geni
18.07.12,08:03
Manzel ma paradentozu. Zubna lekarka mu povedala, ze ma uzivat denne sumivy Vitamin C 500mg. Uziva ho uz vyse 5 rokov. Okrem toho denne zje pomerne vela ovocia. V poslednom obdobi ma vsak problemy so zaludkom, casto mava rano hnacky. Moze to byt sposobene dlhodobou konzumaciou Vitaminu C? Dakujem za odpovede
Jurivo
18.07.12,06:18
Citlivejšie osoby, ktoré dlhodobo užívajú zvýšené dávky vit. C môžu reagovať hnačkami alebo inými tráviacimi ťažkosťami. Syntetické vitamíny okrem toho zaťažujú pečeň. V tomto prípade je lepšie odšťavovať ovocie a takto získavať väčšie množstvo prírodných vitamínov. Ide to síce trošku do peňazí ale zdravie je prednejšie. Čerstvá ovocná a zeleninová šťava blahodárne pôsobí aj na trávenie (hnačky prestanú). Vypiť vždy ráno nalačno aspon 2dcl ovocnozeleninovej šťavy (jablko,mrkva,petržlen,uhorka,zázvor,pomaranč,c itrón a pod.). Môžete vyskúšať rôzne kombinácie.
lujza.j
19.07.12,16:16
ja som kedysi dlho bojovala s krvácajúcimi ďasnami....u mňa to spravila správna pasta + správna kefka + technika umývania zubov. ďasná mám zdravé už nejaký ten rôčik;)