Chupacabras
18.07.12,13:00
Plánujem kuchynskú linku. Do budúcna tam chcem nechať aj otvor pre vstavanú mikrovlnku.
Existuje nejaký štandardný rozmer, do ktorého bude pasovať väčšina mikrovlniek?

Niečo ako je pri vstavaných rúrach, tam je rozmer 60x60x60 a do toho pasujú všetky rúry, bez ohľadu na typ a výrobcu.
misoft
18.07.12,13:45
Postreh - skoč do predajne s bielou technikou, zober cólštok a premeraj zo 3-4 mikrovlnky (priemer je š 45cm, v 30cm, h 35cm) - potom nechaj pre odvod tepla hore cca 5cm a vzadu cca 10cm. Boky - podľa dvierok.

Môže byť aj viac - podľa L objemu mikrovlnky
Chupacabras
18.07.12,17:46
Zopár mikrovlniek som si pozrel, aj naživo, a ešte viac na webe.
U každej má ale ten predný panel iné rozmery. Šírka je v pohode, tú majú všetky mikrovlky 60cm.
Nie je mi tak jasné, čo s tou výškou.
camon
30.05.18,03:57
Ak sa rozhodnete pre nákup vstavanej mikrovlnné rúry, majte pri jej výbere na pamäti rozmery otvoru , vyčleneného pre jej umiestnenie. Vstavaná mikrovlnka potrebuje okolo seba dostatočný voľný priestor pre zaistenie podmienok pre správne fungovanie (zaistenie odvetrávania). Preto sa u vybraného modelu uistite, že bude so svojimi rozmermi v danom mieste potrebný voľný priestor mať. Ten u svojich modelov má každý výrobca uvedený (väčšinou sa pohybuje v rozmedzí 5-10 cm).
viac info odkaze
http://www.mikrovlnka.eu/vstavana-mikrovlnka/
misoft
30.05.18,04:37
Po šiestich rokov to hádam s rozmermi aj vyriešili.... zaspal si dobu s odpoveďou... A píšeš to isté, čo ja pred 6-timi rokmi....