FXtrader
14.07.12,22:10
Ahojte,chcel by som vas poprosit ci by ste mi nepomohli spravit domacu wifi siet.

Cital som na tejto stranke navody ale nic z toho mi bohuzial nepomohlo a tak som precital asi vsetko co som nasiel na nete ale vysledok bol rovnaky.:(Mozno som robil nieco zle,dufam ze nie.

Takze moja situacia je nasledovna mam doma Air live/ovislink wl-5460ap v2 na ktorom mam napojeny PC a vo vedlajsej izbe mam nanom notebook, vsetko je prepojene ethernet kablom.
Signal chytam z anteny kt je o 2domy dalej.

Treba mi nieco este k tomu dokupit alebo ako to mam spravit aby mi to fungovalo?
Zadal som do IE IP ale nic mi nenaslo.

Samozrejme viem moju Ip,Masku,Branu a 2xDNS.
Mozem to vlastne spravit alebo musim si poziadat o dovolenie mojho providera.

Dakujem za kazdu radu.
Vlado40
14.07.12,20:17
Najprv sa musíš dostať do menu routra a nastaviť ho do režimu AP.
FXtrader
14.07.12,20:29
Najprv sa musíš dostať do menu routra a nastaviť ho do režimu AP.
prepac ale neviem sa v tychto veciach pohybovat, takze budem radsej ak mi to trochu viac vysvetlis...

skusal som zadat do IE Ip adresu ale nic mi nenaslo
bodliak
14.07.12,20:35
Vlado, podla mna je v client mode, cez WIFI ide vlastne jeho spojenie smerom von.
Doma je na LAN1-LAN2, ale chce wifi.
Bud mu provider (?) povoli viacero zariadeni (IPciek) a prejde na Repeater mode, alebo si musi kupit svoj Wifi point a ten prevadzkovat v jednom z LAN portov na ovislinku.
FXtrader
14.07.12,20:50
Vlado, podla mna je v client mode, cez WIFI ide vlastne jeho spojenie smerom von.
Doma je na LAN1-LAN2, ale chce wifi.
Bud mu provider (?) povoli viacero zariadeni (IPciek) a prejde na Repeater mode, alebo si musi kupit svoj Wifi point a ten prevadzkovat v jednom z LAN portov na ovislinku.

z toho som pochopil toto
internet je od T-com...som napojeny doma na 2 IP na PC je koncove 53 a ntb tam je mozne si nastavit viac- je tam viac volnych IP ...aktualne 55
bodliak
14.07.12,21:45
Kto má internet od T-comu a kde, ten o 2 domy dalej ?
Z akého intervalu si pridelujes IPcky ? Dal ti provider segment alebo jednu public IP ?
Neviem, čo si pochopil ty, lebo ja som z tvojho popisu nepochopil ništ.
Vlado40
15.07.12,09:10
Signal chytam z anteny kt je o 2domy dalej.

Už máš dom funkčný internet,alebo ho chceš prijímať wifi cez Air live/ovislink wl-5460ap.Tento router zvykne niekedy robiť problémy pre prístup do menu.Treba v sieťových nastaveniach zrušiť získať IP adresu automaticky a zadať IP adresu a masku podsiete ručne.Zadával si do IE správnu IP adresu pre prístup do routra ?
FXtrader
15.07.12,09:54
Už máš dom funkčný internet,alebo ho chceš prijímať wifi cez Air live/ovislink wl-5460ap.Tento router zvykne niekedy robiť problémy pre prístup do menu.Treba v sieťových nastaveniach zrušiť získať IP adresu automaticky a zadať IP adresu a masku podsiete ručne.Zadával si do IE správnu IP adresu pre prístup do routra ?
mam uz doma funkcny internet
zadaval som do IE Adresu IP ktoru mam napisanu v ipconfig /all a aj 192.168.100.252 ale nic mi nenaslo,nemozem sa dostat na tu ,,modru stranku(asi menu rootru),,
FXtrader
15.07.12,09:57
Kto má internet od T-comu a kde, ten o 2 domy dalej ?
Z akého intervalu si pridelujes IPcky ? Dal ti provider segment alebo jednu public IP ?
Neviem, čo si pochopil ty, lebo ja som z tvojho popisu nepochopil ništ.

nevyznam sa v tom...ale asi ten kto mi poskytuje net dal mu na strechu antenu aby som lepsie chytal net...IP adresu mam napisanu na papiery, nadiktoval mi to po oprave PC...
Vlado40
15.07.12,10:10
Neviem aký máš OS ,ale skús ako som napísal v sieťových nastaveniach-lokálne pripojenie ,zadať IP adresu ručne.Ako sa teraz pripájaš na internet.Cez AP 5460 alebo priamo cez wifi kartu v NTB.
bodliak
15.07.12,10:23
Ten ovislink ma len dva ethernetove porty, v nich mal PC a NTB. Takze oba obsadene. Smerom von ide cez wifi.
V PC si dal ifconfig /all, zistenu svoju vlastny IP buchol do IE a cuduje sa.

Do IE daj to, co vidis pod Default gateway.
Potom sa dostanes na router.
FXtrader
15.07.12,10:37
Ten ovislink ma len dva ethernetove porty, v nich mal PC a NTB. Takze oba obsadene. Smerom von ide cez wifi.
V PC si dal ifconfig /all, zistenu svoju vlastny IP buchol do IE a cuduje sa.

Do IE daj to, co vidis pod Default gateway.
Potom sa dostanes na router.

ok tak som zadal vych.branu a naslo mi nieco

RouterOS v5.13 MIKROTiK

ale este mi tam treba dat heslo neviete kde by som ho nasiel?mam doma iba z toho krabicu s navodom a CD (prazdne heslo som uz vyskusal)
bodliak
15.07.12,10:50
Heslo bude mat ten, kto ti to nastavoval.
mecky
15.07.12,10:55
ten mikrotik bude asi patrit providerovi takze to doho nebabrat :)

ovislink ti bezi v akom mode?
Vlado40
15.07.12,11:01
Vstup číslo 1 je na pripojenie PC ,cez ktorý sa chceš dostať do menu routra.
FXtrader
15.07.12,11:03
Heslo bude mat ten, kto ti to nastavoval.

neda sa to nejako obist?cital som ze staci resetovat rooter a dostanem vyrobne udaje,ale este tam treba nieco nastavit to je len ta ip maska atd?alebo aj nieco ine


ten mikrotik bude asi patrit providerovi takze to doho nebabrat :)

ovislink ti bezi v akom mode?

neviem,on mi to prisiel vsetko zapnut...
svieti mi tu Power ,Link/Act a LAN2
mecky
15.07.12,11:09
a preco ho nezavolas aby to nastavil?
Vlado40
15.07.12,11:14
Ak máš doma router Air live/ovislink wl-5460ap v2 ,ktorý chceš nastaviť ,tak neviem prečo sa chceš hrabať v routri ,z ktorého chytáš wifi RouterOS v5.13 MIKROTiK , tak nerieš heslo na vstup do tohto routra.
mecky
15.07.12,11:16
Ak máš doma router Air live/ovislink wl-5460ap v2 ,ktorý chceš nastaviť ,tak neviem prečo sa chceš hrabať v routri ,z ktorého chytáš wifi RouterOS v5.13 MIKROTiK , tak nerieš heslo na vstup do tohto routra.
lebo nema ani sajnu co robi (nic v zlom), a dostal radu ist na IP brany, co je v jeho pripade ten mikrotik..
FXtrader
15.07.12,11:20
a preco ho nezavolas aby to nastavil?

myslim ze to nieje az take tazke nastavit ,a keby som ho aj zavolal tak asi aj nieco zaplatim..:rolleyes:


Ak máš doma router Air live/ovislink wl-5460ap v2 ,ktorý chceš nastaviť ,tak neviem prečo sa chceš hrabať v routri ,z ktorého chytáš wifi RouterOS v5.13 MIKROTiK , tak nerieš heslo na vstup do tohto routra.
hm ,a co mam vlastne riesit?

nastavoval som si tie udaje rucne...,len neviem co myslis tymto
Cez AP 5460 alebo priamo cez wifi kartu v NTB.
napisal som to normalne do PCa lokalne pripojenie
bodliak
15.07.12,11:28
Pokial je gateway az u providera, tak ovis bude asi repeater.
Vlado40
15.07.12,11:41
Chceš na AP 5460 zapnúť wifi aby si sa pripájal na NTB cez wifi na internet.Si teraz pripojený takto:
bodliak
15.07.12,11:49
Vlado, asi nie. Keby bol za NAT-om podľa obr, tak default gateway je ovislink, nie až router u providera.
FXtrader
15.07.12,11:53
Chceš na AP 5460 zapnúť wifi aby si sa pripájal na NTB cez wifi na internet.Si teraz pripojený takto:
ano, mam to zapojene asi takto ale mam iba 2 lan teda iba 2PC ne 3 ako je na obrazku
Vlado40
15.07.12,11:57
Takže prijímaš signál na AP 5460 cez wifi ,ten máš pripojený jedným káblom na PC a druhým káblom na NTB a chceš zapnúť wifi aby si sa na NTB pripájal cez wifi ?
bodliak
15.07.12,11:58
V tom pripade je ale uz wifi "obsadene".

Inak dobrá detektívka, skoro STK cez telefon.
FXtrader
15.07.12,12:09
Takže prijímaš signál na AP 5460 cez wifi ,ten máš pripojený jedným káblom na PC a druhým káblom na NTB a chceš zapnúť wifi aby si sa na NTB pripájal cez wifi ?
presne tak,da sa to vobec spravit?
bodliak
15.07.12,12:15
Da. Dalsi wifi router, na vonkajsej strane mu dat IP ktoru pouziva pre ntb, pichnut kablom do LAN portu ovisu, a domace wifi cez nat pod novym ssid aj s DHPC. Tym sa schova pred providerom, teda az na mac adresu toho noveho routra. Clone vyriesi aj to.

Ale este stale nemame istotu, v akom mode je ten ovis. Su to len idicie a domnienky na zaklade dost nekompetentnych odpovedi,
Vlado40
15.07.12,12:17
Ak to chceš takto ,taj aj PC budeš musieť pripájať cez wifi a musíš dokúpiť wifi kartu do PC,alebo kúpiť ešte jeden router napr. tento a pripojiť ho za AP5460 :
http://datacomp.sk/tp-link-tl-wr740n-4-port-router-ap_d119394.html
cenovo na tom budeš rovnako ,ak v PC wifi kartu nemáš .
mecky
15.07.12,12:26
no len aby za ten rezim nedostal od providera po drzke :)
kedze to vracia vsetku komunikaciu aj do siete providera

tu je jedine rozumne riesenie kupit wifi router, a ovislink dat do modu client
FXtrader
15.07.12,12:28
Ak to chceš takto ,taj aj PC budeš musieť pripájať cez wifi a musíš dokúpiť wifi kartu do PC,alebo kúpiť ešte jeden router napr. tento a pripojiť ho za AP5460 :
http://datacomp.sk/tp-link-tl-wr740n-4-port-router-ap_d119394.html
cenovo na tom budeš rovnako ,ak v PC wifi kartu nemáš .

ok,a este ma napadlo nedalo by sa moje ap 5460 prerobit iba cisto na ntb-wifi ?ptz ak budem napojeny na ntb nemusim pouzivat PC & alebo podla potreby by som si to nastavoval
bodliak
15.07.12,12:29
#28 a ani na ovis nesahat...
Vlado40
15.07.12,12:35
Tak to nie.Vyberieš si iba jeden režim ,ktorý AP 5460 ponúka.
http://www.airlive.com/product/WL-5450AP
mecky
15.07.12,12:36
http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

bodliak (http://www.porada.sk/member.php?u=429)

4 Minutes Ago #16463#28 a ani na ovis nesahat...


lenze ked ma ten ovis teraz v rezime wisp tak uz tam jeden nat ma, ked len pridas dalsi router tak si to znatuje znova, co je uz na 99% natovanej sieti od providera dobra prasacina :D
bodliak
15.07.12,12:39
Ano. Prasacina je to od zaciatku.
Ak nechce kontaktovat providera a ani sa prezradit s domacou wifi, tak inu moznost asi ani nema.
mecky
15.07.12,12:45
ale preco by sa mal bat?
ved ocividne provider dovoluje viac koncovych zariadeni, inak by mu tam nedal wisp,

ked to ma byt bez zasahu do ovisu , tak teda kupit zariadenie co ma rezim AP (alebo na to znasilnit lacny router) a ma vybavene

len v tejto variante potom ta siet stoji na tom natujucom ovise, co nieje ziadna slava :)
FXtrader
15.07.12,12:48
ok, zatial vam dakujem, pojdem kupit ten TP-Link a po dovolenke by som sa ozval zas
bodliak
15.07.12,12:49
A si si isty, ze mu ovis robi NAT ?
mecky
15.07.12,12:56
niesom
ale tvrdi ze ma napojeny pc a notebook kablom, takze niekde tam nat je, a ze by bol na mikrotiku je malo pravdepodobne, aspon ja som teda takto spravenu wifi siet nevidel
ten ovis je oblubeny prave koli wisp
bodliak
15.07.12,13:00
Ani ja.
lebo ... ked skusil default gateway, tak sa ozyva uz RouterOS. Keby bol za natom z ovisu, tak sa mal ozvat ovis.