ndobrovodsky
10.07.12,14:42
Zdravim.
Babka ma 72 rojov a pod natlakom zamestnancov tejto firmy podpisala zmluvu o zmene dodavatela. Je to uz 5 den. Proste oklamali ju.
Cital som zmluvu, ak sa teraz odvola dostane 100 Eur zmluvnu pokutu. Da sa to neako prosim vas obist?
misoft
10.07.12,13:47
Preštuduj a prelistuj:
http://www.porada.sk/t178650-energeticke-centrum-zrusenie-zmluvy.html
http://www.porada.sk/t146818-odstupenie-od-zmluvy-energeticke-centrum.html
Inak do 7 dní sa dá od zmluvy písomne odstúpiť (nie zrušiť! - vtedy je 100€ sankcia).
charles91
11.07.12,14:24
Myslim že energeticke centrum ma dokonca 14 dní od podpisu na odstúpenie, takže by som sa radsej poponahlal... na internete som nasiel dokonca aj vzor.
Bohužial, ja som to už nestihol, platil som 100 eur
Liana30
31.07.12,15:51
Energetické centrum mi nevyplatilo preplatok za elektrinu. Vyúčtovanie prišlo s ročným oneskorením (!) preplatok nikde a vyúčtovanie za posledný rok tiež nikde. Už mesiac tam vyvolávam, aby mi preplatok vrátili, urobili vyúčtovanie za ďalší rok a operátori len sľubujú... keď sa rozčúlim upozorňujú ma, že hovor je nahrávaný! Na koho sa mám obrátiť, keď mi firma dlží peniaze a nevypláca? Nejaká obchodná inšpekciá, alebo ŠOIka? Právnik? Už ma nebaví počúvať ich sľuby. Mimochodom, aj o ukončenie zmluvy k najbližšiemu možnému termínu som už písomne požiadala, zatiaľ neodpovedali, dúfam, že budú žiadosť akceptovať.
poou
01.08.12,07:19
Ja sa chcem tiež pridať. Žiaľ, tiež som sa dala nachytať od EC. Zmluvu som podpísala v júli 2011 a až v decembri 2011 som si uvedomila, že to je podvod, keď mi volali z VSE, že ide o prevod na iného dodávateľa.
Odvtedy podávam žiadosti o odvolanie aj ukončenie zmluvy, ale stále to nechcú akceptovať. Teraz mi poslali pokutu 100 € za blokovanie zmluvy. Stále som klientom VSE a SPP, lebo som poslala, aby im nedávali údaje.
Skontaktovala som sa aj so združením na ochranu spotrebiteľov. Ten pán mi poradil, že nemám nič platiť. Ale bojím sa sankcií z omeškania, ak nezaplatím. Musím to zaplatiť do 14 dní. Žiaľ tá zmluva je až na 5 rokov.
Viete mi poradiť? Prosííííííííííííím.
bjuty smis
01.08.12,16:38
Ja sa chcem tiež pridať. Žiaľ, tiež som sa dala nachytať od EC. Zmluvu som podpísala v júli 2011 a až v decembri 2011 som si uvedomila, že to je podvod, keď mi volali z VSE, že ide o prevod na iného dodávateľa.
Odvtedy podávam žiadosti o odvolanie aj ukončenie zmluvy, ale stále to nechcú akceptovať. Teraz mi poslali pokutu 100 € za blokovanie zmluvy. Stále som klientom VSE a SPP, lebo som poslala, aby im nedávali údaje.
Skontaktovala som sa aj so združením na ochranu spotrebiteľov. Ten pán mi poradil, že nemám nič platiť. Ale bojím sa sankcií z omeškania, ak nezaplatím. Musím to zaplatiť do 14 dní. Žiaľ tá zmluva je až na 5 rokov.
Viete mi poradiť? Prosííííííííííííím.

a ako ťa oklamali ??
budeš snád platiť viac, ako doteraz ??
o kolko ??

lebo čo poznám známych, čo prestúpili, do jedného ušetrili...
cenníky sú verejné a oni sú jasne lacnejší..
poou
02.08.12,15:19
V prvom rade nebola žiadna reč o novom dodávateľovi, mala to byť len spoločná fakturácia elektriny a plynu. Po druhé nebola som upozornená, že za platbu SIPOm si budú účtovať 7€ za elektrinu a 7€ za plyn. Je to nefér. Tvrdili mi, že ostanem klientom SPP a VSE. Mniminálne 3x som túto otázku položila, a stále mi tvrdili, že áno.
Liana30
03.08.12,05:41
To, že ušetríte je jedna vec, druhá, či svoj preplatok aj uvidíte. Oni Vám vyúčtovanie neurobia, alebo urobia, ale oboznámia vás s preplatkom po roku (na faktúre ročná doba splatnosti), a peniaze neuvidíte ani mesiac po uplynutí doby splatnosti. A to tam každý týždeň vyvolávam a operátori sľubujú, že to budú urgovať. To určite. Vždy počúvate to isté a peniaze nikde. Zmluvu mám od 1.4.2011 a po roku mi láskavo poslali vyúčtovanie za apríl a máj 2011 !!! kde je preplatok blbých 15 éčok, nie sú schopní ani toto vyplatiť. Teraz ich žiadam o vyúčtovanie od júna 2011 po jún 2012, kde by mal byť tiež preplatok, si myslíte, že ho urobia? Ani vyúčtovanie - ani peniaze. Vyhovárajú sa, že firma, ktorá odpisuje stavy elektromerov im nedodala údaje, ale to je ich problém, nie môj!
A ešte niečo, keď som v apríli 2012 volala, že kedy mi príde vyúčtovanie, tak povedali, že ešte nemajú tie potrebné údaje z elektromeru. Ale keď mi po troch mesiacoch vyúčtovanie prišlo na dátum vystavenia bol jún 2011 !!!, čiže ma oklamali - v čase keď sme spolu volali faktúra už bola vystavená!. Vyúčtovanie mali, bol tam spomínaný preplatok a poslali mi vyúčtovanie až 2.7.2012 - čiže v deň splatnosti. A teraz sa už opakujem: za toto prvé vyúčtovanie (2 mesiace) peniaze neprišli.
Zlá komunikácia, na e-maily neodpovedajú, operátori sľubujú a ešte upozorňujú, že hovor je nahrávaný. Netešte sa, že ste ušetrili. Ktovie, či preplatky niekedy uvidíme.
Preto sa znova pýtam, poraďte mi: Na koho sa mám obrátiť, aby som tie peniaze a ďalšie vyúčtovanie vymohla? Obchodná inšpekcia? Právnik?
Anna Benedeková
11.09.12,08:41
chcem odstupit od zmluvy z energetickym centrom, pretoze porusuju zmluvu na moje pisomne vyzvanie nereaguju, klamu lebo energie od nich nie su lacnejsie ale ovela drahsie ako u inych dodavatelov, tato spolocnost je neseriozna a ja uz neviem ako mampostupovat dalej...uz len podat zalobu na sud co aj chcem urobit ak sa niekto chce pridat napiste
Anna Benedeková
11.09.12,08:47
vsetko som prekonzultovala z pravnikom som v prave ... aj vy si zistite ako vam uctuju spotrebu plynu a dozviete sa. V Spp zaplatite za 1 kwh 06,4 centa a v Energetickom centre 06,6 centa to je ich zlava garantovana.... k tomu si pripocitajte poplatok za prenajom potrubia a vysledna suma je sokujuca ako v mojom pripade za 38 kubikov plynu som zaplatila 36 eur tolko neplatia ani v Amerike to su ich zlavy spiny klamarske....to nehovorim este o elektickej energii lebo platim uz viac ako rok a ziadne vyuctovanie dodnes nemam
trisestri
11.09.12,09:04
bea
11.09.12,09:31
Skúste kontaktovať Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Vlani to urobila moja švagriná a pomohli jej. Je fakt, že ona to urobila hneď na začiatku, keď jej začalo robiť EC problémy. Mailová adresa: urso@urso.gov.sk (urso@urso.gov.sk)
gulocka1
05.11.12,15:42
nevracajú mi preplatok už dva mesiace. pripájam sa.
Peter Kukulo Kudlik
15.11.12,18:00
Mojim rodičom EC dosiaľ nevrátil preplatok za plyn vo výške 510 €, napriek tomu rodičia platia zálohové platby. Po niekoľkých telefonátoch do EC sa stále nič nezmenilo. Teraz je už 6 týždňov po splatnosti vrátenia preplatku. Rozmýšľam nad tým, že kontaktujem ŠOI, poprípade URSO, alebo podám trestné oznámenie pre bezdôvodné obohacovanie sa.
Ešte niekto má podobný problém s EC?
mk606
01.12.12,19:22
takisto sa pripájam... ako tu čítam vaše odkazy tak je to ten istý scenár. Je to už takmer 2 mesiace po splatnosti preplatku vo výške 1090 eur za elektriku a na info linke len slubujú urgenciu ale nič sa nedeje. Poslal som aj upomienku aj email, v ktorom som ich vyzval na okamžitú úhradu ale doposial som sa odpovede nedočkal. Asi iná možnosť ako súdna cesta neexistuje. Je to maximálne nesolventná spoločnosť, ktorá na slovenskom trhu nemá čo hľadať.
command
03.12.12,04:49
soi je zbytocne pisat napiste hned na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví do mesiaca tomate vyriesene a mozno aj skor soi vas len odkaze na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Trestnym oznamenim asi tiez rychlo nic nevyriesite. Ja som cakal na ukoncenie cca 4 mesiace stale slubovali ako vzdy po napisani na urad som mal v ruke dohodu o ukonceni do par dni.
Radinka
06.02.13,19:48
Ja mám tiež skúsenosť s EC. Stará mama tiež pod tlakom a vidinou ušetrenia podpísala zmluvu s EC, nestihli sme už v ochrannej lehote /neviem koľko je to dní/ odstúpiť od zmluvy. Po troch mesiacoch u spoločnosti EC stará mama zomrela, tak som aspoň videla dôvod na zrušenie zmluvy. Vyhoveli mi po asi 2 mesiacoch, chceli doložiť úmrtný list a osvedčenie o dedičstve. Problém nastal v tom, že dedičské konanie bolo z dôvodu nemajetnosti starej mamy zastavené /dom, v ktorom bývala už dávno pred tým darovala vnučke/. Poslali sme im o tom doklad zo súdu v polke novembra, doteraz sa nám neozvali, poslali síce vyučtovaciu faktúru s preplatokom asi 150,- € ale podľa nich to nie je komu vyplatiť a ich právne oddelenie už 3 mesiace špekuluje, čo s tým. Vyvolávam tam každý týždeň, vždy poznačia len urgenciu a nič sa nedeje. Skúsim zavolať asi na Úrad pre reguláciu.... ak to pomôže.