vaness010
14.07.12,07:08
Ahojte :)http://static0.asmira.com/img/general/n.gif
V pondelok si ideme po šteniatko do Mikuláša.
Chcem sa opítať na pár vecí čo som na internete nenašla. :D

Ako často chodiť s 6 týždnovým šteniatkom von?
Ako často ho krmiť?
A čo jedlo?Aké veci okrem granul a vody mu mam davat?
Mýslíte že tým že ho berieme už v 6 týždnoch mu ublížime?

Tak to je zatial všetko,ja a môj budúci jack russel terier vam dakujeme za odpovede. :rolleyes:
alaya1
14.07.12,06:27
6 tyzdnovy pes ma byt este aspon 10 dni pri svojej mame!!!!!!!!!!!!!!
Urcite ublizite jeho socializacii.

http://www.bichon-charnett.cz/bichon-frise-pece-o-stene.htm
Chokma
14.07.12,07:37
Ja som sa tiez cudovala, ale kamaratka ma jazvecika, myslim, ze hrubosrsteho, ma rodokmen a brali ho tiez v 6 tyzdnoch... Teraz si idu po dalsieho od ineho chovatela, tiez s PP a ze to nebude v 6. tyzdnoch - len preto, ze idu zrovna na dovolenku, tak predlzili termin odberu.

Vaness, chodit co najcastejsie, aby si zvyklo na hygienu, male steniatko robi potrebu castejsie a bude dobre, ak sa nauci na von. Cim bude starsi, tym viac bude vediet zadrzat a ked bude vediet, ze chodi von, tak zadrzi dovtedy a nebude spinit vo vnutri. Spravte si nejaky rezim, aby nebolo popletene. Cika a kaka hlavne po roznych aktivitach, ked sa vyblazni a tiez po prebudeni. Papat by som urcite nedavala len granulky. To je ale vec nazoru. Ak mas moznost, cas atd. tak masko na drobno s ryzou, podrvenou zeleninkou, obcas jogurt. Vynechaj mlieko, lebo niektori psici su nan alergicki a mohli by mat hnacku. A nezabudni na pravidelne odcervenie a nasledne ockovania.
Kristina27
14.07.12,07:51
Granulky mu treba aspoň prvé dni namáčať do teplej vody. Neprekračovať dennú dávku na obale. Najlepšie je poradiť sa s veterinárom. My máme veľmi ochotného. Ja som šla za veterinárom až keď ho trebalo preočkovať, ale choď skôr a poraď sa s ním. Nášmu kupujeme granulky u veterinára. Sú lacnejšie ako v chovprodukte a hlavne má tam všetko čo potrebuje pre každé plemeno, my máme boxera, on potrebuje plus výživu na kĺby a to všetko je v týchto granulách. Prvé dni po "presťahovaní" nám šteniatko zle žralo, priprav sa na to. Potom sa už adaptovalo. Od začiatku ho uč všetkému čo treba, kde má miesto, nenauč ho, aby ti žral z ruky, lebo potom bude chcieť len tak, nedovoľ mu nič, čo by si nechcela, aby robilo, keď bude väčšie /napr. náš býva v komore, nedovolíme mu ísť do bytu, ísť do záhrady/. Nemôže žrať mlieko alebo rohlík do mlieka, krupicu, potom bude hnačkovať.
arizona
14.07.12,08:04
Tiez sa priklanam k tomu,aby steniatko este aspon 2-3 tyzdne zostalo pri mame a surodencoch. Neverila by si, co sa za ten cas od nich nauci...o to lahsie to budes mat ty,hlavne ak si zaciatocnik bez skusenosti so psikmi.

Ty si za tu dobu mozes nastudovat nieco o chovani psika, na nete je vela dobrych rad,staci zadat do vyhladavaca "vychova steniatka" a pod.
Aj tu napr.najdes vela rad http://www.stastnypes.sk/stastnypes/9-Steniatko/27-Vychova-steniatka

Ked si pojdes pre psika, popytaj sa aj majitela o psikovych zvykoch,spravani,reagovani a pod. On toho psika pozna,sleduje,urcite bude vediet poradit aby psik prezival co najmensi stres po prichode do novej rodiny.

A este jedna mala finta ;) Ked si budes brat pska domov,vypytaj si od majitelky aj kusok nejakej "handry" z ktorej citi pach jeho doterajsej rodiny a mamy.Daj mu ju do noveho pelechu.Psik bude po prichodek tebe spokojinejsi a bude sa citit v bezpeci.:)
hubatá
14.07.12,09:27
Určite ešte 2 týždne počkať: bude vám v noci kvíliť, hľadať mamu, súrodencov, nevyspíte sa a budete všetci nervózni. A mal by byť s ním niekto doma aspoň týždeň, aby si zvykol na iné zvuky od susedov, na ulici, vyhnete sa vzájomnému stresu. Psík si musí zvyknúť na nové prostredie. Potom ako radí arizona: vziať od nich nejakú "vôňu" a to mu dať do pelechu, prípadne ich občas navštíviť nech sa deti s ním pohrajú, aby si zvykol na váš pach.

Nám raz takto od fenky-matky ukradli šteniatko, lebo dcéra neodolala popýšiť sa a išli všetci traja na prechádzku. Ale ho zlodej aj po prvej noci vrátil (za čo dostal chlapček odo mňa pochvalu) lebo sa nedalo pri ňom spať čo tak psík nariekal, pišťal, kakal a cikal kade chodil. Potom sa zlodej chodieval s ním k nám hrať, psík si na neho zvykol a to darovanie bolo bezbolestné pre všetkých. Predsa pes má svoju psychiku, cíti ako človek, smúti...... musíte to vziať na vedomie, inak ho budete len trápiť.
verkaz
14.07.12,09:31
Otvor si tému - starostlivosť o psa - tam sa dozvieš veľa užitočných vecí.
alaya1
14.07.12,11:24
Chokma, tak tomu je tazko uverit, nakolko posledne ockovanie je v 7.tyzdni.je to mozne, ale urcite by som toho psa v 6.tyzdni nebrala, ved je este na mlieku od matky. A toho "chovatela" by som nahlasila klubu. mam tak kamarata, ak je to na Slovensku......
alaya1
14.07.12,11:24
pokr...tak mu tuto info posuvam. Nie je vela chovatelov a zistia, kto to je.
avalik
04.11.12,10:10
to si si dala dnes za ciel vystrachat vsetky prispevky o psoch od hubatej?
lujza.j
04.11.12,10:10
fúha..... v 11/2012 reagovať na príspevok z 07/2012...čistá provokácia