jojojo
18.07.12,09:21
Dobry den,

chcel by som sa opytat ci niekto z tu pitomnych niekedy staval vstavanu skrinu svojpomocne. Nakolko ceny su celkom vysoke rad by som to nejak chcel skusit sam.

Potreboval by som vediet pribliznu kalkulaciu (ci sa mi to oplati), postup atd.

Uvítal by som aj ak by niekto mal aj foto dokumentáciu.


Dakujem za rady vopred. :D

Jojo :cool:
Indeed
18.07.12,07:30
Určite sa Ti to oplatí,

len si musíš dať narezať tie dvere "na mieru"

lebo kupovať formatovaciu pílu za viac ako 2000 ečiek sa

ti kvoli dobremu kutilskému pocitu asi neoplatí... či ?
igor3006
18.07.12,07:31
Držím palce...:)
jojojo
18.07.12,08:33
nejaka rada namiesto drzania palcov?
Nostra
18.07.12,09:12
Na stránke http://www.lacne-skrine.sk sa dá urobiť cenová kalkulácia na vstavanú skriňu a poprípade objednať, nevýhodou je ze v cene nie je montáž, ale keďže to chcete riešiť svojpomocne tak by to u Vás nemal byt problém.
Stefan2005
18.07.12,09:15
knoflikar
18.07.12,23:12
Ja som minuly rok robil komplet nabytok do jednej izby (velka skrina, 2 male skrinky, kniznica, stol, poschodova postel) vsetko na mieru na centimeter presne a financne sa to urcite oplatilo, len je velmi dolezite ako tu uz niekto spominal vsetko presne vymerat. A este najst si dodavatela s ktorym bude dobra spolupraca - zaklad je aby mal dost materialu, aby sa nestalo ze bude treba nieco dorobit a povie ze tento dekor sa uz minul a pride za mesiac, alebo dosla paska... Rovnako aj rychlost dodania - niekde si date narezat 5 dosiek a povedia vam ze pridte za tyzden. Pri jednej skrini sa to este da akceptovat, ale pri mnozstve ake som potreboval ja by to neslo (pre nazornost - minul som cca 100m hranovacej pasky). Totizto niekedy sa neda presne vymerat vsetko naraz, nadvazuje to jedno na druhe, napr. az po namontovani skrine som vedel kolko zostava na postel (krive steny atd), alebo pride manzelka a povie tuto treba este jednu policu a sufliky nedame 3 ale 4... Proste promptna spolupraca s firmou kde sa taketo veci daju riesit na pockanie je nenahraditelna.

Co sa tyka vstavanej skrine a rozpoctu - treba si rozmerat mnozstvo materialu (velkost skrine, pocet polic,... podla m2 vies cca odhadnut cenu) a navstivit firmu kde predavaju a rezu dtd, tam si vybrat konkretny dekor a dat vypracovat cenovu ponuku. Predtym si ale vybrat kovanie (kolajnice, kolieska), podla druhu kovania sa voli vyska dveri. A este bocne madla - tie sa okrem dizajnu volia podla toho, z coho budu dvere - rozne hrubky dtd, sklo, zrkadlo + kombinacie, aby to vsetko do seba pasovalo a potom uz len poskladat. :) Na nete najdes firmy ktore sa na to specializuju, tam staci prist s konkretnou predstavou a oni poradia a predaju co treba.

Dufam ze to nebude brane ako reklama, ale chcem pochvalit spolupracu s martinskym Baumaxom, kde som nasiel vsetko to co som vyssie popisoval - velmi ochotni chalani, hocikedy som vplyvom spominanych okolnosti potreboval nieco dorobit, zrezat, opaskovat, vzdy mi to ochotne na pockanie urobili, este aj veci ktore by nemali - napr. rezanie velmi malych casti. Aj ked baumax ako taky moc nemusim, tu som zazil naozaj vynikajucu spolupracu.
Indeed
19.07.12,08:03
stolárske práce sa prevádzajú s presnosťou na desatinu mm, každú väčšiu odchýlku je vidieť, presnosť "na centimeter" je vyhovujúca pri murovaní a inych hrubých stavebnych prácach
Indeed
19.07.12,08:04
To knoflikar:

koľko si platil za 1 bm porezu ???
jojojo
19.07.12,08:16
Knoflikar :D si borec :D

vcera som s malou dusickou isiel do baumaxu. pozrel som si ze kolko bude stat m2 dosky ktora sa mi paci a potom aj ceny rezania, kolajnicky, cena ABS pasky atd.

Super je ze som si to doma cele pomeral hodil do excelu aby som velel presne ze kolko to bude cela sranda stat a vyslo mi to tak cca 399EUR za skrinu D 401.8 x V 255 H 60 (VH 47)

Vedia to tam narezat cele a aj tu pasku mi dat.. neviem kolko to cele bude trvat ale tak potrebujem asi tak 26m2 a 10,59m2 , paska bm 0,6EUR, Rezanie 0,5 bm.

Tak nejak..

Rozpisal som si ze kolko coho potrebujem a dam im tam zoznam spolu s nacrtom ale predtym este si behnem kuk aj do Horn..chu ze kolko co tam maju.

Ku skrini ako som tak pozeral ma napadlo ze tie kolajcniky nejake ciastky treba odratat takze podla modelu z celej vysky -8cm

Otazka budu velkost sroubov, kojalnice ako tam nabijem atd..

Videl som navod kde to chalan zabil naklepavacimi klincami s hmozdinkami.
Letko
19.07.12,08:36
Teraz si dávame robiť spálňu a súčasťou bude aj vstavaná skriňa (nepamätám si rozmer, ale asi okolo 3m x vyška stropu v byte x 50cm) s 2 dverami a množstvom výsuvných šuflíkov a poličiek, cena menej ako 400€ vrátane montáže. K tomu posteľ 180x200cm s roštami a úložným priestorom, postranné stolíky na lampu, stolík pripevnený na stene so šuflíkmi (všetko na mieru) za cenu necelých 1 100€ vrátane montáže. A to v našich končinách patrí táto firma medzi najlepšie.
heja3
19.07.12,09:01
mimotemy:D
Jojo sa pýtal pitomných....:D
xtriadax
19.07.12,09:15
mne nábytok robí kamarát čo si popri práci privyrába doma stolárčinou. Treba v okolí pohľadať niekoho kto má doma na to pílu. On s tým určite ochotne pomôže za rozumnú cenu;). A keď bude treba niečo skrátiť tak on určite bude mať možnosti na to ako behať s doskami hore dole aby ich niekto skrátil. Ale ináč nič zložité len treba mať na to náradie a neviem či sa oplatí kupovať pre jednu skriňu.
Chobot
19.07.12,09:18
Dobry den,

chcel by som sa opytat ci niekto z tu pitomnych niekedy staval vstavanu skrinu svojpomocne. Nakolko ceny su celkom vysoke rad by som to nejak chcel skusit sam.

Potreboval by som vediet pribliznu kalkulaciu (ci sa mi to oplati), postup atd.

Uvítal by som aj ak by niekto mal aj foto dokumentáciu.


Dakujem za rady vopred. :D

Jojo :cool:

Ja som robil skriňu na WC (viď obrázok, nie je to veľmi vidno, vlastne je vidno len dvere). Všetko som vymeral, kúpil v Naceve modré drevotrieskové pláty (tam majú o rozmeroch cca 2x2,7 m), stolár mi to narezal na mieru aj ohranoval. Ja som to len doma poskladal a pospájal. Skriňa má 2 časti, v jednej je 5 políc a 3 šuflíky v druhej sú 2 police a veľký priestor na čistiace potreby.

Dosť nákladné boli tie koľajnice na dvere. Ja som ich kupoval v Schachermayeri. Na drevo som robil rozpočet v Exceli tak, že som si spísal všetky kusy a ich rozmery - pozri prílohu. Potom som tie časti virtuálne poukladal na tú veľkú dosku, aby som videl, koľko plátov budem musieť kúpiť. Vyšlo mi, že mi stačia 2 pláty. Môžem ti zistiť, aj čo stáli tie koľajnice, ale to bolo v roku 2002, takže ceny budú iné. Pozri si katalóg Schachermayera, je tam viac druhov koľajníc.

Neviem, čo konkrétne by si potreboval poradiť, tak sa pýtaj.
knoflikar
19.07.12,14:50
na centimetre presne som myslel jednotlivy nabytok ze k sebe pasuje, nie narezane dosky. Napr. vedla stola je hned kniznica, vedla skrine postel, ziadne medzery ako ked si kupis nabytok v obchode. Narez je samozrejme presny, ostatni to dufam pochopili...
knoflikar
19.07.12,15:06
To knoflikar:

koľko si platil za 1 bm porezu ???

Vtedy bol narez v cene - m2 dtd stal tusim 14,30 a zadarmo to narezali ako som chcel. Ale napr. v zilinskom baumaxe bolo v cene len prvych 10 kusov, dalsie si uctovali 40centov/rez. Preto som zvolil baumax, aj ked niekde maju aj lepsie ceny, dost by sa to predrazilo prave tym narezom.
A hranovaciu pasku maju 5x drahsiu ako v hranipexe, tak som si kupil tam a v baumaxe mi to len opaskovali, ale nieco som si aj sam zehlickou.
jojojo
19.07.12,18:32
Ja som robil skriňu na WC (viď obrázok, nie je to veľmi vidno, vlastne je vidno len dvere). Všetko som vymeral, kúpil v Naceve modré drevotrieskové pláty (tam majú o rozmeroch cca 2x2,7 m), stolár mi to narezal na mieru aj ohranoval. Ja som to len doma poskladal a pospájal. Skriňa má 2 časti, v jednej je 5 políc a 3 šuflíky v druhej sú 2 police a veľký priestor na čistiace potreby.

Dosť nákladné boli tie koľajnice na dvere. Ja som ich kupoval v Schachermayeri. Na drevo som robil rozpočet v Exceli tak, že som si spísal všetky kusy a ich rozmery - pozri prílohu. Potom som tie časti virtuálne poukladal na tú veľkú dosku, aby som videl, koľko plátov budem musieť kúpiť. Vyšlo mi, že mi stačia 2 pláty. Môžem ti zistiť, aj čo stáli tie koľajnice, ale to bolo v roku 2002, takže ceny budú iné. Pozri si katalóg Schachermayera, je tam viac druhov koľajníc.

Neviem, čo konkrétne by si potreboval poradiť, tak sa pýtaj.

Tak ako to mas ty v exceli to mam aj ja.. este stale premeriavam.. bol som kuk v horn..chu.. no tam nic.. baumac je lepsi este pozram niekde inde tie systemy na dvere.. sch.. je drahy.. brutalne.

takze nieco inde kuknem
Anik
19.07.12,19:53
máš pravdu vôbec som si to nevšimla, chybyčka se vloudila
Letko
20.07.12,04:16
Pozerali ste aj v Naceve?
jojojo
20.07.12,11:52
Teraz si dávame robiť spálňu a súčasťou bude aj vstavaná skriňa (nepamätám si rozmer, ale asi okolo 3m x vyška stropu v byte x 50cm) s 2 dverami a množstvom výsuvných šuflíkov a poličiek, cena menej ako 400€ vrátane montáže. K tomu posteľ 180x200cm s roštami a úložným priestorom, postranné stolíky na lampu, stolík pripevnený na stene so šuflíkmi (všetko na mieru) za cenu necelých 1 100€ vrátane montáže. A to v našich končinách patrí táto firma medzi najlepšie.


Mozete mi dat vediet firmu a lokalitu?

Dakujem
Letko
20.07.12,12:11
Mozete mi dat vediet firmu a lokalitu?

Dakujem

www.drevit.sk
Stefan2005
23.07.12,06:39
www.drevit.sk (http://www.drevit.sk)


.... akosi neviem v ich ponuke nájsť vstavaný nábytok
Letko
23.07.12,06:48
.... akosi neviem v ich ponuke nájsť vstavaný nábytok

Treba ich kontaktovať. My od nich máme kuchynskú linku, vstavanú skriňu na chodbe, vešiakovú stenu, botník, obývaciu stenu, konferenčný stolík, stolík pod PC a teraz bude spálňa :) Všetko na mieru a som s nimi spokojný (čo vidieť aj podľa toho, že ideme riešiť aj spálňu).
My všetko riešime cez vedúceho výroby Ing. Matúša Vilčeka v Raslaviciach, ale majú pobočky po SR.
Keď sme išli robiť kuchyňu, niektorí stolári nám vraveli, že dvierka môžu byť v niekoľkých rozmeroch. Títo nám povedali: "Ak chcete dvierka o šírke 43,5cm alebo 51cm, nie je problém".

Neberte to ako cielenú reklamu, porovnajte a vyberte si toho najlepšieho predajcu/výrobcu. Toto je len moja vlastná skúsenosť.
Alexx33
10.04.13,09:29
Zdravím my sme zháňali dvere + prácu ( základy na vstavanou skriňu sme už mali ) a zohnali sme najlacnejšie na AAAdopyt.sk , ponuky boli rozdielne od 800EUR - 480EUR . podarilo sa nám teda aj ušetriť :-)
paligr
24.04.13,12:42
Zdravím, ja by som mal otázku, ako ste riešili spodnú koľajničku. Zaujíma ma, ako sa to rieši keď je na podlahe, či sa to prilepuje alebo sa to vŕta do podlahy?
Lebo neviem ako sa to rieši pri podlahovom vykurovaní, či sa musí dať spodná lišta z drevotriesky a na to ide kolajnička, len potom tiež ta spodná lišta neviem ako sa montuje. Prosím poradte.
kaspo
11.03.14,22:55
No spodnú koľaj prilepíš obojstrannou paskou :_)
Chobot
12.03.14,08:53
Zdravím, ja by som mal otázku, ako ste riešili spodnú koľajničku. Zaujíma ma, ako sa to rieši keď je na podlahe, či sa to prilepuje alebo sa to vŕta do podlahy?
Lebo neviem ako sa to rieši pri podlahovom vykurovaní, či sa musí dať spodná lišta z drevotriesky a na to ide kolajnička, len potom tiež ta spodná lišta neviem ako sa montuje. Prosím poradte.

Je to už síce po roku, ale možno to pomôže inému.

Ja som to riešil tak, že tú koľajnicu som položil na drevotrieskovú laťku 10 mm hrubú a širokú presne, ako je koľajnica. Tú laťku som 2 skrutkami prichytil na podlahu (je tam dlažba) a koľajnicu som pripevnil tiež skrutkami na dosku.

Ak máš ale laminát, môžeš to aj prilepiť, ako napísal kaspo.
srska
12.03.14,09:04
Zdravím, ja by som mal otázku, ako ste riešili spodnú koľajničku. Zaujíma ma, ako sa to rieši keď je na podlahe, či sa to prilepuje alebo sa to vŕta do podlahy?
Lebo neviem ako sa to rieši pri podlahovom vykurovaní, či sa musí dať spodná lišta z drevotriesky a na to ide kolajnička, len potom tiež ta spodná lišta neviem ako sa montuje. Prosím poradte.

Je to už síce po roku, ale možno to pomôže inému.

Ja som to riešil tak, že tú koľajnicu som položil na drevotrieskovú laťku 10 mm hrubú a širokú presne, ako je koľajnica. Tú laťku som 2 skrutkami prichytil na podlahu (je tam dlažba) a koľajnicu som pripevnil tiež skrutkami na dosku.

Ak máš ale laminát, môžeš to aj prilepiť, ako napísal kaspo.
mne to prilepili, bo nikto nevie kde sú ťahané trúbele k radiátorom:)