hofo1999
12.07.12,08:26
Dobrý deň, idem robiť čisto novú omietku na balkone v panelaku, chcel som sa spýtať, že či mi to sedí. Chcem všetko zrýpať až do panelov, potom dať kleber, sieťku kleber, potom dať náter unigrund a silikátovú omietku. Ešte som sa chcel spýtať, že či by ste mi neporadili konkrétny kleber a silikatovu omieku a akymi násrojmi nanášať kleber a omietku. A ešte či treba daávať lisšty, ak hej aké a kde. Ďakujem
IvanPK
12.07.12,06:34
a zateplenie nebudeš dávať ?
Indeed
12.07.12,06:41
susedia pod Tvojim bytom budú mať z tvojho počinu veĺkú radosť.
Chobot
12.07.12,06:45
Dobrý deň, idem robiť čisto novú omietku na balkone v panelaku, chcel som sa spýtať, že či mi to sedí. Chcem všetko zrýpať až do panelov, potom dať kleber, sieťku kleber, potom dať náter unigrund a silikátovú omietku. Ešte som sa chcel spýtať, že či by ste mi neporadili konkrétny kleber a silikatovu omieku a akymi násrojmi nanášať kleber a omietku. A ešte či treba daávať lisšty, ak hej aké a kde. Ďakujem

Ja som mal na balkóne len holé panely, tak som dal na to Baumit vonkajšiu omietku a na to exteriérový náter a drží to už 10 rokov. Žiadne sieťky ani kleber na spodok - akurát penetrovať - už neviem, čím som to penetroval.
hofo1999
12.07.12,10:37
dobre diki chobot
hofo1999
12.07.12,10:43
a prosimta, nepapisal by si mi konkretnejsie tu omietku, lebo som nasiel len stukovu a tu nechcem
sito
12.07.12,12:14
Dobrý deň, idem robiť čisto novú omietku na balkone v panelaku, chcel som sa spýtať, že či mi to sedí. Chcem všetko zrýpať až do panelov, potom dať kleber, sieťku kleber, potom dať náter unigrund a silikátovú omietku. Ešte som sa chcel spýtať, že či by ste mi neporadili konkrétny kleber a silikatovu omieku a akymi násrojmi nanášať kleber a omietku. A ešte či treba daávať lisšty, ak hej aké a kde. Ďakujem

Neviem čo ti nesedí, sedí. Ale viem, čo by ti malo sedieť!

A tých komu, ktorým ten balkón patrí si sa opýtal? Máš ich súhlas? Ak sa rozhodnú inak, čo potom, synak?

Tvoja snaha bude v prdeli!

:);)
Chobot
12.07.12,12:51
a prosimta, nepapisal by si mi konkretnejsie tu omietku, lebo som nasiel len stukovu a tu nechcem

No, asi som použil práve tú štukovú. Bola to Feinputz aussen:

http://www.baumit.sk/front_content.php?idart=6076

Dával som tenkú vrstvu, cca 5-10 mm, podľa potreby zarovnania nerovnosti panela. Myslím, že som to penetroval roztokom Duvilaxu. Jedine do rohov som použil plastový profil so sieťkou, aby to nepraskalo. Ale aj tak to časom pukne, puklinu som nedávno zatmelil bielym akrylátovým tmelom a premaľoval som to celé exteriérovou farbou.
sito
12.07.12,13:04
Ak nič nerobia, je dobré, že aspoň on. Ale, ak sa rozhodnú niečo spraviť, bude sa musieť prispôsobiť, aby dom vypadal ako dom, ako sa domáci dohodnú. Nie balkón, čo balkón to názor, a aj výzor! To potom dom ako netvor, ba, výtvor? :);)
hofo1999
12.07.12,14:56
dobre chobot, posledná otázka - rohové profili si ako prichytil?
lapejko
12.07.12,16:12
do kútov balkóna nedávať v žiadnom prípade sieťku ale priznať dilatáciu! Balkóny sú k panelákom iba privarené!
Chobot
12.07.12,18:38
dobre chobot, posledná otázka - rohové profili si ako prichytil?

Ako napísal lapejko, asi bola chyba dať do rohu profil. Mal som škáru asi hneď zatmeliť pružným akrylátovým tmelom .

Ale profily som uchytával priamo tou omietkou.
hofo1999
13.07.12,05:55
tak co teda mam dat do tych rohov??
sito
13.07.12,06:00
Opýtaj sa spoluvlastníkov, či môžeš, až potom, čo môžeš ...
hofo1999
14.07.12,10:52
moct mozem , ale co mam dat do tych rohov a do spojov panelov??
hofo1999
14.07.12,13:27
rozhodol som sa dať kleber a sieťku , na to tu vonkajsiu stukovu omietku , bude to na sebe drzat??