Maca33
17.07.12,10:37
Ahojte, v sobotu 21.7.odchádzam so svojou 3 - ročnou dcérou do kúpeľov Turčianske Teplice do liečebného domu Aqua.Ak má niekto skúsenosti s týmito kúpeľami, napíšte, poraďte čo si mám zobrať so sebou. Ďakujem a nejde ešte niekto? :)
GabiZ
27.07.12,07:35
Nadviažem na túto tému, moja dcéra ide v auguste do týchto kúpeľov, ale do liečebného domu Kollár, Malá Fatra. Máte niekto skúsenosti s ubytovaním v tomto LD? Ani jedna z nás ešte v kúpeloch nebola. Ako je to tam s procedúrami, prípadne uvítam Vaše ďalšie postrehy, prípadne upozornenia. Ďakujem
007gituska
27.07.12,07:50
bola som tam v roku 2007 a bolo super. bývala som v ld kollár - kúpelňa a wc na chodbe. bolo čisto, posteľné prádlo prezliekali raz týždenne alebo podľa potreby. tv bol na každej izbe. aqua - bunkový typ s kúpelňou a wc. je to malá obec, čo potrebuješ kúpiš. raňajky - švédske stoly ale nebol bohvieaký výber. obed a večera - dalo sa vybrať. procedúry boli ok, zamestnanci tiež. je tam ak kúpalisko - jedno menšie a druhé ako aquapark. v tom čase boli poskytované pre kúpeľníkov aj voľné vstupy, ich počet závisel od zdravotnej poisťovne. bude fajn, uvidíš
jana007
27.07.12,08:09
Bola som tam pred dvoma rokmi, LD Kollár aj AQUA sú asi 100-200 m od LD Veľká Fatra, kde sú všetky procedúry. LD Kollár mal stravovanie v rámci svojho domu, ale z Aqua chodili na stravu do Veľkej fatry. Na ich stránke sa dočítaš viac aktuálnych info:
http://www.therme.sk/
GabiZ
27.07.12,08:14
Ďakujem vám dievčence. Niečo som si na nete pozrela a k tomu Vaše informácie, dostávam sa do obrazu. ;)
mareko
27.07.12,09:39
Viac menej je už všetko napísané. Z Kollára je priamy vstup do aquaparku, nie je potrebné chodiť "vonkom" a kúpele poskytujú 30 % zľavu ubytovaným hosťom na vstup do aquaparku. V T. Tepliciach nájdeš všetko čo potrebuješ ale ak máš chuť na niečo iné, napr. divadlo, do Martina je to 25 km (perfektné spojenie autobus aj vlak). Pri stravovaní v KD Kollár odporúčam dokúpiť si fľaštičku olivového oleja a na lačno ho hojne požívať, predídeš tak totálnej (ale fakt totálnej) zápche. Jedlo je varené takmer bez tuku. Každý večer muzika na viacerých miestach. Vynikajúce je kúpalisko Vieska.
GabiZ
27.07.12,10:00
Mareko ďakujem za tvoj príspevok a užitočné ifnormácie. No vzhľadom na vek mojej dcéry (17) tam nebudem robiť sprievod, takže bude tam sama. :( Moc toho asi nenacestuje, asi bude využívať len tie možnosti, ktoré jej ponúknu priamo v T.Tepliciach. Verím len, že si tam nájde rovesníkov, aby sa tam necítila sama. Preto aj zbieram informácie, aby sme na niečo podstatné nezabudli a aby potom nebola "stratená". Čo sa týka toho olivového oleja, to by ma nenapadlo, takže ďakujem za každý váš postreh. A možno aj ostatní, ktorí tam v budúcnosti zavítajú, ocenia tieto príspevky.
mareko
28.07.12,13:32
Gabika, na pešej zóne v Tepliciach je voľné wifi pripojenie, tak nech si zoberie noťas, budete v spojení.
Čo sa týka procedúr, tak prevažná časť je v LD Kollár a tie čo budú vo Veľkej Fatre, tak to je kúsok, dá sa prebehnúť aj v župane. Ak rada pláva, tak vo VF je plavecký bazén za 1 €/hod. pre pacientov (alebo jej ho predpíšu ako procedúru len si bude musieť požiadať). Personál je milý, neočakávajú sprepitné.
Hneď vedľa Veľkej Fatry je kino a vôbec, všetko tam bude mať pod nosom. Ak je korčuliarka, tak korčule tam využije. Ak by si niečo ešte potrebovala vedieť tak napíš. Ja som z MT a do TR chodím minimálne raz do týždňa, takže viem zistiť čo treba.

http://www.turciansketeplice.sk/?id_menu=35810

Kino Turiec v Turčianskych Teliciach oznamuje návštevníkom, že v období od 9. júla do 31. augusta 2012 nepremieta.

Bezplatný verejný prístupový bod (Hotspot) na Ulici SNP

Mesto Turčianske Teplice ponúka občanom a návštevníkom verejný prístupový bod k internetu. Pomocou prístupového bodu (WiFi) sa pripojíte na internet prostredníctvom notebooku, vreckovým počítačom PDA (Personal Digital Asistent) alebo mobilom. Po pripojení na internet si môžete prehliadať stránky ako aj posielať a prijímať elektronickú poštu.
WiFi pripojenie na internet je podmienené obojsmernou komunikáciou medzi prístupovým bodom (na budove mestského úradu) a pripojeným zariadením vybaveným bezdrôtovým adaptérom WiFi (Váš notebook, PDA, mobil). Služba WiFi po prieskume prostredia zobrazí dostupné prístupové body. V okolí môžu byť aj iné prístupové body, ako súkromné tak aj komerčné. Pre bezplatný verejný internet mesta je potrebné vybrať SSID: MSU_free_hotspot a pri nastavení tzv. IP adresy mať navolené dynamické pridelenie adresy (DHCP) čo je štandardným nastavením pokiaľ nebolo zmenené užívateľom.

Hotspot Mesta Turčianske Teplice
Miesto: Ulica SNP
SSID: MsU_free_hotspot
GabiZ
30.07.12,06:37
Ďakujem.
DanielaSL
31.07.12,17:51
Nadviažem na túto tému, moja dcéra ide v auguste do týchto kúpeľov, ale do liečebného domu Kollár, Malá Fatra. Máte niekto skúsenosti s ubytovaním v tomto LD? Ani jedna z nás ešte v kúpeloch nebola. Ako je to tam s procedúrami, prípadne uvítam Vaše ďalšie postrehy, prípadne upozornenia. Ďakujem

Gabi kedy presne ide Tvoja dcéra? Ja idem ešte s jednou poraďáčkou 27.8. Mali by sme byť vo Veľkej Fatre. Nie je problém, keby chcela aby sa s nami skontaktovala.
GabiZ
01.08.12,04:56
Danielka, ďakujem, poslala som ti SS.
Maca33
03.08.12,14:21
Ahoj, ja som teraz v hoteli Aqua, dokonca prišli za mnou aj zvyšok rodiny na 5 dní, tak vegetíme. V Kolári je aj jedáleň, kde sa bude tvoja dcéra stravovať. My z hotela Aqua tam tiež chodíme. Rozpis procedúr jej spravia na recepcií hotela Veľká Fatra po konzultácií s prijímajúcim lekárom, na základe diagnózy. Takže potom dostane rozpis, ktorý vyzerá ako cestovný poriadok a podľa toho potom chodí na procedúry. My chodíme na všetky procedúry do Veľkej Fatry. V rámci procedúr máme aj denne okrem nedele voľný vstup do Aquaparku na 1,5 hod. Ak jej to zdravotné problémy dovolia a rada pláva, nech si ich pýta pri prvom vstupnom vyšetrení u lekára. Sme tu do 18.8., takže ak sa niečo chcete pýtať, napíšte.
GabiZ
07.08.12,06:45
Ahoj, ja som teraz v hoteli Aqua, dokonca prišli za mnou aj zvyšok rodiny na 5 dní, tak vegetíme. V Kolári je aj jedáleň, kde sa bude tvoja dcéra stravovať. My z hotela Aqua tam tiež chodíme. Rozpis procedúr jej spravia na recepcií hotela Veľká Fatra po konzultácií s prijímajúcim lekárom, na základe diagnózy. Takže potom dostane rozpis, ktorý vyzerá ako cestovný poriadok a podľa toho potom chodí na procedúry. My chodíme na všetky procedúry do Veľkej Fatry. V rámci procedúr máme aj denne okrem nedele voľný vstup do Aquaparku na 1,5 hod. Ak jej to zdravotné problémy dovolia a rada pláva, nech si ich pýta pri prvom vstupnom vyšetrení u lekára. Sme tu do 18.8., takže ak sa niečo chcete pýtať, napíšte.

Všetko bolo tak, ako píšete. Včera sme to spolu absolvovali hneď po jej ubytovaní a tiež má väčšinu procedúr vo V. Fatre, kde sa už ako tak oboznámila s tým, kde a ako bude chodiť. Vo veľkej miere má plávanie v SPA, už aj vyskúšala, takže určite bude spokojná. Je tam oddelenie len pre mládež, je tam momentálne veľa detí, takže už si našla kamarátky a myslím, že to zvládne lepšie ako ja.:D Ďakujem Vám všetkým za ochotu a Vaše poznatky.
paťuška
13.09.12,15:35
Chcem sa podeliť s Vami so skúsenosťami z kúpeľov Turč.Teplice. Po prvom týždni - veľké sklamanie - a to som pochodila viac kúpeľov.
Personál neochotný počnúc recepciou, kde bol riadny chaos pri nástupe, sestrička, ktorá bola múdrejšia ako lekárka, nechcela mi vypísať PN, pritom lekárka nepovedala ani slovo. Pri procedúrach, ktoré trvajú veľmi krátko 5-15 min. (v ostatných kúpeľoch min. 20 min.) nesmiete meškať ani 1 minútu, lebo smola - prepadne vám. Po kúpeli Vás nezabalia, ak chceš, zabaľ sa sám.
Chcela som vymeniť izbu, lebo spolubývajúca strašne chrápe na recepcii povedali, že áno, ale za 50,-........
Strava v jedálni - veľmi slabá, výber z 3 jedál, bez fantázie a bez zeleninových šalátov, ktoré sú vo všetkých ostatných kúpeľoch samozrejmosťou.
Rozprávala som sa so samoplatcami a ich dojmy sú ešte horšie, keďže si za pobyt zaplatili nekresťanské peniaze - stále porovnávam s Trenč.Teplicami, Bojnicami, Dudincami.
Skrátka tí, čo chvália Turčianske Teplice, určite neboli v iných, lebo toto je veeeeľmi málo muziky za veľa peňazí a že si hovoria "Zlaté kúpele" - nechápem, asi na základe jednej procedúry, kde pridávajú "zlato", ale samozrejme za príplatok... ako všetky ostatné, ktoré sú možno lepšie ale lekár vám ich nepredpíše.

Jediné pozitívum je plávanie v SPA a ubytovanie, ale to je v každých kúpeľoch na podobnej úrovni.
Zdenka 0705
13.09.12,16:10
Zdieľam Tvoj dojem vo všetkom. A zdá sa mi, že aj individuálnych procedúr bolo akosi menej a viac takých spoločných, čo mne teda nevyhovovalo.
V Zelenom bazéne sme museli ak deti poslušne čakať, kým odbije tá pravá minúta, aby sme mohli vstúpiť do vody, skôr ani zasvet! .. aj keď bazén bol prázdny.

Odvtedy, čo som bola v Bojniciach, už iné kúpele ani nechcem. Aj dnes som posielala návrh do ZP, ak odsúhlasia, zase pôjdem len tam. Pre mňa sú Bojnice kúpele č. 1.
DanielaSL
13.09.12,18:29
Paťuška nehnevaj sa, ale nesúhlasím s tým čo tu píšeš. Som tu už 3 týždne a tak viem ako tu je. Bola som v Dudinciach a veru nemenila by som. Je pri lekároch jedna nepríjemná sestrička....ale ostatné o čom píšeš nie je vôbec pravda.
Zdenka 0705
14.09.12,06:16
Hlavné pri kúpeľoch je, aby liečba pomohla. Všetko ostatné je už len o nás, ako sme nároční.
No keď je možnosť voľby, treba ísť tam, kde sa cítime najlepšie.
DanielaSL
14.09.12,08:46
Máš pravdu Zdenka...
Ale niektoré veci,ktoré boli vyššie spomenuté nie sú o náročnosti. Bolo to vyslovene klamstvo. Napríklad tie zabaly. Pokiaľ mám procedúry pri ktorých nemám nárok na zábal...tak ho predsa nemôžem vyžadovať. A mám takých so zábalom dosť a za celý čas sa mi nestalo,aby ma nezabalili.
drobeceva
14.09.12,09:47
Súhlasím so Zdenkou...každému vyhovuje čosi iné, podstatné je, aby to pomohlo, resp. uľahčilo ďalšie naše fungovanie.
Chodievam do turčianok, bola som aj v Bojniciach. Nevidím nejaký podstatný rozdiel v poskytovaných procedúrach.
Každé kúpele sú niečím iným špecifické. V turčiankach napr. nedám dopustiť na SPA-čko.
Dokonca som mala asi šťastie, na tú nepríjemnú sestričku som "netrafila" - vôbec neviem, o koho ide, aj lekár bol veľmi príjemný.
buchač
14.09.12,10:03
Chcem sa podeliť s Vami so skúsenosťami z kúpeľov Turč.Teplice. Po prvom týždni - veľké sklamanie -a to som pochodila viac kúpeľov.
Personál neochotný počnúc recepciou, kde bol riadny chaos pri nástupe
...neochotný snáď ani nie ...skôr nestíhajúci...či ???
, sestrička, ktorá bola múdrejšia ako lekárka, nechcela mi vypísať PN
...sestrička ???...hm ............a nie lekárka vypisuje ???.....či ???
, pritom lekárka nepovedala ani slovo. Pri procedúrach, ktoré trvajú veľmi krátko 5-15 min. (v ostatných kúpeľoch min. 20 min.) nesmiete meškať ani 1 minútu, lebo smola - prepadne vám.
...všade tak je , nikde nie si sama......či ???
Po kúpeli Vás nezabalia, ak chceš, zabaľ sa sám.
Chcela som vymeniť izbu, lebo spolubývajúca strašne chrápe na recepcii povedali, že áno, ale za 50,-........
...nevyberieš si spolubývajúceho a príjimacia kancelária nesonduje chrápanie budúcich rekanvalescentov .....či ???
Strava v jedálni - veľmi slabá, výber z 3 jedál, bez fantázie a bez zeleninových šalátov, ktoré sú vo všetkých ostatných kúpeľoch samozrejmosťou.
...čo je to slabá ???...niekto môže mať výber aj z desiatich a nie je spokojný a druhému stačí aj to jedno jedlo v ponuke ...či ???
Poznámka : ...mojej švekre by neulahodil ani Jamie ...či ???
Rozprávala som sa so samoplatcami a ich dojmy sú ešte horšie, keďže si za pobyt zaplatili nekresťanské peniaze - stále porovnávam s Trenč.Teplicami, Bojnicami, Dudincami.
Skrátka tí, čo chvália Turčianske Teplice, určite neboli v iných, lebo toto je veeeeľmi málo muziky za veľa peňazí a že si hovoria "Zlaté kúpele" - nechápem, asi na základe jednej procedúry, kde pridávajú "zlato", ale samozrejme za príplatok... ako všetky ostatné, ktoré sú možno lepšie ale lekár vám ich nepredpíše.

Jediné pozitívum je plávanie v SPA a ubytovanie, ale to je v každých kúpeľoch na podobnej úrovni.

...nebol som v Turčiankach , iba také pozastavenie - úvaha nad myšlienkami .....či ???

Ale môžem povedať , že v Brusne bolo priam kráľovsky ...doslova a do písmena .......( teda , až na toho spolubývajúceho pilčíka - nestíhal som narezanú siahovicu von balónom vyhadzovať ..) ...
paťuška
17.09.12,11:22
V Brusne som nebola, nie som naozaj náročný klient, ale keď si kúpele vypýtajú od B-čkára 525,- eur za 2-posteľovú izbu, tak čakáš aspoň aký taký štandard. K obedu v sobotu ti dajú mrazené uhorky - no díky moc... a okrem nich žiadny šalát, žiadna zelenina. To sa v žiadnych spomínaných kúpeľoch nestalo.
Ja píšem o svojich pocitoch a celkovom dojme z kúpeľov, ktoré nebudem odporúčať nikomu, lebo keď si tam 3 týždne, je dôležité všetko okolo.
Mimochodom v sobotu nedávali procedúry, mám známu v Piešťanoch, tam to išlo ako každú inú sobotu, tu mali voľno.
ľudia nebuďte zaslepení a žiadajte si za svoje peniaze aj primeranú kvalitu služieb. Kúpele už totiž nie sú zadarmo ako za socializmu.
paťuška
17.09.12,11:25
Už som si myslela, že som nejaký chronický sťažovateľ. Ďakujem za podobný názor.
DanielaSL
17.09.12,13:59
Patuska museli ťa tu asi slušne napíšem veľmi nasrdit, keď tu píšeš klamstvo na klamstvo. Chceš sa im takto mstiť ? 1. mrazené uhorky som za tri týždne nemala ani raz a ja ako milovník zeleniny sa ozaj na nedostatok šalátov a zeleninových jedál nemôžem sťažovať. 2. Každú sobotu som doteraz mala procedúru,ak ovšem nebol sviatok. A napokon pracovníci nesviatkuju...pracujú...či je sobota alebo nedeľa,veď tu majú klientov na predĺžené víkendy. Bola som aj inde...platila som viac ako 525 eur a nemala som ani takú kvalitu ako mám v Turčianskych. Ak si
nespokojná napíš im sťažnosť...
paťuška
18.09.12,08:45
To vieš že napíšem, ale ja naozaj neklamem, ani nie som zaujatá, iba porovnávam. V sobotu bol štátny sviatok - nerobili pacientov A, ani B a k obedu naozaj mrazený uhorkový šalát - no comment. Skrátka strava je veeeeeľmi slabá
Tu nejde o žiadnu pomstu ani nič také, som iba nešťastná z toho všetkého (okrem ubytovania, ale to je štandardne všade vynovené), lebo som už na piatom kúpeľnom pobyte a také slabé to nebolo ešte nikde. Preto o tom píšem, aby si urobili aj ostatní obraz a ak si ty bola spokojná, tak chvála Bohu aspoň niekto.
martuli
18.09.12,15:28
Čo sa týka sviatkov, v kúpeľoch sa neposkytujú pre poistencov zdravotných poisťovní žiadne procedúry /mám za sebou 20 pobytov v rôznych kúpeľoch/. V soboty býva zvyčajne jedna - a to zväčša bazén na sedenie, alebo vane. Nie som náročná na stravu, ani ubytovanie. Pri sume 525 eur pri skupine B bolo ubytovanie pravdepodobne vo Veľkej Fatre. Takže ubytovanie bolo priam luxusné. Ja som bývala iba v Kollári, bez kúpeľne a bola som spokojná, na stravu som chodila tiež v Kolári a rovnako som bola spokojná boli bufetové raňajky. Vo väčšine kúpeľov sú jednotné raňajky nachystané na stole a s obmenou sa striedajú pomazánky, džemy, med, sem tam saláma, šunka, párky. S čím som nebola spokojná v Turčianskych Tepliciach, boli skrátené procedúy o 5 minút. Pochváliť môžem masáže. Do tej doby som vyskúšala všelijaké, ale tieto boli najkvalitnejšie. V každých kúpeľoch sa nájde "lepšie" niečo iné. Takže mňa tam neuvidia, kvôli už spomínaným skráteným trvaniam procedúr. Pre porovnanie - strava je lepšia v Bojniciach. V Sklenných je zase pokojné prostredie a bohatosť vodných procedúr.
DanielaSL
24.09.12,17:44
Paťuška absolvovala som tam 4 týždne... myslím, že som pomerne náročný klient...bola som spokojná maximálne..a chvála Bohu..nebola som sama...
VieraPopluharova
15.11.12,21:00
Nedá mi nevyjadriť sa, súhlasím s Danielkou, pravidelne tam chodím 7 rokov, či už cez poisťovňu, ale i ako samoplatca, jediný rozdiel medzi samoplatcom a cez poisťovňu je, že samoplatcovia majú švédske stoly a cez poisťovňu si vyberáš dopredu 2-3 dni, ale strava je tá istá a nemôžem sa na ňu sťažovať, je jasné, že za 3 týždne sa niečo zopakuje, ale i doma nevarím mesiac každý deň iné. Ostatné služby, nemôžem sa sťažovať, keď som slušná ja k personálu tak personál je slušný ku mne....cez sviatky sa myslím procedúry neposkytujú nikde....a koniec koncov na liečenie som sa prišla liečiť a oddychovať a nie na maratón procedúr....
bibka115
30.03.13,17:28
Zdravím, o dva týždne 16. apríla idem do kúpeľov....pravdepodobne do LD Kollár Malá fatra. Máte s ním(poprípade vaše decká) nejaké skúsenosti ? Veľmi by mi to pomohlo.
mareko
31.03.13,08:12
Prečítaj si príspevok č. 6 a 7, strava je v LD Kollár, procedúry niečo v Kollár, niečo v V. Fatra. LD Kollár, spoločné soc. zariadenia, jednoduché vybavenie (primerané akciovej cene).
DanielaSL
31.03.13,19:19
Zdravím, o dva týždne 16. apríla idem do kúpeľov....pravdepodobne do LD Kollár Malá fatra. Máte s ním(poprípade vaše decká) nejaké skúsenosti ? Veľmi by mi to pomohlo.

No..nič moc. http://www.therme.sk/liecebne-domy/mala-fatra-kollar.htm (http://www.therme.sk/liecebne-domy/mala-fatra-kollar.html)
paťuška
04.04.13,11:22
Baby trochu smiešne dať neužitočné za iný názor...