlavné jedlá

CHICKEN TIKKA MASALA € 6.90
Charakteristický severoindický recept na vykostené kura v jemnej karí omáčke s vybranými bylinkami a koreninami na vytvorenie zaujímavej esencie.

BUTTER CHICKEN € 6.90
Vykostené kúsky kuraťa uvarené v omáčke z masla, koriadra, rajčín a zázvoru k vytvoreniu dokonalej chuti a najobľúbenejšieho pokrmu z našej kuchyne.

CHICKEN TANDOORI (PRSKAJÚCE) € 7.50
Pravdepodobne jedno z najznámejších indických receptov na kura. Lahodne okorenené vzácnym korením v jogurte a upečené v peci tandoor na vystupňovanie jeho rafinovanej chuti.

CHICKEN KORMA € 6.90

Autentické jedlo rozpúšťajúce sa na jazyku. Vykostené kura v jemnej omáčke s pridaním šťavňatej esencie a kokosového mlieka.

BALTI CHICKEN € 7.80
Opražené a následne pomleté celé kúsky korenia pridané spolu s kuraťom a konbinované s čerstvými bylinkami na dosiahutie osobitej chute.

CHICKEN JALFREZI € 6.90
Značne pikantné jedlo so zelenými čili papričkami, paradajkami, paprikou a miešaným korením. Je možná aj jemne pikantná verzia.

CHICKEN 65 € 6.50

LAMB VINDALOO € 8.90
Vykostené kúsky jahňacieho mäsa uvarené s vybraným korením, zázvorom a čerstvo pomletými čili papričkami. Veľmi pikantné.

LAMB KORMA € 9.50
Krehké kocky jahňacieho mäsa v lahodnej stredne hustej omáčke s charakteristickou chuťou koriandra a kmínu. Jemne až stredne pikantné.

BHOONA GHOSHT € 8.90
Plne ochutené stredne až veľmi pikantné jahňacie karí pripravené podľa starého rodinného receptu.

PUNJABI LAMB TANDOOR (PRSKAJÚCE) € 9.90
Jahňacie kotletky marinované v jogurte, koriandri, čili a zmesi korenia pomaly uvarené v tandoor peci.

FISH CURRY € 7.20
Rybie filety pripravené podľa receptu z oblasti Goa. S baklažánom a horčičnými semienkami v pikantnej omáčke.

PRAWN SAMBAL € 8.90
Stredne pikantné. Krevety podávané v pikantnej omáčke ochutenej čerstvou cibuľkou, zázvorom, rajčinami a bylinkami. Skutočný chuťový zážitok.

MAHARAJA BUTTER PRAWN € 10.80
Chrumkavé garnáty obalené v múke a korení na docielenie charakteristickej chuti. Podávané s tamarindovou omáčkou.

VEGETARIAN THALI € 6.50
Obložený tanier s kombináciou ryža, sezónna zelenina, raita, alu ghobi a dhal.

BRIYANI CHICKEN/LAMB € 12.50
Ryža pomaly udusená s kockami kuraťa alebo jahňacieho mäsa v omáčke a ozdobená kešu orieškami a hrozienkami.


http://www.passage2india.sk/o-nas/


....hm ....ešte dobre , že MÁM internet....:rolleyes:
Letko
10.07.12,09:56
To je už lepšie :) V zadaní témy bolo: "viete mi poradiť chutnú indickú reštauráciu" - predpokladám, že bude chutná, keďže je tu spomenutá.

Ďakujem Buchač za link, KE sú okolo 80km od BJ, takže to niekedy spojím s divadlom :)
buchač
10.07.12,11:58
To je už lepšie :) V zadaní témy bolo: "viete mi poradiť chutnú indickú reštauráciu" - predpokladám, že bude chutná, keďže je tu spomenutá.

Ďakujem Buchač za link, KE sú okolo 80km od BJ, takže to niekedy spojím s divadlom :)
mimotemy
...hm ......
...šak zaparkuješ na Kováčskej ( alebo choď na Zvonársku ku Gazdovskej - je tam väčšie parkovisko) , prebehneš okolo právnickej fakulty na Hlavnú a si pri divadle...kultúrne sa vyžiješ...
...potom šmaríš nejakú " indiu " ...
...ale čo sa týka toho chutného , tak to je už otázne ....
...môže byť spomenuté aj 100 krát tá chutnosť ...100 ľudí - 100 chutí ...

...budiž mi odpustené , vopred , ak Ti/vám nebude chutiť .....;):rolleyes::---:D:D:D
nelanela
15.07.12,12:02
le som bola v BA v jednej. vsetko studene... prekorenené, nič moc. inak v strednej europe je len jediná peruánska a tá je lepsia necz indická :-D je to síce iná časť sveta, ale je fakt vynikajúca.