Harendil
21.07.12,22:12
Zdravím,
už dlhšiu dobu hľadám internet, ktorý by bol vhodný, no už dlho som bez úspechu.
Vec sa má takto. Bývam v lokácií , kde mi UPC, T-Com, Orange, a podobný dodávatelia internetu povedali, že nemajú voľnú optiku, a neoplatí sa im posilňovať.
Teraz mám internet veľmi nespoľahlivý, každú chvíľu padá, alebo ide pomaly.
Internet cez mikrovlnu od Slovanetu (Wimax), je podľa recenzií nespoľahlivý.
Preto sa obraciam na Vás Poraďákov, či neviete o nejakom spoľahlivom internete cez anténu, bez FUP obmedzenia a s aspoň nejakou rýchlosťou (300-400Kb/s - v našej domácnosti sú štyri notebooky, tak nech to ide aspoň tých 100KB pre jeden notebook).
Cenu internetu zatiaľ neriešim, ale samozrejme nemám záujem o satelitné internety, ktoré sú až nezdravo drahé.
Bývam v okrese Vranov nad Topľou, ak to náhodou pomôže.
Za odpovede Vám vopred ďakujem.
arizona
21.07.12,20:22
Harendil
21.07.12,20:40
Ako som napísal - T-com nám internet nedá.
Slovanet nemá dobré ohlasy.
GTS slovakia ma takisto FUP obmedzenie.
SWAN - 22€ na mesiac je už trochu veľa.
Mimochodom.. keď tam píše 5Mbps, myslí sa to 5MB alebo 5Mbit?
mecky
21.07.12,20:48
Mbit
dsl od orange?
misoft
21.07.12,20:52
Mbps = Mega bit per second, MBps = Mega byte per second
Harendil
21.07.12,20:55
DSL, je anténa? :)
mecky
21.07.12,21:17
nieje, len si ho ani vysie neuviedol ci moze byt alebo nie.. tak len pre istotu
Fero11
22.07.12,03:50
Optika ma kapacity dost, len tam asi nebude dotiahnuta :)
DSL je takmer vsade (skutocne uz len par dedin za horizontom nema DSL) tak skus telekom, alebo orange, ci ineho operatora ponukajuceho DSL.
Tu si over dostupnost http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a-podpora/servis-pre-vas/dostupnost-sluzieb-pevnej-siete/
pivko
22.07.12,04:34
Ja mám podobný problém len niesom obmedzovaný cenou. Teraz mám mobilný Orange premium ,ale v poslednej dobe asi 2 mesiace to ide stašne pomaly a často vypadáva. Končí mi viazanosť tak rozmýśľam na mob. turbo od T-comu.Aké máte skúsenosti? A ešte neviem či mi karta na mob.internet od T-comu pojde v rutery Huawei od Orange/ blokujú ich?/
Ľubomír
22.07.12,06:41
už dlhšiu dobu hľadám internet, ktorý by bol vhodný, no už dlho som bez úspechu.
Vec sa má takto. Bývam v lokácií , kde mi UPC, T-Com, Orange, a podobný dodávatelia internetu povedali, že nemajú voľnú optiku, a neoplatí sa im posilňovať.
Teraz mám internet veľmi nespoľahlivý, každú chvíľu padá, alebo ide pomaly.
Internet cez mikrovlnu od Slovanetu (Wimax), je podľa recenzií nespoľahlivý.
Preto sa obraciam na Vás Poraďákov, či neviete o nejakom spoľahlivom internete cez anténu, bez FUP obmedzenia a s aspoň nejakou rýchlosťou (300-400Kb/s - v našej domácnosti sú štyri notebooky, tak nech to ide aspoň tých 100KB pre jeden notebook).
Cenu internetu zatiaľ neriešim, ale samozrejme nemám záujem o satelitné internety, ktoré sú až nezdravo drahé.
Bývam v okrese Vranov nad Topľou, ak to náhodou pomôže.
Za odpovede Vám vopred ďakujem.[/QUOTE]

Slovanet nemá dobré ohlasy? Ja ho mám cez optiku, a nemôžem povedať na ich net nič zlé. Šesdesiat šesť programov a 40/4 mega za sekundu a to všetko za 23€ prvých 18 mesiacov a druhých 18 mesiacov za 29€. U mňa je Slovanet jednička.
pivko
24.07.12,04:50
Ja mám podobný problém len niesom obmedzovaný cenou. Teraz mám mobilný Orange premium ,ale v poslednej dobe asi 2 mesiace to ide stašne pomaly a často vypadáva. Končí mi viazanosť tak rozmýśľam na mob. turbo od T-comu.Aké máte skúsenosti? A ešte neviem či mi karta na mob.internet od T-comu pojde v rutery Huawei od Orange/ blokujú ich?/

posúvam ...............
Letko
24.07.12,04:53
Napísal, že nemajú voľnú optiku.
Letko
24.07.12,04:56
Cez optiku je niečo iné ako cez mikrovlnku.
Fero11
24.07.12,06:56
to ci modem od orange blokuje ine karty neviem, staci sa opytat v orange.
Ked ti mob. net vypadava, tak pravdepodobne ti bude vypadavat stale. Zavisi to aj od toho kde si ty a kde maju BTSku.
Ak nemusis mat mob. net a staci ti pevny, porozhliadol by som sa po operatorovy, ktory ponuka NET kablom
Internetový marketing
24.07.12,10:09
http://www.vranov.antik.sk/

V humennom na nich cakam ako na zmilovanie.
f1zz
24.07.12,14:33
ja používam slovanet a som sním veľmi spokojný...
na speed teste som mal download speed 30 mb/s a upload 20mb/s a v hrách mávam veľmi malé pingy
Internetový marketing
24.07.12,15:03
tuším, že slovanet na východe není k dispozícii
Fero11
24.07.12,15:20
Slovanet by mal byt teoret. vsade kde je DSL
misoft
24.07.12,15:21
to Harendil: tu si over dostupnosť: http://dostupnost.slovanet.sk/
Internetový marketing
24.07.12,16:47
Lenze za vela penazi malo muziky... FUP atd. atd.
Fero11
24.07.12,18:59
No to uz tak byva, ze v mensich obciach je aj mensia konkurencia, nizsia dostupnost a vyssie ceny (orange cez DSL FUP nema) celkom sa mi pozdava ten profil 10/0,5 za 16,98€/mes (viazanost 24 mes) alebo bez viazanosti + 2,99€ aj ja to mam objednane od sept...
Neporovnavaj rychlosti a ceny na optike vo velkych mestach
Harendil
03.08.12,13:41
ok, vďaka. Najlepší bude DSL od orange