babicka1
12.07.12,11:13
ahoj chcela som poprosit o pomoc teraz som bola na skype a zistila som ,že mi nejde kamera ukázalo sa mi ,že kamera nie je k dispozícii čo to má znamenat ved doteraz mi stále išla dakujem za radu čo s tým
misoft
12.07.12,15:13
Nástroje>Nastavenia>Obecné>Nastavenie videa a vpravo "Vybrať WEB kameru" a nájdi si svoju. Pokiaľ máš noťas - iste tam bude voľba "...USB 2.0 kamera". Potom pod tým (miniobrazovka) je Nastavenie kamery - tam nastavíš jas, farbu a pod (nie je to nevyhnutné). Pod tým si nastav, kedy má kamera snímať. Nezabudni Uložiť.
babicka1
12.07.12,21:21
ahoj prosím o pomoc mám notebook assus ee pc 1201NL mám tam kameru usb2.0 web cam 5.58.0.4 od alvrewave ale ked zapnem skyp tam mi píše že nemôže nájst žiadnu kameru neviem či som to s niečim nevyhodila ako dostanem kameru spät prosím...
misoft
13.07.12,13:51
Skús odinštalovať Skype (neboj sa - kontakty zostávajú u teba v skype profile, ktorý je uložený inde v tvojom PC). Nezabudni, aké máš skypemeno a heslo. Prečisti CCleanerom a nainštaluj Skype znova. Inak tu je aj sprievodca používaním Skype
http://books.google.sk/books?id=f-clYXYl9pYC&pg=PA92&lpg=PA92&dq=skype+importovat+kontakty&source=bl&ots=tCnEBrtTqt&sig=JaTSzV3YqqNtJ-2LhejKKVvHvig&hl=sk&sa=X&ei=eDUAUPXXAoXbsgaCspmgBg&sqi=2&ved=0CHMQ6AEwCA#v=onepage&q=skype%20importovat%20kontakty&f=false
babicka1
13.07.12,14:28
ahoj už som skúšala ale urobila som blbost odinštalovala som nvidia potom som to chcela vrátit sp)t obnovou dlho sa obnovovalo a teray mi napísalo windows could not start because the following file is missing or corrupt:(windows rooT /system32/ntoskrnl.exe. please re-install a copy of the above file. teraz mi vůbec nejde spustit nijako ani núdzovo ani nijak stále tu mámiba túto vetu a neviem čo s tým prosím porad..
misoft
13.07.12,14:58
No dievča, tu ťa už čaká len oprava OS. Pokiaľ máš inštalačné CD OS - musíš vstúpiť do BIOSu, nastaviť bootovanie z CD, vložiť "placku" do mechaniky, rozbehne sa akože inštalačný proces, ale ponúkne ti tam aj možnosť Oprava (Repair) - budeš dávať toto a to opraví a doplní poškodené a chýbajúce súbory OS.

Ale pokiaľ sa na to necítiš - daj to spraviť nejakému odborníkovi, pretože ak stlačíš niečo iné, naformátuje ti disk, nainštaluje všetko od začiatku znova, prídeš o dáta, ktoré asi nemáš zálohované, alebo na druhom disku.
Na ASUSe je ešte aj skrytá partícia = inštalačka OS (ako keby CD = výsledok ten istý - čistý OS bez tvojich dát - vymaže ich).

Ten odborník by mal mať aspoň inštalačné CD rovnakého OS ako ty - a pokiaľ to spraví dobre - OS bude funkčný a dáta zostanú.
babicka1
13.07.12,15:14
fajn dakujem za radu no ked nemá inštalačné cd ani napalovačku tak jedine opravár?
hofo1999
14.07.12,11:12
netreba, bootovanie cez usb je pomerne lahke
hofo1999
14.07.12,11:14
stiahni si instalacku, na internete si najdi navod ako vytvorit bootovacie usb a potom pokracuj podla prveho prispevku, len namiesto cd bude usb, este mozes mat vypnute bootovanie cez usb, ale to je nepravdepodobne.
babicka1
15.07.12,19:52
ahoj už mi opravili notebook ale mi zmizlo všetko teraz musím inštalovat všetko odznova tá kamera tu vôbec neni tak neviem mala som tam usb2.0 uvc web cam 5.58.0.4 neviem odkial by som ju mohla stiahnut pomohli by ste mi dakujem
stormcatcher
15.07.12,20:00
ahoj chcela som poprosit o pomoc teraz som bola na skype a zistila som ,že mi nejde kamera ukázalo sa mi ,že kamera nie je k dispozícii čo to má znamenat ved doteraz mi stále išla dakujem za radu čo s tým
Mne to robí dosť často, hlavne keď cam. použijem aj inde ako cez skype.
Já jednoducho vytiahnem usb od cam. a v zápätí ho zasuniem. Doteraz mi vždy cam. nabehla
babicka1
15.07.12,20:19
ale ja nemám usb klúč to som mala nainštalované pri kúpení notebooku, teraz kamera je tu zabudovaná ale nefunguje chcela by som ju spojazdnit no neviem ako čo stiahnut aby išla ako predtým už som dávala aj nový skype a nič vždy ked som pustila skype sa spustila aj kamera teraz nejde
stormcatcher
15.07.12,20:35
ale ja nemám usb klúč to som mala nainštalované pri kúpení notebooku, teraz kamera je tu zabudovaná ale nefunguje chcela by som ju spojazdnit no neviem ako čo stiahnut aby išla ako predtým už som dávala aj nový skype a nič vždy ked som pustila skype sa spustila aj kamera teraz nejde
Nemam notebook, ale keď sa prihlásim na skype, cam. sa hneď nespustí. Musím spustiť videohovor, až potom sa spustí cam. Neviem aký je dôvod aby sa cam. hneď spustila.
babicka1
15.07.12,21:24
ok máš pravdu ,až ked zapnem hovor ,ale teraz sa spustí hovor ja ich vidím ale oni mna nie potrebujem stiahnut ovládač no neviem odkial
babicka1
16.07.12,13:48
STIAHLA SOM SI KAMERU Z ASUSU ale neviem ju spustit chce iba obrázky ale mna nesníma
misoft
16.07.12,18:39
Nemam notebook, ale keď sa prihlásim na skype, cam. sa hneď nespustí. Musím spustiť videohovor, až potom sa spustí cam. Neviem aký je dôvod aby sa cam. hneď spustila.
Nastaviť v nastaveniach pre video: Nástroje>Nastavenia>Volanie>Nastavenie volania (rozbaliť Zobraziť rozšírené nastavenia)>Automaticky.... + V priebehu hovoru zahájiť video automaticky
babicka1: Choď do Nástroje> Nastavenia>Nastavenie videa a skús či neponúka ešte inú kameru (miesto USB tam môže byť aj virtual)
babicka1
01.08.12,15:42
ahoj nemôžem nainštalovat žiadnu webovú kameru aj ked ju nainštalujem tak mi prehrá iba čo mám v počítači fotky ale ja potrebujem na skyp aby sme sa videli na skype mi píše nenašla sa žiadna kamera ako by som si tam nainštalovala tú čo sa mi odinštalovala iba čočka mi ostala nefunkčná na notebooku už som všeličo skúšala no nič mi nejde mám Asus Eee pc 1201NL
Vlado40
01.08.12,17:10
babicka1
01.08.12,22:28
to som si nainštalovala otváram iba všetky koncovky exe no stále mi píše že si mám nainštalovat ovládač ale aký??
misoft
02.08.12,11:04
Aký OS je na tom Eee PC?
Na tej stránke dole je "Vybrať OS" (Win XP, 7 32-bit, 7 64-bit), potom sa otvorí ďalší zoznam, tam nájdeš Camera, klikneš na + a otvorí sa na sťahovanie driveru. Môžeš potom vybrať z http://support.asus.com/images/asus_download_pics01.gif Global (DLM) http://support.asus.com/images/asus_download_pics02.gif Global http://support.asus.com/images/asus_download_pics05.gif P2P - vyber 1. alebo 2. možnosť a z okienka vyber download the installer - ulož na HDD. Potom len spustíš ten súbor (****.exe - je to spustiteľný inštalačný súbor) a ten nainštaluje ovládač. Ponechaj nech si sám vyberá miesto. Postupuj podľa inštrukcií na obrazovke.
babicka1
02.08.12,11:06
windows XP
misoft
02.08.12,11:10
Prečítaj si príspevok vyššie - stručný mininávod.
babicka1
02.08.12,11:23
všetko som urobila podla návodu a nič stále nemôže nájst kameru skyp
misoft
02.08.12,11:34
Divné - pokiaľ web kamera na PC funguje, Skype by ju malo nájsť.
babicka1
02.08.12,13:34
Nastaviť v nastaveniach pre video: Nástroje>Nastavenia>Volanie>Nastavenie volania (rozbaliť Zobraziť rozšírené nastavenia)>Automaticky.... + V priebehu hovoru zahájiť video automaticky
babicka1: Choď do Nástroje> Nastavenia>Nastavenie videa a skús či neponúka ešte inú kameru (miesto USB tam môže byť aj virtual)- mne toto nejde prídem na nastavenie videa a nič kamera nie je hoci som tam mala aj virtualnu stiahnutú aj túto creatív no absolutne nič zvuk mi ukáže niekedy kameru čo si tam dám ale video nie aj ked spustím hovor s druhým počítačom