charles91
11.07.12,16:34
Dobrý deň,

Kupil som si sandále, ale neskutocne smrdia. akože v obchode nesmrdeli ani trosku, avsak ked som ich mal raz na nohach zacali pachnuť za nejakou chemikáliou. ta chcemikalia smrdí až tak že nohy od nej som cítil 5 dni.. pricom každý den som sa sprchoval.. a snazil sa toho zbaviť.

Samozrejme chcem som ich vrátiť, ohradzali sa tým, že poškodené niesu, a že chyba na nich nie je.. a že oni zato nemožu atd... Hadanie a vyhražky ze budem kontaktovať soi nepomohli.

Chcem sa spýtať, je z toho nejaké východisko ? skusil som ich aj vymočiť vo vode... no bez úspechu... smrdela mi z toho cela kupelka...

za akukolvek radu dakujem
veronikasad
11.07.12,14:35
Kde si sandále kupoval ? Kto je výrobca ?
charles91
11.07.12,14:41
v činaku... a vyrobca netuším...
veronikasad
11.07.12,14:42
v činaku... a vyrobca netuším...
Doklad o nákupe máš ?
Tweety
11.07.12,14:42
v činaku... a vyrobca netuším...
Tak ich pekne krásne odnes predajcovi. Samozrejme s dokladom.
wegamizi
11.07.12,14:46
No neviem, neviem, ci si pomozes, ci smrad lepidla je dovod na reklamaciu. To by si musel dokazat, ze su zdraviu skodlive a na vlastne trovy dat urobit specializovany test.
Skus to nechat vyvetrat na slnku, v priebehu 2 tyzdnov by sa mal smrad zmiernit, ak je to lepidlo. Ak je to vsak farba, ktora smrdi, nosenim sa smrad bude stale objavovat. Treba kupovat kvalitneho vyrobcu a potom mas uspech aj s pripadnou reklamaciou.
Vela sil.
charles91
11.07.12,15:01
nie je to smrad z lepidla... smrad z lepidla popritom je jen jemny zavan..
2 týždne už ich mam... a skladujem ich na balkone den noc,
nasiel som ich na internete.. su to tieto http://www.en.altero.eu/show_product/103195
rozmyslal som už že napisem soi... ale neviem ci by to bobec pomohlo
lujza.j
11.07.12,17:51
mimotemyja som si kedysi dávno u Číňana kúpila kabelku fakt veľmi peknú....napriek tomu, že som si samozrejme pozerala aj z vnútra jej smrad som nepocítila....dodnes nechápem pri mojom čuchu:rolleyes: smrad taký, že des maximálny...normálne som tam nosila ten osviežovač do auta/stromček/:D
charles91
11.07.12,20:20
mimotemyja som si kedysi dávno u Číňana kúpila kabelku fakt veľmi peknú....napriek tomu, že som si samozrejme pozerala aj z vnútra jej smrad som nepocítila....dodnes nechápem pri mojom čuchu:rolleyes: smrad taký, že des maximálny...normálne som tam nosila ten osviežovač do auta/stromček/:D


:D :D no jasne... to si možem ten stromček kupiť, a zavesiť na palec nohy :D
Paula
11.07.12,20:46
asi veľmi silná citová väzba k topánočkam a rozhodený rodinný rozpočet...inak si neviem vysvetliť založenie témy :)
pivko
12.07.12,03:59
Čo si čakal od Číňana , za málo peňazí kvalitu? nabúdúce tam nekupuj a teraz sa na 5 Eur vykašli , lebo predpokladám že si kúpil tie smradľavé crocsy.
sito
12.07.12,12:39
Hlavne, že máš nos v poriadku, a dobre ti slúži! Ale na tie sandále si nemal nos. Tak ich nenos! Je leto, choj bos! Čí, chuj, bos? :);)
charles91
12.07.12,17:58
Čo si čakal od Číňana , za málo peňazí kvalitu? nabúdúce tam nekupuj a teraz sa na 5 Eur vykašli , lebo predpokladám že si kúpil tie smradľavé crocsy.

stali 15 eur... nie su to crocsy... hore je na nich odkaz ako vyzeraju.
popravde v cinaku nenakupujem... tie sandale sa mi pačili len kvoli tomu, že boli strasne lahké... viem v činaku po tejto skosenosti nekupim už ani cent...

ale teraz nepytam na radu kde kupovať, ale na radu ci sa s tým sa nieco spraviť...
day
12.07.12,18:14
zahodit ich
buchač
12.07.12,18:16
Dobrý deň,

Kupil som si sandále, ale neskutocne smrdia. akože v obchode nesmrdeli ani trosku, avsak ked som ich mal raz na nohach zacali pachnuť za nejakou chemikáliou. ta chcemikalia smrdí až tak že nohy od nej som cítil 5 dni.. pricom každý den som sa sprchoval.. a snazil sa toho zbaviť.

Samozrejme chcem som ich vrátiť, ohradzali sa tým, že poškodené niesu, a že chyba na nich nie je.. a že oni zato nemožu atd... Hadanie a vyhražky ze budem kontaktovať soi nepomohli.

Chcem sa spýtať, je z toho nejaké východisko ? skusil som ich aj vymočiť vo vode... no bez úspechu... smrdela mi z toho cela kupelka...

za akukolvek radu dakujem


stali 15 eur... nie su to crocsy... hore je na nich odkaz ako vyzeraju.
popravde v cinaku nenakupujem... tie sandale sa mi pačili len kvoli tomu, že boli strasne lahké... viem v činaku po tejto skosenosti nekupim už ani cent...

ale teraz nepytam na radu kde kupovať, ale na radu ci sa s tým sa nieco spraviť...

...dá sa , čoby nie ...........viď červené ...ale nie vo vode , no na škrapále...:rolleyes:

...kua , sa čuduješ ???
...šak číňan zo starých pneumatík sandále a inú " kvalitnú " obuv vyrába......
wagner
12.07.12,18:36
nie je to smrad z lepidla... smrad z lepidla popritom je jen jemny zavan..
2 týždne už ich mam... a skladujem ich na balkone den noc,
nasiel som ich na internete.. su to tieto http://www.en.altero.eu/show_product/103195
rozmyslal som už že napisem soi... ale neviem ci by to bobec pomohlo

Sandále zahoď, lebo dnes Ti smrdia a zajtra môžeš z nich dostať ekzém a ani sa z neho nespamätáš. Nekupuj u číňanov. Ja sa držím zásady, že nie som taká bohatá, aby som si kupovala lacné veci. Topánky si zásadne kupujem značkové, kožené. Vydržia dlho, nesmrdia, obuješ a nosíš, netlačia Ťa. Radšej jedny topánky a kvalitné ako desatoro lacných - nekvalitných.
calysto
13.07.12,10:48
tiez by som odniesla naspat do obchodu
zena77
13.07.12,10:51
Ja som sa tiež raz takto "ulakomila" ale oni po nosení už "vypáchli" ale veru tiež sa mi to nepáčilo .... ak sa ti nedajú vrátiť -tak ich odlož a nechaj vypáchnuť........inak neporadím
Oliwa
13.07.12,11:41
:D :D no jasne... to si možem ten stromček kupiť, a zavesiť na palec nohy :D
:---:---:--- Som si oprskala monitor... A prečo len na jeden? Druhá tak nesmrdí? ;) A môžeš mať rovno Vianoce - chodiť so stromčekom... :)
Ktosi tu na fóre spomínal, ako išiel reklamovať k číňanovi obuv. Ten sa vykrúcal na všetky strany, že topánkam nič nie je, a jeho argument bol: Ty mat zlá noha! :D:D:D
Ak máš blok, choď reklamovať. Ak nepochodíš, povedz tomu čínskemu Ferovi, že dáš podnet na obchodnú inšpekciu. A aj daj...
charles91
16.07.12,08:01
Vratiť sa nedaju... nechcu mi ich zobrať. že vraj to neje dovod na reklamaciu a že som prvý co sa stažoval atd.
Myslíte že by to bol dovod na upozornenie obchodnej inšpekcie ?
vlado 33
16.07.12,09:22
Treba ich odniesť na SOIku pre podozrenie že ide o škodlivý vyrobok, oni (veľmi radi) spravia testy a z výsledkom isť k predajcovi.Keď smrdí chemikália určite sa bude jednať o zdraviu škodlivyý výrobok
charles91
16.07.12,09:29
a je to bezplatné ?
vlado 33
17.07.12,06:15
http://www.soi.sk/sk/Novinky-SOI.soi Ja na vašom mieste by som tam zatelefónoval ako postupovať, už som to robil niekoľko krát. Veľmi radi vám poradia.
Tinytiny
17.07.12,06:29
Podobná skúsenosť. Moja rada - nasyp do nich jedlú sódu bikarbónu, nechaj niekoľko dní. Odsaje smrad, ktorý tam už je. Potom sandále znútra aj zvonka vystriekaj lakom na vlasy a môžeš normálne nosiť. Dúfam, že ti to pomôže, daj vedieť, ako si dopadol. :-D