berry
13.07.12,14:29
Dobrý deň

Mám doma malú dcérku , ktorá má 14 mesiacov. Žiaľ mi bolo dopriané kojiť iba dva mesiace. A potom sme prešli na Nutrilon. Do dnešného dňa som s ním nemala žiadne problémy. Mala dokonca ešte ani raz nemala zápchu (a to už poje všeličo) krásne mi priberá a rastie. Takže spokojnosť maximálna :-)

Ale problém je v tom ,že moja švagrinka rok po mne porodila tiež dcérku. Krásnu , úžasnú , dokonalú. Ale švagrinka nekojila vôbec a tiež hneď prešla na Nutrilon . Ale neviem čo jej to prešlo hlavou, že nutrilon je to najhoršie mlieko na trhu. Že je to iba umelina. Že materské mlieko je žlté a aj inak vonia ( inak ja ako matka ktorá kojila môžem povedať , že som mala biele mlieko , nad vôňou som sa moc nezamýšľala) Tak jej kúpili Bebu . Ale po troch dňoch sa museli vrátiť k nutrilonu , lebo ich malú z toho strašne preháňalo. Po dvoch týždňoch prišla švagrinka od kamarátky , ktorá jej povedala, že nech si kúpi Babylove mlieko, že je výživnejšie ako Nutrilon. Samozrejme ich mala malá z toho strašne zápchy. Takže sa zas vrátila k nutrilonu. A takto za dva a pol mesiaca čo ma ich dcérka vystriedali už asi 4 druhy mlieka . A ich mala chudiatko už má stále problémy so zápchou. Ona sa im už ani normálnym spôsobom nevie "vykakať" . Pritom keď používajú nutrilon tak problémy pominú . Ale oni sa ho silou mocou snažia zmeniť.

Prosím poraďte mi čo im už mám povedať , Lebo oni si myslia , že im chcem asi iba uškodiť, keď im poviem, že nech ostanú pri nutrilone. (lebo som už raz mala výmenu názorov so švagrinkou ohľadom dojčenského mlieka a skoro ma prihlušila, keď som si stále zastávala nutrilon )
, lebo mi fakt záleží na tom malinkom roztomilom človiečiku, ktorý ako jediný tým trpí .

Ďakujem

-b-
:(
saskia26
13.07.12,13:13
Žiadne umelé mlieko nie je to čo materské mliečko. To je nenahraditeľné a prispôsobené aktuálnym potrebám dieťatka. Materské mliečko má bielu farbu, žlté býva na začiatku rozbiehania laktácie. Veľmi dobrá stránka je http://www.mamila.sk/, nech si švagrinká čo to naštuduje o materskom mliečku.
Keď už vystriedali toľko typov umelých mliečok a malej vyhovuje nutrilon, tak nech pri ňom zostanú. Nech nemá malá neustále problémy, pretože to nie je normálne.
margot157
16.07.12,04:37
Ja mám 3 deti, prvé som horko-ťažko kojila 3 mesiace, druhé som kojila 2 roky a tretie niečo vyše roka a potom sme prešli na Nutrilon, ktorý pijeme doteraz ( malá má 2,5 roka ) a nemáme ani sme nikdy nemali s ním žiadne problémy. Chvíľu sme mali Bebu, ale najlepšie sa mi pre maličkú pozdával Nutrilon. Čo sa týka farby a vône materského mlieka, keďže som si ho dosť dlho aj odsávala, môžem presne povedať, že je biele, zdá sa až vodové, ale má všetko, čo takému bábätonku treba, Nutrilon je tiež biely, myslím, že oroginál je bez vône, ale sú aj s banánovou a vanikovou príchuťou, ale to už je pre trošku väčšie deti. S trávením u bábätiek neradno experimentovať, takže ak malinká dobre toleruje Nutrilon, tak nech vôbec neváhajú. Zbytočne sa švagriná bude riadiť radami kamarátok, pretože každé bábätko je iné a môžu byť len radi, že tak rýchlo našli to, čo ich maličkej prospieva. M.
Nandrolon
16.07.12,04:55
týmto náhradám sme sa snažili vyhnúť, osobne ani ja ani manželka ich neuznáva.
Keď manželka prestala kojiť asi po 16 mesiacoch, miešala mlieko HAMI so svojim materským /možno od nejakého 13 mesiaca do 15-16-teho/. Momentálne má malá 18 mesiacov a už pije niekoľko mesiacov normálne krabicové plnotučné mlieko, alebo prevarené kravské z družstva.
Kávať 2,5 ročnému bábätku nutrilon je podľa môjho názoru vyhadzovanie peňazí. K nutrilonu nemáme moc dôveru, hlavne keď to vyrába firma NESTLE, ktorá mala tých "afér" až až...

a mám taký pocit že takéto vykrmovanie roznymi doplnkami tiež nebude moc vhodné na vybudovanie vlastnej imunity. Síce rôzne reklamné slogany hovoria opak, ale osobne im nedôverujem. Tú imunitu si musí vybudovať samo bez pomoci rôznej chémie...
margot157
16.07.12,05:08
To chceš povedať, že majú dávať 2,5 mesačnému bábätku plnotučné kravské mlieko ???
Naši rodičia chovali kravy, takže bolo samozrejmé, že nám deťom, 3ks, dávali to kravské mlieko neriedené, plnotučné, najstaršiej sestre sa ušlo až od 3. roka, vtedy ešte kravy nemali, ( nemá s alergiamu žiadny problém ), mne strednej trak stredne, mávam exémy, v rámci normy, ale najmladšej sa ušlo plným dávkovaním samozrejme najviac, ( už od útleho ( cca 3 mesiace ) detstva má veľké problémy s alergiami, najskôr ťažké kožné exemy, teraz k tomu rôzne senné nádchy, alergie na to i ono a to má teraz 38 rokov, je o 7 rokov mladšia odo mňa, tak si dobre pamatám, ako sa trápila v nemocnoci na kožnom s exémom. Vtedy sa ešte o tom nevedelo, že kravské mlieko je pre male deti nevhodné, naši nám dávali, čo si mysleli, že je pre nás najlepšie. Takže s chuťou do toho, kľudne dávajter svojmu 18 mesačnému dieťatku plnotučné kravské mlieko, veľa zdravia! M.
Nandrolon
16.07.12,05:19
čítaj pozorne, písala si 2,5 ročnému a to je podľa mňa už zbytočné. To ako keby dospelý človek pil sunar...
Vieš o tom že boli lekári preškolení ohľadom prikrmovania bábätiek?
Vieš o tom že sa prišlo na to že v určitom útlom veku okolo 4 mesiacoch si má organizmus zvyknúť na rôznorodé jedlá, práve preto aby v budúcnosti nebolo na tieto jedlá dieťa alergické nakoľko črevo a žalúdok ešte nie je citlivý v podstate na nič? Neupozornila ťa detská doktorka že teraz sa má začať prikrmovať skôr ako pred cca rokom, kedy ešte boli v platnosti pôvodné normy?
My sme teda neprikrmovali vôbec, pretože nám to bolo povedané až keď mala malá už viac mesiacov.
Manželka ju iba čisto kojila bez prikrmovania. To sme začali až asi v 6-tich mesiacoch, dovtedy nič iné ako materské mlieko a čaj nemala v ústach...
Nandrolon
16.07.12,05:27
švagriná pchala nutrilon do svojej malej v jednom kuse až do neviem koľkých ROKOV ! a nedá sa povedať že by bola zdravá.... každú chvíľu je nachladnutá a s chrípkou...
Takýto názor mám aj na tie detské vitamíny, marťankovia a podobné sračky. Druhá švagriná to dávala deťom v jednom kuse ako lentilky..... a teraz má alergiu takú že ak zje niečo čo nemal, tak sa vyhádže okamžite, musí mať pri sebe lieky atď....
S imunitou sa neradno zahrávať a treba to nechať na prírodu...
Braňo
16.07.12,05:46
švagriná pchala nutrilon do svojej malej v jednom kuse až do neviem koľkých ROKOV ! a nedá sa povedať že by bola zdravá.... každú chvíľu je nachladnutá a s chrípkou...
Takýto názor mám aj na tie detské vitamíny, marťankovia a podobné sračky. Druhá švagriná to dávala deťom v jednom kuse ako lentilky..... a teraz má alergiu takú že ak zje niečo čo nemal, tak sa vyhádže okamžite, musí mať pri sebe lieky atď....
S imunitou sa neradno zahrávať a treba to nechať na prírodu...

Verím tomu, že plnotučné kravské mlieko (z kontrolovaného alebo domáceho chovu) je určite zdravšie ako sušené mlieka s dvojročnou zárukou napchaté chemikáliami. Určite pred dvesto rokmi nebolo toľko alergií ako je teraz.
margot157
16.07.12,05:57
Ty asi nečítaš, čo sa tu píše, tu sa nejedná o Tvoje dieťa, radíme tu švagrinej zakladateľky témy, ktorá má 2,5 mesačné bábätko a ešte raz sa pýtam, to chceš povedať, že majú dávaž 2,5 mesačnému bábätku plnotučné kravské mlieko ??? To je Tvoje dieťa privykané na rôznorodé jedlá od útleho veku aj na údeniny, huby a čokoládu, aby na ne v neskoršom veku náhodou nebolo alergické ? Moje 2,5 ročné dieťa bolo tiež do 6 mesiacov iba kojené, a potom ešte do vyše roka, ale prikrmované jedlami presne podľa odporúčaní detstkej lekárky oveľa skôr, takže keď odpisuješ, najskôr čitaj a my tu máme hlavne odpovedať na otázky zakladateľa, ja som si teraz žiadnu radu nepýtala. M.
Nandrolon
16.07.12,06:27
reagoval som na teba že dávaš 2,5 ročnému bábätku NUTRILON...
Ak nemôže kojiť z objektívnych dôvodov /väčšinou sú to dôvody subjektívne za ktoré si môže matka sama/ tak iná varianta ako NUTRILON, HAMI, BEBA a pod. podľa veku /treba vybrať výrobok aby na daný vek bol vytvorený/ nie je.
My sme pre prechod vybrali práve HAMI. O nutrilone a firme Nestle si myslím svoje, BEBU sme takisto skúšali, nakoniec sme skončili u firmy HAMI. Ale iba prechodne. Teraz dávame plnotučné krabicové mlieko, alebo to prevarené kravské.
Soliť nesolíme, cukor necukrujeme, polievka pre malú sa nekorení, nesolí.
Údeniny ani nič podobné nedávame.
Ak niečo ale jem tak jej kľudne dám trošku skusiť aj údeniny, aj kapusty ale iba skúsiť, nie ju tým nakŕmiť.
Ak má niekto 2,5 mesačné bábätko a nemôže kojiť, neviem akú radu očakáva.... že jej má dávať borovičku alebo čo??? Však predsa tu je len jedna možnosť. Dávať jej náhradu materského mlieka, ktorá sedí na počet mesiacov, koľko má jej bábätko...
Letko
16.07.12,06:30
Nadrolon,

tu ide o to odpovedať zadávateľke témy ako má argumentovať švagrinej aby dávala dieťaťu Nutrilon a aby nevymýšľala rôzne iné náhrady, ktoré jej spôsobujú zápchy.
Nandrolon
16.07.12,06:38
čo chce argumentovať.
Je to jej dieťa a ak sa tak rozhodla, názor nezmení.
Zdravý človek poskúša a na základe toho sa rozhodne.
Ak sa ona rozhodla pre náhradu, ktorá jej spôsobuje zápchu, pre nás je to nepochopiteľné ale ona ju bude používať aj naďalej, pretože nebude prijímať žiadne argumenty... Ak by ich prijímala, už by dávno dávala ten NUTRILON.
Odporúčam vyskúšať ešte to HAMI...
margot157
16.07.12,07:28
reagoval som na teba že dávaš 2,5 ročnému bábätku NUTRILON...
Ak nemôže kojiť z objektívnych dôvodov /väčšinou sú to dôvody subjektívne za ktoré si môže matka sama/ tak iná varianta ako NUTRILON, HAMI, BEBA a pod. podľa veku /treba vybrať výrobok aby na daný vek bol vytvorený/ nie je.
My sme pre prechod vybrali práve HAMI. O nutrilone a firme Nestle si myslím svoje, BEBU sme takisto skúšali, nakoniec sme skončili u firmy HAMI. Ale iba prechodne. Teraz dávame plnotučné krabicové mlieko, alebo to prevarené kravské.
Soliť nesolíme, cukor necukrujeme, polievka pre malú sa nekorení, nesolí.
Údeniny ani nič podobné nedávame.
Ak niečo ale jem tak jej kľudne dám trošku skusiť aj údeniny, aj kapusty ale iba skúsiť, nie ju tým nakŕmiť.
Ak má niekto 2,5 mesačné bábätko a nemôže kojiť, neviem akú radu očakáva.... že jej má dávať borovičku alebo čo??? Však predsa tu je len jedna možnosť. Dávať jej náhradu materského mlieka, ktorá sedí na počet mesiacov, koľko má jej bábätko...

Prečo nekojí, to tu teraz neriešime, aj keď osobne si myslím, že takmer každá, až na malé, veľmi malé vynímky, matka môže kojiť, len to nevie správne, alebo nemá šťaste na niekoho, kto by jej poradil, ale ako hovorím, to tu teraz neriešime, tu sa písalo o tom, že matka 2,5 mes. dieťatka nekojí a dáva teda náhradu materského mlieka, NUTRILON dieťatku vyhovoval, ale matka z neznámych príčin ( asi predsa len dala na radu niekoho :rolleyes:) nechce dávať svojej dcérke práve nutrilon, ale skúša iné mlieka, ktoré maličkej spôsobujú problémy a je len logické, že keď zadávateľke došli jej argumenty, tak by svoj názor chcela podporiť skúsenosťami iných, ja som už svoj názor napísala, nehovorím, že musí byť správny, sú to moje osobné skúsenosti, teda nepíšem sprostredkovane, že niekto povedal, že..., ale rozhodne plnotučné krabicové kravské mlieko ešte s bohvieakou trvanlivosťou je to najhoršie, čo by dieťatku mohla v tomto veku dávať. M.
Nandrolon
16.07.12,07:33
s týmto súhlasím, 2,5 mesačnému bábätku treba náhradu materského mlieka a nič iné.
S tým kojením takisto súhlasím. Švagriná sa sťažovala že nemá mlieko..... bodaj by mala keď pchala do malej nutrilon a ono už jej tým pádom neodsávalo z prsia dostatočné množstvo mlieka a tak vlastne zanikla stimulácia tela pre tvorbu mlieka....
Mila23
16.07.12,07:38
Ak mala dobre znasa Nutrilon, nechapem,preco ho chce svagrina stale menit. Nie,aby bola spokojna,ze nasla co dietatu vyhovuje. A hlavne tie umele mlika sa nemaju striedat!!! Samozrejme,ze ak mi niektore nevyhovuje - vyskusam ine,ale neviem co svagrina vymysla,ked mala dobre znasa Nutrilon.
Viem,ze najlepsie je materske mlieko, ale zial, nie kazda mama moje kojit tak dlho ako chce a musi siahnut po umelom mliecku.
81janka
16.07.12,11:59
Ja osobne som so značkou Nutrilon nemala pozitívnu skúsenosť (to mlieko smrdelo a vôbec nechutilo ako mlieko – bola som zvedavá, ako to chutí, kým som to dala svojmu dieťaťu ochutnať...). Skúsili sme Hami a obidvaja (dcéra po 11/2 roku a syn po 1 roku) sa po ňom olizovali. Nešlo o žiadne špeciálne HA mlieko, ktoré sme kombinovali s domácim prevareným kozím mliečkom a ani jedno moje dietko nemá problémy s alergiami a podobnými záležitosťami. Mám sama jednu skúsenosť, o ktorej som už ale písala v inej téme. Naša kožná lekárka má vnúčence presne vo veku mojich detí, a keď bola dcérka maličká, vynadala mi za to, že hoci kojím, neužívam žiadne probiotiká, aby sa do tela dieťaťa nedostávali alergény. Ona to vraj neveste odporúča a nevesta poslúcha. Ich malá dorástla do veku 9 mesiacov, mama ju prestala kojiť a objavila sa jedna alergia za druhou. Keď som argumentovala tým, že dieťatko si pomaličky potrebuje privykať na všetky potraviny (nemám namysli okamžite huby, citrusy, kyslú kapustu a pod.), vysmiala ma. Hovorila som, ako to dieťatko dokáže prijať, keď ju prestanem kojiť? Veď ono si musí pomaličky privykať na všetko. Postupne...Nie naraz... Pri druhom vnúčatku neodporúčali probiotiká v tabletách a podobné umelé srandy a dieťatko nemá žiadny problém. Viem, všetko je individuálne, ale prehnaná starostlivosť môže mať tiež svoje negatíva.... Niekedy tie recepty starých mám neboli až tak od veci, si myslím...
Braňo
16.07.12,12:06
Ja osobne som so značkou Nutrilon nemala pozitívnu skúsenosť (to mlieko smrdelo a vôbec nechutilo ako mlieko – bola som zvedavá, ako to chutí, kým som to dala svojmu dieťaťu ochutnať...). Skúsili sme Hamé a obidvaja (dcéra po 11/2 roku a syn po 1 roku) sa po ňom olizovali. Nešlo o žiadne špeciálne HA mlieko, ktoré sme kombinovali s domácim prevareným kozím mliečkom a ani jedno moje dietko nemá problémy s alergiami a podobnými záležitosťami. Mám sama jednu skúsenosť, o ktorej som už ale písala v inej téme. Naša kožná lekárka má vnúčence presne vo veku mojich detí, a keď bola dcérka maličká, vynadala mi za to, že hoci kojím, neužívam žiadne probiotiká, aby sa do tela dieťaťa nedostávali alergény. Ona to vraj neveste odporúča a nevesta poslúcha. Ich malá dorástla do veku 9 mesiacov, mama ju prestala kojiť a objavila sa jedna alergia za druhou. Keď som argumentovala tým, že dieťatko si pomaličky potrebuje privykať na všetky potraviny (nemám namysli okamžite huby, citrusy, kyslú kapustu a pod.), vysmiala ma. Hovorila som, ako to dieťatko dokáže prijať, keď ju prestanem kojiť? Veď ono si musí pomaličky privykať na všetko. Postupne...Nie naraz... Pri druhom vnúčatku neodporúčali probiotiká v tabletách a podobné umelé srandy a dieťatko nemá žiadny problém. Viem, všetko je individuálne, ale prehnaná starostlivosť môže mať tiež svoje negatíva.... Niekedy tie recepty starých mám neboli až tak od veci, si myslím...

S uvedeným názorom súhlasím a podotýkam, že najlepšie probiotikum nie sú tablety, ale pravá brynzda, kyslé mlieko, kefír, cmar, zakysanka.
Jurivo
16.07.12,12:22
Riešite tu aké mlieko a nik nenapíše čo proti zápche zo sušeného mlieka. Do mlieka primiešať feniklový čaj, môže byť aj instantný HIPP. Odskúšané, pomôže to. Rektálne rúrky používať iba v krajnom prípade a len občas.

Čo sa týka toho mlieka: nie každá matka môže svoje dieťa kojiť aj keby veľmi chcela. Dôvody sú rôzne. Sušené mlieko dávať podľa odporúčania pediatra a neexperimentovať.
81janka
16.07.12,12:31
Určite áno, materké mliečko je jedinečné a nenahraditeľné, no, žiaľ, nie každej mamičke je dopriate kojiť (a nie zo sebeckých, ale z rôznych objektívnych, zdravotných príčin), preto matke neostáva iné, než kŕmiť svoje dieťa umelým mliečkom. Súhlasím, mala by dať na radu pediatra, no viete, len keď tí naši lekári často odporúčajú tie značky, z ktorých oni majú provízie a oni majú výhody (v podobe rozličných benefitov – závisí od toho, ako si ich ktorá farmaceutická firma kúpi). Naša detská lekárka akceptovala Hami až potom, keď som dlhodobo trvala na tom, že moje deti odmietajú Nutrilon. Nie každému sadne to isté. Ak však zadávateľkina švagriná vidí, že jej dieťatku Nutrilon prospieva a ostatné mu vadia, nechápem, prečo mu ho nechce dávať. Žeby nejaká iná negatívna skúsenosť?
Ivana Š
16.07.12,12:35
tu vidím problém medzi švagrinami, jedna nechce akceptovať , že tá druhá má pravdu
81janka
16.07.12,12:56
Súhlasím,aj tak to môže pkojne byť
Nandrolon
17.07.12,04:12
Súhlasím, vidím že tiež vieš o čom píšeš. Akurát opravím že to mlieko nie je HAMé /ako paštéty/ ale HAMI :-)))
Nandrolon
17.07.12,04:16
Braňo: Nevideli ste ten úžasný test ACTIMELU, kde sa odborníci vyjadrili že žiaden kmeň baktérií s uvedeným názvom /l.casei imunitas/ neexistuje /úplne vymyslený názov/ a že celý actimel dopadol rovnako ako najlacnejší biely jogurt? Pritom suverénne to vyhrala pravá bryndza /nepasterizovaná/... Bryndza sa dokáže "sama očisťovať od zárodkov" pretože "žije"... a tým pádom ak je pasterizovaná, je to už "takmer" bezcenná hmota...
Nandrolon
17.07.12,04:17
O tej zápche to asi nepíše nikto preto, lebo feniklový čaj do mlieka je rovnaká samozrejmosť ako utrieť si zadok po veľkej potrebe...
Nandrolon
17.07.12,04:18
akurát ten granulovaný HIPP je už dosladený, takže sme ho dávali minimum... My necukrujeme ešte ani dnes a BIO šťavy miešame s čajom...
Zita5
17.07.12,04:35
Prosím poraďte mi čo im už mám povedať , Lebo oni si myslia , že im chcem asi iba uškodiť, keď im poviem, že nech ostanú pri nutrilone. (lebo som už raz mala výmenu názorov so švagrinkou ohľadom dojčenského mlieka a skoro ma prihlušila, keď som si stále zastávala nutrilon ), lebo mi fakt záleží na tom malinkom roztomilom človiečiku, ktorý ako jediný tým trpí .
Ďakujem


Ja osobne si myslím, že matka dieťatka by mala tieto veci konzultovať v prvom rade s detskou pediatričkou, ak jej záleží na dieťaťku.

Môj vnuk bol kojený 13 mesiacov. Matka mala mliečko aj potom, len on jednoducho sa odstavil sám a koniec. Tiež sme skúšali rôzne umelé mliečka Nutrilon, Bebu a podobne, nechcel ani za svet žiadne umelé.On to vôbec nechcel piť , tváril sa strašne a pri každom podaní začal plakať . Nakoniec lekárka povedala posledný verdikt.... ak sa teda nedá inak ...tak normálne plnotučné prevarené mlieko !
Keby sa matka držala toho, čo sa píše na internete, čo povedala kamarátka a počúvala každého opačný názor , tak by určite nevedela čo má spraviť . Ani o čerstvom mlieku sa dobre nepíše, keby sa držala toho, tak malý nemá žiadne mlieko.
Čas beží , vnuk pije 8 mesiacov plnotučné prevarené mlieko a zatiaľ žiadne alergie nič. Netvrdím,že to nehrozí ...ale zatiaľ je všetko v poriadku .

A nakoniec čo tie dietky naše jedia v tejto dobe ?Vôbec si nemyslím, že majú až tak zdravú výživu, ak to tak sledujem všetko na vôkol. Všetko je poznačené touto dobou .
Dáša_
17.07.12,04:58
no ja si hlavne myslím, že toto by nemala riešiť berry. Ak bude švagriná chcieť, tak sa spýta na názor. A zariadi sa podľa seba.

Presadzovanie vlastných názorov urobí oveľa viac škody vo vzťahoch ako iný druh mlieka u dieťaťa.
81janka
17.07.12,13:29
Jasné, sorry, preklep som už opravila, aby som nemiatla... A pre istotu som skontrolovala aj ostatné príspevky, tam to už je v poriadku...
tom_i
17.07.12,15:18
Nič v zlom, ale v prvom rade by mala asi švagrinka navštíviť lekára, ktorý jej vysvetlí že dieťa nie je cvičená opička a vlastne keď má bábo 4 mesiace od čoho je pediater pretože tam chodí na kontroly a konzultácie, ale to je problém dnešných mamičiek, že už keď nič iné tak nevedia ani len použiť vlastný "sedliacky rozum" a vycítiť čo ich dieťa potrebuje a čo mu vyhovuje. Hlavne že sa špacírujú pomaly z pôrodnice po obchodných centrách, ale starostlivosť o dieťa im nič nehovorí, keby nemali okolo seba celú perepúť tak by asi neprežili, takže švagrinke povedz nech to konzultuje s lekárkou a hlavne nech sa riadi potrebami dieťaťa nie kamarátkami.
lastom
24.02.16,12:04
ahojte, mozem len suhlasit s vacsinou, ze svagrinka by do toho nemala extra zasahovat. Najlepsie to musi vediet matka a potom sa moze skusit poradit s pediatrickou. Ale iba matka vie najlepsie odpozorovat, ktore mliecko ako zabera. My sme napriklad dcerku vychovali na nutrilone, ale napr. malemu krpcovi davame amilk bifido. Kazde dietatko akceptuje ine mliecko, len treba skusat. My sme vyskusali vela znaciek a toto nas uplne vyhovuje.
gastanko2016
01.04.16,19:29
tiež si myslím, že by to mala skonzultovať s pediatrom. My sme tiež prešli viacerými mliečkami, kým nám sadol Amilk na bruško. Ale každé dieťatko je iné a každému sadne iné mliečko.