supiiik
20.07.12,20:33
Dobry den,
Mame stavebny pozemok, ktory je v podstate uprostred pola v katastri vedeny ako zahrada. Je to jedna vacsia cast pola rozparcelovana na 27 pozemkov a cestu. Pred par dnami bolo na tieto pozemky vydane uzemne rozhodnutie (na stavebne pozemky + inzinierke siete a komunikaciu). Cesta je v spolocnom vlastnictve vlastnikov pozemkov, cize nasa. Za par dni ideme (vlastnici) vybavovat stavebne povolenie na IS a komunikaciu a neskor sa samozrejme bude aj realizovat.
Na stavebnom urade sa vyjadrili, ze stavebne povolenie na stavbu rodinneho domu mi nedaju, kym nebudu vybudovane pod cestou zakladne IS a spevneny povrch cesty. Chcel by som vediet, ci je toto zakonny postup, nakolko uzemne konanie uz prebehlo, cize by mi nic nemalo stat v ceste k stavebnemu povoleniu aj ked este fyzicky IS nie su zrealizovane ale povolenie na tieto siete uz od vsetkych spravcov sieti su, kedze to preslo uzemnym konanim.
Dakujem
draik
21.07.12,07:23
S najväčšou pravdepodobnosťou majú pravdu, keďže v územnom konaní boli zrejme riešené iba základné siete v ceste, cesta a všeobecné požiadavky na výstavbu. V stavebnom konaní by ste napr. nemali ako preukázať napojenie sietí na parcelách k prípojkám. Celé to však môže byť inak, keďže nepoznám územné rozhodnutie.