Harendil
11.07.12,13:37
Zdravím,
takže mám antivírus avast! a vyskočilo mi, aby som reštartol počítač po stiahnutí novej verzie avastu! pre dokončenie inštalacie. Lebo ta ponuka aktualizácie vyskočila sama ako reklama na lište. No ale keď som zapol notebook a dostal sa do ponuky , kde si mam vybrať používateľské konto, tak naskočil akoby DOS alebo čo. Niečo som stihol prečítať v zmysle " crash disc " a spočitavalo chyby, došlo to tak po 100. Potom sa reštartol sam a znova to isté. Až keď som ho spustil v safe mode a dal obnoviť systém až potom to išlo... Ale kým ma to napadlo tak prešli zo dve hodiny, pretože zároveň som v tom safe mode dal testovať notebook , či nemám nejaké vírusy.
Môže to byť antivírusom? Pretože to mi prišlo ako príčina, neviem..
Vlado40
11.07.12,12:10
Odinštaluj Avast v núdzovom režime a nainštaluj si znovu už tú novšiu verziu.Už sa mi stalo pri pár PC ,že po reštarte už počítač nenabehol.Bolo to ale hlavne vtedy , keď napr. sa Avast aktualizoval z verzie 5 na 6 ,alebo 6 na 7.
pistik71
13.07.12,06:25
Alebo pre istotu Avast neinstaluj po jeho odinstalovani vobec. Inac, na odinstalovanie a vycistenie jeho instalacie je dobre pouzit specialnu utilitu, najdes ju na http://www.avast.com/uninstall-utility
A radsej nainstaluj nejaky iny free antivirus.
misoft
13.07.12,09:13
prečítať v zmysle " crash disc " - prelož si to crash disc - niečo máš s HDD, v Safe mode si daj skontrolovať HDD - možno niektoré sektory HDD sú poškodené, neprístupné. Avast toto nikdy neurobí - jednoducho OS nevie sa načítať z HDD (niektoré časti). V Safe mode sa OS načíta v základnom nastavení, so základnými ovládačmi (graficky VGA - rozlíšenie 800x600, možno ešte sieťová karta, keyboard, myš - zvukovka väčšinou nie).
Harendil
15.07.12,05:43
Veď práve preto sa mi to veľmi nezdalo. Ale po obnovení systému všetko ide normálne. Neviem, ak je poškodený HDD tak s tým asi nič neurobím. Pokusím sa ešte aspoň ten Avast nejako poriešiť.
misoft
15.07.12,08:25
Wokna majú ešte "zálohu" súborov. Po obnovení zoberie zo zálohy - preto funguje. Najskôr prever HDD, potom rieš ostatné - Avast v tom bude zaručene nevinne.
maurer2
16.07.12,10:41
Avast nie je najstastnejsie riesenie mal som snim viac problemov teda aj ja poznam len free verziu ostatne neviem
command
16.07.12,18:06
Doporučujem odinstalovat avast a nikdy viac ho neisntalovat skus radsej aviru. Nemusi to mať s diskom nic spolocne ale aj moze. Uz mi doniesli X pocitacov presne s tymto problemom, ze pri upgrade avastu sa sam restartol win a bol koniec.
misoft
16.07.12,18:29
maurer2 & command: Avast v rôznych verziách (od ver.3, cez všetky ver. 4.x, ver. 5, 6, 7) používam už 7 rokov, ale nikdy (ani po aktualizáciách) mi nespôsobil kolaps OS.
Skôr by som povedal, že je to bordel v PC a jeho komponentoch, čo to spôsobuje.
Skúsil som aj Aviru - žiaľ u nej to bolo naopak - nebola niekedy schopná zablokovať pochybnú stránku - a kopa falošných hlásení - dokonca aj zo zabezpečených stránok (https://......)!
ewita888
16.07.12,18:37
sa sem pripletiem.. :) nejakým neznámym činom sa mi podarilo vypnúť ovládanie kurzora na notebooku... ako to prosím zapnúť.. ??
misoft
16.07.12,18:40
Fn + F9 = zapnutie a vypnutie touchpadu
ewita888
16.07.12,18:46
Fn + F9 = zapnutie a vypnutie touchpadu
to nejde, to je zvuk.. ani nič okolo F9
ewita888
16.07.12,19:06
inak je to Probook 4530s
KoxXxo
16.07.12,19:19
ewita888
16.07.12,19:26
kezeso
18.07.12,12:16
Musím sa zastať AVAST-u, používam 5 rokov free verziu, doteraz som nemal žiaden problém a to som veľký amatér..:D