geografia
21.07.12,19:14
Pozdravujem vás a prosím o radu...
natočili sme videá a spracovali na Moovi Mekeri do filmu, ale obraz je v strede malý a zhora aj zdola je čierny pás.
Ako to urobiť na celú obrazovku. Viem to urobiť len na Movie Maker Windows 7, len neviem, ako to mám prerobiť, čo označiť, aký pokyn dať pri spracovaní videa na celú obrazovku.

Ďakujem vopred za všetky rady.
Som totálny amatér, tak prosím laické rady.
vlado 33
22.07.12,06:23
Do akého formátu ste to video previedli? Pokiaľ ste dali nejaký malý formát ako flv, mpeg,mp4,wmv bude obraz veľkosti daného formátu a pri zväčšení na obrazovke
nad 100% bude video iba dopočítané softvérovo. Odporúčam prekonventorovať do DVD alebo AVI.


Typy videosúborov (formát)
Prípony názvov súborov


Videosúbory Windows Media (WMV)

.wmv



Súbory Windows Media

.asf a .wm



Súbory AVCHD

.m2ts a .m2t



Súbory Apple QuickTime

.mov a .qt



Súbory DV-AVI

.avi



Súbory televíznych relácií nahratých pomocou technológie od spoločnosti Microsoft

.dvr-ms a .wtv



Súbory filmov vo formáte MPEG-4

.mp4, .mov, .m4v, .3gp, .3g2 a .k3g



Súbory filmov vo formáte MPEG-2

.mpeg, .mpg, .mpe, .m1v, .mp2, .mpv2, .mod a .vob



Súbory filmov vo formáte MPEG-1

.m1v



Súbory Motion JPEG

.avi a .mov
vlado 33
22.07.12,09:42
Ešte na záver pokiaľ natáčate video je potrebné nastaviť na kamere požadovanú kvalitu obrazu Full HD 1920x 1080 pojde na celej obrazovke. Rozlíšene videa: HD 1280 x 720p, VGA 640 x 480p/30fps, CIF 320 x 240/30fps budú o niečo menšie.
geografia
23.07.12,08:59
Ďakujem za radu ... vo vlastnostiach je napísané, že ... "Soubor ve formátu WMA či WMV (.wmv)" Video bolo natočené na kamere v HD kvalite 1920 x 1080. Po stiahnutí do PC bol obraz tak ako píšem - malý, len strede a okolo hrubé čierne orámovanie. Neviem, ako toto orámovanie zrušiť, aby bol obraz na celú obrazovku. V PC mám len Movie Maker a tam sa s tým dá niečo urobiť? Chcela by som to umiestniť na you tube a v takomto fotmáte to nie je vhodné. Ďakujem.
geografia
26.07.12,07:02
Tak, nepodarilo sa mi urobiť to podľa rád, určite to neviem. Tak mi, prosím, poraďte, kde v BA by mi to pomohli urobiť, existuje taká inštitúcia ?
http://www.youtube.com/watch?v=P3TEjCtDTtY&feature=context-cha
Fero11
26.07.12,08:23
Skus si stiahnut z http://mediainfo.sourceforge.net/en program mediainfo.
Nainstaluj (neinstaluj AVG, len cisto mediainfo (citaj pokyny pri instalacii))
Nacitas si cez file to video a pozres co je to za video. Tento soft ti pekne vsetko vypise, typ kodeku, rozlisenie, fps atd ...
Pokial mas zdrojove video nahrate vo Full HD, tak by ti to malo ukazat vid. obr 1920*1080 (16:9).
Pozri si potom aj to tvoje video, ktore vyslo z movie makera, ze co za svin*tvo odtial vyslo.

Z tohoto videa sa da spravit hocijaky iny blby format aj 150x50px to zavisi od softu a od teba kolko tam nastavis.
win movie maker som nikdy nepouzival, takze v tom ti neporadim.
Ak chces mat video na celu obrazovku, tak musis pouzit rozlisenie PAL 720*576
Nieco o rozliseni si mozes precitat aj tu http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vector_Video_Standards2.svg
Ja osobne s videom uz hodne dlho nerobim (robil som len s SD videom), takze konkretne ti neporadim.
Skus najst na nete nejaky free converter HD to SD a urcite ti to pojde
vlado 33
26.07.12,12:36
Teraz somposlal video na You Tube dal som ho upraviť v tom programe čo som vám poslal-AVS Video Converter. Dal som ho prekonventorovať do:BLu-ray Full HD1080p-(MPEG-2,24000kbps, 23,976fps)aby som získal najvyššiu kvalitu Lebo každý výrobcakamier ma svoj formát obrazu a je to ok, skúste urobiť tak ako som vam poradil.
http://www.youtube.com/watch?v=AXS9D6ognRQ A preštudujte ešte toto: http://support.google.com/youtube/bin/answer.py?hl=sk&answer=132460&hl=sk-SK
vlado 33
26.07.12,12:43
misoft
26.07.12,13:06
Tvoj potomok? FRAJER! :D
vlado 33
27.07.12,06:48
Vnuk
geografia
27.07.12,11:44
Dakujem za rady, všetko som vyskúšala, stiahla rôzne convertory, vždy to vyšlo rovnaké. Už to nechám tak alebo s tým ešte zájdem niekde k odborníkom. Ďakujem ešte raz.
misoft
27.07.12,12:42
Ešte lepšie!
retriever007
21.09.14,21:30
Ja mám nahrávky z DVBT vo formáte *.ts. Po skonvertovaní vo WinAVI sa síce aspect ratio 16:9 zachová, ale akoby pre obrazovku 4:3, takže po bokoch vzniknú čierne pásy, a tým pádom aj hore a dole. Teda pasparta. Zachoval som dokonca aj voľbu "zachovať originál veľkosť", a nič nepomohlo. Skúšal som ho aj poprosiť či sa nezmení sám od seba ale on že nie :-)

Uvažoval som aj nad manuálnym prepisom flag AR v HEX editore, ale tam je to komplikované, jednak treba tuším meniť tento flag pre každý chunk - scénu, jednak ani netuším kde sa ten flag skrýva, a jednak treba meniť súčet veľkostí. To nie je obrázok BMP, ktorý si napíšete pomaly v text editore... Neviete niekto poradiť, čo s tým, rýchlo a efektívne? Dík...
misoft
21.09.14,22:55
Na takéto "chybičky" krásy používam Avidemux ver. 2.6 (už podpora h.264). Je tam i filter na úpravu a odstránenie okrajov.
nunenko
22.09.14,06:12
pozri v nejakom ts prehrávači, či nahrávka nie je 3:4. Ináč konvertovať .ts je načo dobré? Ja v ts nechávam všetky jazykové stopy, a aj titulky. Ak Tv nepodporuje ts formát kúp si za pár € nejaký prehrávač s podporou ts. Ak chceš pozerať v PC stiahni si max. tak kodec.
Množstvo konvertorov (mne známe hádam všetky) podporuje "orez" videa, Nič zložité nastavíš a čakáš, netrvá to dlhšie ako samotná konverzia.
lubko6394
22.09.14,06:36
Súhlasím s nunenkom. Tiež som blbol a konvertoval ts na avi a mkv. Lenže konverziou sa mení aj veľkosť súboru. A to nemá logiku lebo lepšie ako originál to byť nemôže takže PC umelo dopočítava a oberá ma zbytočne o miesto na disku v prípade že konverzia je väčšia ako originál. V prípade že konverzia je menšia ako originál tak som kdesi čosi stratil. Nainštaluj si do PC prehrávač na ts a poprípade program na strih videa bez jeho konverzie ( na odstránenie reklám a pred- a po- záznam ) . Mne to dokáže rovno prijímač, takže do PC si stiahnem už zostrihané ts-ko.
retriever007
30.09.14,11:38
Už som to vyriešil. Vo WinAVI stačí zadať rozlíšenie 720*404. Do avi to konvertujem preto, lebo súbory sú aj 3x menšie. Navyše, používam Raspberry s Raspbmc alebo openelec OS, ešte som nedokúpil MPG podporu (a ts súbory sú založené na mpg). Takže paradoxne, prehralo by mi to filmy aj vo flashi, ale vlastne ... musím sa pozrieť po internete, stojí to len 2 libry)