MySpace
19.07.12,22:32
Ahojte,
po prepojeni notebooku s TV cez HDMI sa uplne rozhadzu ikonky na ploche v dosledku zmien rozlisenia. Je to mozne nejako vratit do povodneho stavu bez pracneho upratovania? Co sa s tym da robit? Da sa pripadne tomu nejako predist? Dakujem.
freddy87
19.07.12,20:53
Osobne mám rovnaký problém, a riešim to jednoducho, rozhadzuje mi to iba vtedy, keď mám nejakú ikonu v pravom dolnom rohu obrazovky, to znamená, pokiaľ nechám pravý dolný roh obrazovky voľný bez ikony, tak mi ich nerozhádže, ale čím to je a ako tomu predísť to neviem, skús to takto, možno ti to pomôže.
misoft
19.07.12,20:54
PTM klik na plochu a z menu: Zobraziť>Zarovnať ikony podľa mriežky, prípadne je tam Obnoviť.
BTW: cez HDMI by ti to nemalo rozhadzovať.
mpca
20.07.12,10:12
misoft bude asi rozhadzovat vzdy ak nema nastavenie pre dva monitory.. Lebo ak ma na LCD monitore rozlisenie 1680x1050 oproti bezne pouzivanemu tv hd rozliseniu (nie full hd) 1280×720 ikony ktore su za okrami budu vzdy posunute do viditelneho priestoru....

tip: vyhadzte nepotrebnych zastupcov a nechavajte na ploche len "nutne" ikony..
misoft
21.07.12,09:57
Tiež pravda. A odporúčanie pre zadávateľa otázky - nie mať na ploche niekoľko desiatok ikon, stačí vytvoriť jednotlivé priečinky a do nich (podľa potreby) tie ikony nahádzať = rýchlejšia obrazová odozva, menší záber na grafiku, ľahšia orientácia, menej problémov (viď vyššie).