Lubo Panz
13.07.12,20:16
Zdravim,
Moja priatelka ma taky kuriozny problem, bezne jej kedykolvek v priebehu tyzdna volavaju nezname cisla a pytaju si pana Boufu- niekto vola kvoli kupelke, niekto kvoli obchodu, alebo dokonca nejaki jeho kamarati.

Problem je ale ten, ze moja priatelka to cislo vlastni uz vyse 2 rokov...a tieto telefonaty zacali az teraz.
Pytali sme sa operatora, ako to je zo znovupridelovanim cisel, odovedou bolo, ze prv pockaju 2 roky a potom cislo pridelia niekomu inemu.

Snazil som sa dotycneho vyhladat pomocou ci uz cisla alebo mena, alebo vselijako kombinovane, ale neuspel som.
Skuste prosim poradit, ako by bolo mozne najst zdroj tychto omylov, podla mna je to cislo niekde uvedene, v nejakom starucickom telefonnom zozname, resp niekde v kontaktoch na dotycneho p. Boufu.
Vdaka
bodliak
13.07.12,18:25
A čo tak opýtať sa volajúcich, odkiaľ majú to číslo ?
pepsikova
13.07.12,18:26
...nahlásila by som na polícii, že ma niekto obťažuje po telefóne...lebo iste si už do pár telefonátov vysvetlil, že nie si Boufa, ani nebudeš-to znamená, že to môže mať iný cieľ..a ak aj nemá, nech polícia zistí, kto ťa obťažuje...
...a ak tvoja priateľka toto číslo vlastní už dlho, operátor ti dal zlú informáciu,s číslom sa nemanipulovalo, ale niekto manipuluje s tebou...
Paula
13.07.12,18:34
Neznáme čísla zásadne nedvíham...komu som sama číslo neoznámila, nemá nárok na rozhovor.
day
13.07.12,19:25
... pripadne ci priatelka volajuceho nepozna a ked si pri nej hladaju p. Boufu :eek:, ale to nebude asi tak, suhlasim s Paulou
Chobot
13.07.12,20:58
Neznáme čísla zásadne nedvíham...komu som sama číslo neoznámila, nemá nárok na rozhovor.

mimotemy Paula, takých, ako si ty vyslovene "milujem". Na čo potom máš ten mobil, keď sa ti nikto nedovolá? Keby ti volala kamarátka, ktorej sa vybil mobil a volala by z telofónu inej osoby, tak by sa pomoci od teba nedočkala.

Aj v práci často komunikujme s klientmi - niektorí jednoducho nezdvihnú ten mobil ani za toho živého boha. AKo potom môžem s nimi vybavovať veci? Jedine písomne a potom miesto pár minút vybavujem vec aj niekoľko týždňov.

Určite to je veľmi "múdre" riešenie nedvíhať neznáme telefonáty (takúto zásadu by som uznal ešte u maloletých detí...., ale nie u dospelej osoby).
Llívia
13.07.12,23:19
mimotemy
mimotemy Paula, takých, ako si ty vyslovene "milujem". Na čo potom máš ten mobil, keď sa ti nikto nedovolá? Keby ti volala kamarátka, ktorej sa vybil mobil a volala by z telofónu inej osoby, tak by sa pomoci od teba nedočkala.

Aj v práci často komunikujme s klientmi - niektorí jednoducho nezdvihnú ten mobil ani za toho živého boha. AKo potom môžem s nimi vybavovať veci? Jedine písomne a potom miesto pár minút vybavujem vec aj niekoľko týždňov.

Určite to je veľmi "múdre" riešenie nedvíhať neznáme telefonáty (takúto zásadu by som uznal ešte u maloletých detí...., ale nie u dospelej osoby).
Kamarátka pošle SS :---
Tiež nie vždy zodvihnem neznáme čísla - 9 z 10 takýchto čísel sú aj tak len ponuky na splátkový predaj, nákup z nejakého katalógu, pôžičky a pod. Nie všetci títo volajúci sú natoľko inteligentní, aby pochopili, že keď poviem: "Nič nechcem", že to aj znamená, že nič nechcem. Nie, oni si budú mlieť svoje dokolečka dokola.

Alebo: zodvihnem telefón - volá mne neznáme číslo.
Ja: Prosím.
Neznáme číslo: Kto je tam?
Ja: A kto volá?
Neznáme číslo: Kam som sa dovolala?
Ja: A kto volá?
Neznáme číslo: Kto je tam?
Ja: A kto volá?
Neznáme číslo: Je tam Janka XYYYYZ?
Ja: Nie, voláte na zlé číslo.
A neznáme číslo v lepšom prípade zloží, v horšom si znovu vypýta Janku XYYYYZ.

Otravnejšie od takýchto telefonátov sú už len SMS-ky z čísla XXX alebo YYY.
Llívia
13.07.12,23:23
A čo tak opýtať sa volajúcich, odkiaľ majú to číslo ?
Spýtala som sa, keď (podľa hlasu) jeden a ten istý pánko niekoľkokrát volal na moje číslo a pýtal si Ing. ????. Nevadí, že som mu 3x predtým povedala, že má zlé číslo. A jeho odpoveď bola, že teraz prešiel okolo bilbordu niekde na východe a tam toto číslo na Ing. ??? videl (teraz neviem, ktorý je najvhodnejší: :D:mad::eek::confused:)
kopretinka
14.07.12,04:26
Spýtala som sa, keď (podľa hlasu) jeden a ten istý pánko niekoľkokrát volal na moje číslo a pýtal si Ing. ????. Nevadí, že som mu 3x predtým povedala, že má zlé číslo. A jeho odpoveď bola, že teraz prešiel okolo bilbordu niekde na východe a tam toto číslo na Ing. ??? videl (teraz neviem, ktorý je najvhodnejší: :D:mad::eek::confused:)
možno dotyčný Boufa teraz rozbehol reklamnú kampaň a "kopol" sa jedno číslo v predvoľbe.....
buchač
14.07.12,05:46
Zdravim,
Moja priatelka ma taky kuriozny problem, bezne jej kedykolvek v priebehu tyzdna volavaju nezname cisla a pytaju si pana Boufu- niekto vola kvoli kupelke, niekto kvoli obchodu, alebo dokonca nejaki jeho kamarati.

Problem je ale ten, ze moja priatelka to cislo vlastni uz vyse 2 rokov...a tieto telefonaty zacali az teraz.
Pytali sme sa operatora, ako to je zo znovupridelovanim cisel, odovedou bolo, ze prv pockaju 2 roky a potom cislo pridelia niekomu inemu.

Snazil som sa dotycneho vyhladat pomocou ci uz cisla alebo mena, alebo vselijako kombinovane, ale neuspel som.
Skuste prosim poradit, ako by bolo mozne najst zdroj tychto omylov, podla mna je to cislo niekde uvedene, v nejakom starucickom telefonnom zozname, resp niekde v kontaktoch na dotycneho p. Boufu.
Vdaka
Nejak sa mi nechce veriť to s tým pridelovaním čísel ....
add 1 - prečo potom to predčíslie sa vytvára vždy nové ???
add 2 - v matematike síce nie som preborník ( mne stačia obyčajné počty ) , no mám za to , že kombinatorika také niečo na Slovensku snáď ani nepustí ...

...a k tomu zvyšoku " problému " sa nemá ani význam vyjadrovať ......povedané už bolo všetko ....
marjankaj
14.07.12,06:00
Snazil som sa dotycneho vyhladat pomocou ci uz cisla alebo mena, alebo vselijako kombinovane, ale neuspel som.
Skuste prosim poradit, ako by bolo mozne najst zdroj tychto omylov, podla mna je to cislo niekde uvedene, v nejakom starucickom telefonnom zozname, resp niekde v kontaktoch na dotycneho p. Boufu.
Vdaka
No dajme tomu, že vypátraš toho "majiteľa":confused:
Čo s ním chceš prejednávať? Aby ti zmenil číslo? Alebo čo? Možno už vonia fialky odspodu.:eek: Alebo sa veľmi nudíš?:rolleyes: Čo má s tým on spoločné, že volajú tvojej priateľke?
Ale možno má priateľka nejakého iného priateľa a toto je ich "heslo":eek:
mpca
14.07.12,06:27
nesúhlasím :/