sheida
10.07.12,12:26
Dobrý deň, som bežný používateľ počítača a chcem to výrazne zlepšiť. Viem si niečo napísať, vytvoriť jednoduchú prezentáciu, vyhľadať niečo na nete, ale je to málo.
Ako na to?
Indeed
10.07.12,10:33
Ja som tiež len BU , a na veĺa vecí som prišiel pokusom a omylom,

viem si nainštalovať /odinštalovať / programy, ovladať photoshop, pridávať prílohy k mailom,

sťahovať články z netu ,vytvárať zložky a podzložky,tlačiť zo súboru aj zo stránky

neviem však používať ctrl-c a ctrl-v, nepoznám všetky klavesové skratky ani ich väčšinou nepoužívam, nemám
poukladané zložky v počítači atď. atď.
sthruska
10.07.12,10:55
A čo vlastne chceš robiť na PC? Potrebuješ niečo konkrétne - nejaký cieľ. Ináč je to zbytočné plytvanie energiou.
V každom prípade je dobré sa naučiť písať 10 prstami. Samozrejme bez pozerania sa na klávesnicu.
Fero11
10.07.12,13:06
Dobrý deň, som bežný používateľ počítača a chcem to výrazne zlepšiť. Viem si niečo napísať, vytvoriť jednoduchú prezentáciu, vyhľadať niečo na nete, ale je to málo.
Ako na to?
A to je najdolezitejsie
Ak budes vediet dobre vyhladavat a pri vyhladavani zvolis vhodne klucove slova (key words) tak najdes co potrebujes a aj sa to naucis.
Nikdy som sa na PC neucil, ze idem sa ucit, to, alebo to .... co som chcel, alebo potreboval, to som si vyhladal a naucil som sa to, resp. pomohli mi hodne aj odborne diskusie
Jurivo
11.07.12,05:38
Je veľa časopisov a kníh kde sa naučíš ako pracovať s počítačom. Na nete tiež nájdeš veľa rád a návodov. Treba len trošku času a postupne sa veľa naučíš. Chce to len nebáť sa a skúšať.
Ja som tiež počítačový samouk a doma mám kopu časopisov, z ktorých som sa učil.
V prvom rade sa nauč ovládať operačný systém, ktorý používaš. To je základ. Ostatné už potom zvládneš. Ak si nie si istý manipuláciou s HW, tak to radšej zver do rúk odborníkom. SW inštaluj len z overených zdrojov,a len taký, aký potrebuješ. Aj v časopisoch bývajú DVD so SW.
Nauč sa niečo o vírusoch a antivírusových programoch. Na nete je kopec dobrých free antivírusových programov.
Letko
11.07.12,05:54
Najlepšie sa učiť na "zbytočnom" počítači - taký, ktorý nepoužívaš na prácu a nebude ti vadiť, keď si všetko nechtiac vymažeš.
Ja som sa tiež najviac naučil metódou pokusu a omylov, ale v tom čase som mal len 1 PC a stalo sa mi, že som musel preinštalovávať Windows aj 3x do týždňa a trvalo to dlho, pokiaľ som nainštaloval všetko, čo som tam mal :)
Treba len skúšať a nebáť sa (samozrejme na tom zbytočnom počítači).
julobaco
11.07.12,07:52
Možno na začiatok by nebolo zlé si pozrieť stránky: http://anp.zive.sk/ a určite je plno ďalších na internete :) Treba používať www.google.sk na vyhľadávanie informácii. Ak ťa napr. zaujímajú klávesové skratky tak daj vyhľadávať: klávesové skratky windows
sheida
12.08.12,17:59
Môžete mi poradiť? Na notebooku potrebujem písať texty v nečine. Vyhľadala som si, ako písať rôzne písmenká nemeckej abecedy, ale funguje to len na riadnom PC, nie na notebooku. Ako ich na ňom napísať?
Ďakujem
julobaco
12.08.12,20:44
Sheida: Najjednoduchšie je ak máš nemeckú klávesnicu nainštalovanú vo Windowse. Ako ju tam pridať nájdeš napr. na: http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows-vista/Change-your-keyboard-layout + ako pridať http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows-vista/Add-an-input-language
misoft
13.08.12,08:58
Vyhľadala som si, ako písať rôzne písmenká nemeckej abecedy, ale funguje to len na riadnom PC, nie na notebooku. Ako ich na ňom napísať?
Ďakujem
Či je veľký PC, alebo NB - písanie znakov je v podstate rovnaké.
Tak isto. Ak urobíš Ctrl+ľAlt+§ dostaneš aj na veľkom PC a aj na NB toto: ß.