padre9
18.07.12,13:55
Objednal som si od známej českej firmy kuchynskú linku so vstavanými elektrospotrebičmi aj s montážou. Predpokladal som, že po tom, čo svojpomocne odstránim starú linku a zhodím staré kachličky, položím podlahu a vykachličkujem nanovo bude kuchyňa pripravená na montáž novej linky.
Pre istotu som si zajednal ešte premeranie u firmy. Prišiel pán, ktorý bude montáž vykonávať a na moje počudovanie mi fixou označil body na stene kde majú byť zásuvky, vyvedená voda a odpad. Takže väčšinu toho budem musieť poprerábať. ešte väčšie prekvapenie prišlo keď mi povedal, že najprv mi v danom termíne zmontujú kuchynskú linku a až potom mám priestor medzi hornými a spodným skrinkami vykachličkovať. Prišlo mi to nelogické, ale neviem, lebo sám v takýchto prácach nie som zbehnutý (kachličkovať bude asi švagor-murár). Vraj sa mám kachličkou "odpichnúť" od vrchnej skrinky a poslednú na hrane pracovnej dosky "zarezať". Netesnosti vraj skryje lišta. Tak teraz neviem, logika mi hovorí, že je to divné. Čo urobí vytlačené lepidlo na skrinkách dosť drahej linky ? Pôjde vôbec očistit ? Skutočne sa to tak robí ? V telke na FNL a pod. som to tak videl robiť, ale to sú amíci a tí robia kadečo. Alebo si len chce niekto uľahčiť prácu, aby nemusel zapilovať jednotlivé diely a skrinky ? Linka je dosť členitá, napr. vyvýšené rohové umývadlo.
pivko
18.07.12,12:36
Tak to zameranie je samozrejme nutné pred montážou aby si mal elektriku +vodu+odpad+plyn tam kde treba. A kachličkovať možeš teraz ,len to musí robiť naozaj odborník , dodržať treba len hornú hranu na ktorú dosadnú horné skrinky , dole može končiť obklad hocikde len aby to bolo pod precovnou doskou.Presnú výšku by ti mal povedať predajca podľa návrhu alebo montér ktorý to bude montovať.