dadika22
19.07.12,12:30
Prosím vás, má niekto v rodinnom dome uložené rúrky teplovodného podlahového vykurovania meandrovým spôsobom (t.j. nie do slimáka)? Ako ste s tým spokojní? Mám ponuku od firmy, čo uprednostňuje tento spôsob uloženia, ale mne sa akosi nepozdáva. Napíšte prosím, ak máte skúsenosti.
alltracboy
19.07.12,11:46
logicky by malo ukladanie do slimaka prehrievat podlahu od stien do stredu a meander z jednej strany na druhu. Ale realne som videl ida slimak pri teplovodnom a meander pri elektrickom.
lapejko
19.07.12,19:33
bližšie info na www.rehau.sk ak nie je miestnosť úzka a dlhá /ako chodba alebo WC/ v každom prípade slimák a ak sa majstri boja, že sa im zatočí hlava, zatoč s nimi!
dadika22
23.07.12,09:40
dakujem vam za odpovede :) ved aj ja som presvedcena o slimaku... majster sice hovori,ze mu to je jedno,ako to bude robit,ale nepriamo tlaci a preferuje meander (lebo sa jednoduchsie uklada)...no nic to, bude musiet do slimaka :)
dadika22
23.07.12,09:45
bližšie info na www.rehau.sk (http://www.rehau.sk) ak nie je miestnosť úzka a dlhá /ako chodba alebo WC/ v každom prípade slimák a ak sa majstri boja, že sa im zatočí hlava, zatoč s nimi!

hľadám na stránke rehau,ale je tam toho strašne veľa, nevieš mi poradiť konkrétny súbor?
lapejko
23.07.12,20:44
Je to pod kolónkou - vykurovanie a chladenie, ale neviem to otvoriť, používam papierový katalóg,sorry.
dadika22
25.07.12,08:46
Je to pod kolónkou - vykurovanie a chladenie, ale neviem to otvoriť, používam papierový katalóg,sorry.

oki :) našla som tento katalóg: TECHNICKÁ INFORMÁCIA OD rehau Plošné vykurovanie A chladenie. Sú tam všetky spôsoby ukladania (na str. 19,20), ale je to tam len všeobecne, že také existujú, nie sú tam vyslovene rozpísané nejaké výhody/nevýhody takého či iného ukladania...najlepší sa mi zdá spôsob: Uloženie v tvare špirály s integrovanou zhustenou okrajovou zónou.
dadika22
03.08.12,10:35
tak a už máme aj uložené a dnes aj zaliate :) majstri robili slimákov, tak dúfam, že budem spokojná :)