Ivva
13.07.12,19:34
Ahojte poradaci, chcem poprosit o radu. Moji rodicia ako poslední v panelaku nemaju odkupený byt. Na LV je uvedené ze byt patri mestu Bratislava.Zaujimalo by ma, ci je stale mozne byt odkupit do OV a za akych podmienok. Momentalne maju rodicia podpisanu najomnu zmluvu na dobu urcitu. Dakujem vsetkym za informacie.
lujza.j
13.07.12,17:48
Mária27
13.07.12,17:57
Obávam sa, že byt im prevedený do vlastníctva nebude, ak nebudú mať uzavretú nájomnú zmluvu na dobu neurčitú.

Zákon č. 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov:

§ 16
Osobitné ustanovenia o prevode vlastníctva bytu a nebytového priestoru v dome
(1) Byt, ktorého nájomcom je fyzická osoba, môže vlastník domu (§ 5 ods. 5) previesť do vlastníctva len tomuto nájomcovi, ak nie je nájom bytu dohodnutý na určitý čas. Týmto ustanovením nie je dotknuté predkupné právo spoluvlastníka domu. 17b)
Ivva
13.07.12,18:18
No veci sa maju tak, nasi mali nejaku dlzobu na najomnom ktoru uhradili. Najprv im stanovili najomnu zmluvu na dobu urcitu a to na 3 roky. Tie ubehnu v marci 2013 a mohli by sme ziadat najomnu zmluvu na dobu neurcitu a byt odkupit ak sa nemylim.
Ivva
15.07.12,18:53
Este by ma zaujimalo ci rodicom predlzia najomnu zmluvu na dobu neurcitu kedze na dobu urcitu uz predlzena bola a rodicia si samozrejme plnili vsetky zavazky a povinnosti z tejto zmluvy vyplyvajuce. Dakujem za odpovede.