Leniqa
21.07.12,17:35
Ahojte všetci,

rada by som oslovila predovšetkým tých, ktorí cvičia jógu " rekreačne " doma. Už veľmi dlho uvažujem nad tým, že s jógou začnem ( vraj nidy nie je neskoro ) - skôr na skľudnenie a harmonizáciu organizmu, na odbúranie stresu, ale koniec koncov aj na zlepšenie pohyblivosti a rozhýbanie tela.

Medzičasom sa s tými druhmi jóg rozrthlo vrece - voľakedy to bola jóga a basta... dnes je to Powe jóga, dance jóga, bikram jóga... Hatha jóga ( asi pre mňa ako začiatočníka najlepšia ).

Mám záujem cviciť jógu doma, pustiť si DVD a v kľude sa do toho pomaly dostať. Vie mi niekto z vás poradiť dobré a osvedčené DVDčko? Zrozumiteľné pre začiatočníka, ktoré je zároveň aj efektívne?

Budem vďačná za akýkoľvek tip:) Leniqa
janka.sestra
23.07.12,23:37
urcite treba začat sportovat hýbat sa držím palce. ja konkretne neporadím len chcem povzbudit v zacatí skusat najst to svoje.
dobre je podla mna pozriet videa na youtube kde si zvyknu umiestnovat svoje kratsie videa cvicitelia a z nich si vybrat tú ktorú alebo stýl cvicenia. lebo aj to sa moze stat ze cvicitelka nepadne. ja tak mam oblubený pilates od jednej češky len maloktore dvd mi tak vyhovuje. niekde neukazuju dobre cviky, idu rychlo alebo od veci hudba treba hladat podla svojho vkusu. napriklad aj na schudnutie je pre mna ceska kynychová najsuper aj ako vysvetluje a podava série a iná cvicitelka nevie motivovat a cvicenie s tým cdje viac "skodlive zdraviu". ja som takto hladala tae bo..mne sa paci z jogy kniha este od mojich rodicov zo socializmu taký žltý obal, ciernobiele fotky, velmi dobre vysvetlené cviky originál. tak do cvicenia :).