Katka01
13.07.12,21:55
Ahojte. Pôjdem na gynekologickú operáciu (cysta na vaječníku) a vraj mám potom nárok na kúpele. V živote som v kúpeloch nebola, neviete mi niekto o tom niečo povedať? Dvaja ľudia mi hovorili, že by som mala ísť na x-ku a nič neplatiť, ale čítala som aj, že x-ka už nie je. Neviete kam ma pošlú a koľko budem platiť? Na ako dlho to bude? To mám ísť za svojou obvodnou lekárkou a sa tam vyžiadať? Díki.
DanielaSL
13.07.12,20:08
Dnes nie je X-ka, ale je po operáciach obvykle skupina A. Treba si to pozrieť a overiť v zozname. V takom prípade by ti mal gynekológ vypísať návrh. Odnesieš ho na svoju zdravotnú poisťovňu, vyberieš si kde chceš ísť a čakáš na schválenie. Poisťovňa keď to schváli odošle papiere do kúpeľov, ktoré si si vybrala. Potom už od nich príde termín kedy máš nastúpiť. Neplatíš nič..len kúpeľný poplatok...či ako sa to volá.
Tu si pozri či tvoja operácia spadá pod A. http://www.dovera.sk/poistenec/tema-ked-potrebujete-starostlivost/a106/kupele-ako-doplnkova-liecba
Katka01
13.07.12,20:32
Díki za link. Podľa toho ich zoznamu do A-čka nespadám, pretože mi to budú robiť laparoskopicky. Zbytočne som sa tešila.