rado3105
12.07.12,09:20
http://ekonomika.sme.sk/c/6454111/penta-a-prefto-zalozili-doveru-a-vyplatili-si-miliony-eur.html

Penta a Prefto(Juraj Siroky), ktore vlastnia Doveru, si zobrali pozicku skoro 300 milionov, pricom zavazky maju vyse 400 milionov. To znamena, ze sa poistili voci znarodneniu. A ked teraz Fico kupi Doveru, tak ju kupi so stratou tych 400 milionov. Dovera zarobi 40 milionov rocne, ale tych 400 milionov zas budu splacat poistovnici. Keby Slovaci mali rozum vsetci prejdu do Vseobecnej zdravotnej alebo Uniou, Dovera by stratila hodnotu, skrachovala......a Fico by ju nemusil kupovat (lebo aj to ze ju chce kupit vyzera na dohodu so Sirokym, ktory je jeho mecenasom....)
freddy87
12.07.12,07:30
Takéto blbé a neoverené články milujem.

Píšete, že keby Slováci mali rozum všetci prejdu do VŠZP...
Tak ja som Slovák, myslím si, že rozum mám a keby som mal VŠZP, tak z tade čo najskôr odídem.
Veď, ktorý Slovák s rozumom by chcel, aby jeho peniaze spravovala spoločnosť, ktorá je každoročne v strate desiatky milionov eúr, radšej by som bol v silnej a stabilnej spoločnosti, ktorá vie podnikať a tvoriť zisky... a teda aj som.
Llívia
12.07.12,08:22
mimotemy
http://ekonomika.sme.sk/c/6454111/penta-a-prefto-zalozili-doveru-a-vyplatili-si-miliony-eur.html

Penta a Prefto(Juraj Siroky), ktore vlastnia Doveru, si zobrali pozicku skoro 300 milionov, pricom zavazky maju vyse 400 milionov. To znamena, ze sa poistili voci znarodneniu. A ked teraz Fico kupi Doveru, tak ju kupi so stratou tych 400 milionov. Dovera zarobi 40 milionov rocne, ale tych 400 milionov zas budu splacat poistovnici. Keby Slovaci mali rozum vsetci prejdu do Vseobecnej zdravotnej alebo Uniou, Dovera by stratila hodnotu, skrachovala......a Fico by ju nemusil kupovat (lebo aj to ze ju chce kupit vyzera na dohodu so Sirokym, ktory je jeho mecenasom....)
Mohla by zarobiť aj viac, keby nemala taký laxný prístup k overovaniu toho, či výkony fakturované lekármi skutočne boli prevedené. Osobná skúsenosť - chcela som nahlásiť, že lekár si vykázal výkony, ktoré prevedené neboli a oni: "Pošlite žiadosť na preverenie a Váš lekár sa dozvie, kto ho nahlásil." :mad::mad::mad:
dusansl
16.07.12,15:30
Tak k tejto téme by som povedal nasledovné: V E Ľ M I !!!
ale aj táto minca ako každá má dve strany.
- V prvom rade kradne štát, keď od svojich poistencov zinkasuje plné odvody a samozrejme aj aj od ich zamestnávateľov. Do VŠZP však uznesením vlády pri schvaľovaní rozpočtu veľkodušne za každého poistenca namiesto zinkasovanej sumy s nej veľkodušne odvedie 4,5% , čo je platné v tomto roku. Ale boli roky keď odvádzal len 1 Kčs, či Sk. Zbytok zhltne štátna pokladnica, teda štátny úradníci -všetci bez výnimky - ktorý sú mzdovo navesený na štátny rozpočet. To je kšeft..........
- V minulosti, keď bolo poisťovní viac, každá a platí to ešte aj dnes, povinne museli byť ,,solidárne "s VŠZP 60 % výberu s poistného. aj to je kšeft......
- Dnes využíva Dôvera svoj monopol ä 60% v nej poistených produktívnych poistencov na to , aby tlačila lekárov do obmedzovania rozsahu starostlivosti, nemocnice do redukcie lôžok atď......Aj to je kšeft a cesta k zisku.
- Neskorými platbami za výkony a selekciou, ktorý pacient s ohľadom na svoj fyzický vek a diagnózu môže akú dlhú dobu zotrvať na lôžku v nemocnici a teda aj pod odborným lekárskym dozorom...
Svojvoľne diktuje zdravotníckym zariadeniam, koľko operačných zákrokov je možné za mesiac urobiť a aký kvalitný materiál je pri nich možné použiť.

Ešte stále sa nazdávate , že nezarába....
Áno , je morálne , aby každý podnikateľ ak podniká, zarábal, inakšie jeho práca nemá zmysel. Ale nie je morálne čisté , ak to robí popísaným spôsobom. neohovára, popisujem špičku všeobecne známych skutočností.
A na záver ešte jedna poznámka, netešte sa, nech štát urobí akýkoľvek krok, pre pacienta to nebude žiadna výhra. Rovnako to nebude žiadna výhra ani pri súčasnom stave celého zdravotníctva. Ono niečo pravdy bude na tom známom,,ryba smrdí od hlavy! pekný deň trpiacim praje dusansl
kolovratsk
23.03.15,11:07
presne tak...Slovaci maju laxny pristup..stacilo by sa zozbierat v tisickach a ist pred konkretne budovy, firmy..a az vtedy sa veci rozhybu lebo to je jedine co plati....