Lubomir1
14.07.12,22:18
Končí mi pomaly trojročná fixácia úroky na hypotéke. Aký bude ďalší postup? Banka písomne ponúkne nový úrok a pod., alebo budem musieť sa aj osobne dostaviť do banky niečo podpísať?
A ak je niekto živnostník, bude znovu požadovať výpis/ potvrdenie o daňovom priznaní, skúmať príjem a podobne? Alebo sa len automaticky zmenia úroky?

Ide o to, že som/budem v zahraničí.
freddy87
14.07.12,21:04
Banka ťa zo zákona musí informovať o zmene/zachovaní úroku fixácie na ďalšie obdobie včas (myslím že 2 mesiace pred výročím). Potom máš čas sa ešte rozhodnúť, či súhlasíš, alebo to skúsiš inde s výhodnejšími podmienkami.
Lubomir1
15.07.12,15:39
Banka ťa zo zákona musí informovať o zmene/zachovaní úroku fixácie na ďalšie obdobie včas (myslím že 2 mesiace pred výročím). Potom máš čas sa ešte rozhodnúť, či súhlasíš, alebo to skúsiš inde s výhodnejšími podmienkami.

A pred uplynutím fixácie, ak mi ponúkne banka nový úrok, nebude banka znovu posudzovať môj príjem a pod.? Som totiž živnostník.
bubkoch
15.07.12,15:47
Banka ťa zo zákona musí informovať o zmene/zachovaní úroku fixácie na ďalšie obdobie včas (myslím že 2 mesiace pred výročím). Potom máš čas sa ešte rozhodnúť, či súhlasíš, alebo to skúsiš inde s výhodnejšími podmienkami.

len doplnim, ze cas na rozmyslenie a rozhodnutie ci prijme novy urok, prip. zvoli inu dobu fixacie, nema cele 2 mesiace, ale len cca 1-2 tyzdne po doruceni listu ...
freddy87
15.07.12,17:00
A pred uplynutím fixácie, ak mi ponúkne banka nový úrok, nebude banka znovu posudzovať môj príjem a pod.? Som totiž živnostník.

Nie