helicka
10.07.12,18:57
ahojte,chcela by som sa opýtať čo znamená veta,"odstúpenie od zmluvy je jednostranný akt"...totiž kúpili sme novú sedačku a ani nie po týždni sme zistili,že vrzga pri usedaní,resp.ked na nej ležíme,pri otočení.Uznali reklamáciu a prišli si pre sedačku,avšak ja už som stratila dôveru v tento typ/nebola lacná/ a bojím sa že sa to bude stále opakovať.Tak som napísala,že by som rada odstúpila od zmluvy nakolko výrobku neverím.Odpísali mi len tú vyššie uvedenú vetu.Neviete ako dalej? dakujem za odpovede Helka
Mária27
11.07.12,17:24
Ak máš právo odstúpiť od zmluvy, stačí to urobiť jednostranne, teda nepotrebuješ sa dohodnúť s druhou stranou. Nemusíš im písať, že by si to rada urobila, ale že od zmluvy odstupuješ.
helicka
12.07.12,15:54
to je v poriadku,to som im odpísala,ich odpoved bola len dvojslovná a to že sa jedná o jednostranný akt a to bolo všetko...čo teraz dalej ?čo bude nasledovať?
Mária27
12.07.12,15:58
Občiansky zákonník

§ 48 (Odstúpenie od zmluvy)(1) Od zmluvy môže účastník odstúpiť, len ak je to v tomto alebo v inom zákone ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté.

(2) Odstúpením od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje, ak nie je právnym predpisom ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté inak.
misoft
12.07.12,16:55
Samozrejme odstúpením od zmluvy sa musia vrátiť veci (aj financie) tak, ako to bolo pred uzavretím zmluvy - teda oni majú sedačku, vy by ste mali dostať späť financie.