2936
20.07.12,10:18
Zdravim,

potrebujem poradit - staviame RD v Gabcikove. Elektrina vedie "cez" nas pozemok aj "skrinka" je pri hranici pozemku ale uz sa nemozeme pripojit - podla ZSE by to uz siet "nezvladla". Jedinym ponuknutym riesenim bolo na vlastne naklady si natiahnut kabel cca 200 metrov od trafostanice kde by sme sa mohli seriozne pripojit ale kabel by sme museli darovat ZSE (potom by nam zabezpecili dodavku elektriny). Ale ked pride novy zakaznik resp. zakaznici mozu sa pripojit iba tak (pridu k tomu ako somar k usom). Keby to bola par eurova zalezitost tak poviem, ze kaslat nato - ale preco by som mala platit tazke prachy ja ked sa ostatni budu moct pripojit na nas ukor?!
Nevie mi niekto poradit ci sa to da vyriesit takym stylom, ze od ZSE poziadam pripojenie, zaplatim si to no nedam im iba tak kable ale poziadam o dodavku elektriny ineho dodavatela?! Za rady a postrehy vopred dakujem! :)

Agnesa Nagyova Tothova
marko182
20.07.12,08:20
Obavam sa, ze v tomto pripade si podmienky diktuje ZSE. Pokial chcete elektrinu, tak asi nebudete mat na vyber. To je len moj laicky nazor, mozno sa k tomu vyjadri tienik alebo niekto, kto ma k tomu blizsie.
bubkoch
20.07.12,08:54
Zdravim,

potrebujem poradit - staviame RD v Gabcikove. Elektrina vedie "cez" nas pozemok aj "skrinka" je pri hranici pozemku ale uz sa nemozeme pripojit - podla ZSE by to uz siet "nezvladla". Jedinym ponuknutym riesenim bolo na vlastne naklady si natiahnut kabel cca 200 metrov od trafostanice kde by sme sa mohli seriozne pripojit ale kabel by sme museli darovat ZSE (potom by nam zabezpecili dodavku elektriny). Ale ked pride novy zakaznik resp. zakaznici mozu sa pripojit iba tak (pridu k tomu ako somar k usom). Keby to bola par eurova zalezitost tak poviem, ze kaslat nato - ale preco by som mala platit tazke prachy ja ked sa ostatni budu moct pripojit na nas ukor?!
Nevie mi niekto poradit ci sa to da vyriesit takym stylom, ze od ZSE poziadam pripojenie, zaplatim si to no nedam im iba tak kable ale poziadam o dodavku elektriny ineho dodavatela?! Za rady a postrehy vopred dakujem! :)

Agnesa Nagyova Tothova

urcite to nefunguje tak ze prvy zaplati pripojku a dalsi sa budu zadarmo pripajat ...
distributor nepostavi pripojku s kapacitou len pre teba ... takze ty zaplatis len cast nakladov zodpovedajuce alikvotnej casti kapacity ktora bude tvoja ... dalsi detto

ked budes pripojena, mozes uzavriet zmluvu o dodavke s kym len chces ...
draik
20.07.12,13:03
Navrhnite im, že si prípojku postavíte na vlastné náklady, ale si ju ponecháte vo svojom vlastníctve. Prípadne ak sa má stavať okolo Vás, skúste ich požiadať, aby dotiahli kábel na vlastné náklady (menšia pravdepodobnosť úspechu). Ak budete ťahať kábel cez cudzie pozemky, budete potrebovať súhlas ich vlastníkov. Inak je to typický príklad toho, ako v skutočnosti zďaleka neplatí tvrdenie, že všetky siete sú k dispozícii.
robertkozich
20.07.12,20:20
Obavam sa, ze v tomto pripade si podmienky diktuje ZSE. Pokial chcete elektrinu, tak asi nebudete mat na vyber. To je len moj laicky nazor, mozno sa k tomu vyjadri tienik alebo niekto, kto ma k tomu blizsie.

Raz som mal taky pripad ze som chcel kupit pozemok kde uz boli siete ktore si za vlastne peniaze dali spravit traja vlastnici..to co oni traja zaplatili by sa tym padom preratalo na 4 casti..a to by som len doplatil.....ale aj tak sa mi to zdalo priles vela..no na stastie mi ten pozemok aj predali inemu...tak uz neriesim...