Harold22
22.07.12,09:38
Chcel by som si nejako moderne zariadit obyvacku,neviem,co je teraz v trende,aj ked je to asi individualne,co sa komu paci.Ma niekto skusenosti s bielym nabytkom v obyvacke?Je prakticky,nespini sa alebo neposobi prilis chladno?Pripadne kombinacie s ciernou farbou?Nieco take ako je na prilozenych fotkach?
lujza.j
22.07.12,09:04
pre mňa príliš sterilné , chladné...ale ako píšeš 100ludí 100 chutí;) trend je jedna vec a dobrý pocit a pocit útulna druhý.... takže u mňa... je mi "u prdele" trend ked by som sa tam dobre necítila....vyberaj podľa pocitu a aj farby.....
buchač
22.07.12,09:10
pre mňa príliš sterilné , chladné...ale ako píšeš 100ludí 100 chutí;) trend je jedna vec a dobrý pocit a pocit útulna druhý.... takže u mňa... je mi "u prdele" trend ked by som sa tam dobre necítila....vyberaj podľa pocitu a aj farby.....

...zdieľam ten istý názor...


P.S.:
...sorry....pri klikaní na obrázky som omylom aj na vyriešené dal .....nedá sa vziať späť...
mattto
22.07.12,09:11
biely nábytok je fajn, dáva ti veľký priestor pre doplnky, maličkosti, farby, kontrasty, bez týchto oživení by to pôsobilo ako v lekárskej ordinácii
mondes
22.07.12,09:16
Wauu, úžasné. Ja by som niečo také určite brala. Mám rada poriadok a takú tú "sterilitu" ako píše lujza. Ak sa ti páči moderný štýl, tak neváhaj. ;)
alaya1
22.07.12,09:19
Moja znama ma biely nabytok v obyvacke, no steny na sedo-fialove, takze to nevyzera tak chladno, ale pri detoch by som biely nabytok urcite neodporucala.
buchač
22.07.12,09:21
...nespini sa ...

...tak toto je úloha pre deti ...
...raz - dva preveria kvalitu s farbičkami , fixkami , plastelinou ......:rolleyes:
lujza.j
22.07.12,09:25
pavol54
22.07.12,09:32
len aby si sa to potom nemýlilo s ordináciou alebo vyšetrovňou, nestačí na to spálňa?
pavol54
22.07.12,09:37
pre mňa príliš sterilné , chladné...ale ako píšeš 100ludí 100 chutí;) trend je jedna vec a dobrý pocit a pocit útulna druhý.... takže u mňa... je mi "u prdele" trend ked by som sa tam dobre necítila....vyberaj podľa pocitu a aj farby.....
TEN BIELY koberec je ideálny ale na zamestnanie manželky(TEPOVANIE) a výcvik ostatných členov rodiny(vyzuť, papuče, očistiť, pozor na ponožky, atď....)
ivuliatko
22.07.12,10:19
Na tmavom nábytku extrémne vidno prach - v tomto má biela farba výhodu. Nevýhodou bieleho nábytku sú zase ochytané miesta. Kedysi sme mali so sestrou detskú izbu "Junák" (biele korpusy a police, oranžové dvierka) a furt sme kmitali s neriedeným Ajaxom a Mr. Properom :)... Ak máš upratovačku, môžeš posudzovať len estetickú stránku :D Chladný a sterilný dojem sa dá v pohode zmierniť doplnkami, môžeš experimentovať s teplými a studenými odtieňmi stien, koberca, závesov, vankúšov, svietidiel...
Harold22
22.07.12,10:47
A nejaky kompromis, napr.takato kombinacia bezovej a bielej/maslovej?
Evkake
22.07.12,11:09
Biely nabytok je krasny, tak ako aj lubovolny dekor dreva. Ako bude posobit, to zavisi od celkoveho zariadenia a farebneho zladenia. Moze posobit sterilne, ale rovnaky nabytok moze posobit aj teplo, utulne, ak sa priestor tak doladi, ako tu uz predo mnou pisali. Spinit sa bude rovnako ako iny, v obyvacke za normalnych okolnosti nie je nijako namahany, pokial teda neuraduju deti, avsak voci nim nie je ziaden dostatocne odolny...My mame masiv robeny na mieru, ale pravidelne na nom "pristavaju lietadla, prebiehaju boje, premavaju tanky..." je jedno ci by bol biely, dostal by na frak bez ohladu na farbu tak ci tak :).
kukučka
22.07.12,12:41
Dobré rady a inšpirácie sú aj v tomto výbornom seriáli ČT Bydlení je hra (http://www.ceskatelevize.cz/porady/1124601187-bydleni-je-hra/obyvaci-pokoje/)
Pýtaš sa na farbu nábytku, ale jeden záber máš na sklenený stolík - sklo je studené, hlučné a treba leštiť každý deň.
lujza.j
22.07.12,12:59
Na tmavom nábytku extrémne vidno prach - v tomto má biela farba výhodu. Nevýhodou bieleho nábytku sú zase ochytané miesta. Kedysi sme mali so sestrou detskú izbu "Junák" (biele korpusy a police, oranžové dvierka) a furt sme kmitali s neriedeným Ajaxom a Mr. Properom :)... Ak máš upratovačku, môžeš posudzovať len estetickú stránku :D Chladný a sterilný dojem sa dá v pohode zmierniť doplnkami, môžeš experimentovať s teplými a studenými odtieňmi stien, koberca, závesov, vankúšov, svietidiel...
doplnky sú pre mňa dôležité kdekoľvek aj na WC aj v kúpelke....len treba dávať pozor a vyberať starostlivo, aby to nevyzeralo ako v cirkusantskej maringotke :D
jess
22.07.12,13:06
Ja mám v obývačke biely nábytok, šedú sedačku,koberec a bledosivé steny. Farby doplnkov môžem meniť podľa momentálnej nálady - bordová, jabĺčková, čierna. Čo sa týka praktičnosti - vidno na tom prach ako na každom inom nábytku.
korela
23.07.12,13:01
Ži v tom, v čom sa budeš dobre cítiť.
Upratovať treba všetko. Z môjho pohľadu je najnáročnejší nerezový povrch.
Údržba skla normálna. Netreba sa obávať. Taktiež máme podnes aj zvislé biele plochy na nábytku, deťom nikdy nenapadlo si na ne začmárať, na to mali veľkú rolku papiera.
Výhodou najmä bielo zariadenej miestnosti je, že sa dá po celý rok kreovať s inými farbami, najmä na textíliách do nemoty, a tiež vzhľadom na ročné obdobia, sviatky.
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/moj-byt/792878/caro-bielej-obyvacej-izby
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/kupelne/740033/nevinnost-bielej-kupelne
Biele kuchyne budú však vždy klasikou - stálicou. http://lepsiebyvanie.centrum.sk/kuchyne/795378/navrat-bielych-kuchyn
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10064/1304542/Skandinavsky-bytovy-dizajn-alebo-ako-si-zvacsit-a-rozziarit-domov, príklad bielej, ale dokombinovať farbami.


Na záver extrémny príklad, kde by asi málokto vedel žiť, i keď ide o neutrálnu bielu.
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10063/1315740/Snehovo-biely-dizajn-australskeho-domu
Anita.....
28.07.12,18:36
Ja už asi rok zháňam biele stoličky do kuchyne, a nikde som ich ešte nevidela. Nevedeli by ste mi poradiť kde sa také dajú kúpiť?
lujza.j
28.07.12,18:41
Ja už asi rok zháňam biele stoličky do kuchyne, a nikde som ich ešte nevidela. Nevedeli by ste mi poradiť kde sa také dajú kúpiť?
napr.http://www.domnabytkuonline.sk/kovova-biela-stolicka/d-71971/
alebo tu:http://www.google.sk/search?q=biele+stoli%C4%8Dky+do+kuchyne&hl=sk&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=MTIUULK5L6uO4gT4w4CgCQ&ved=0CEcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643 preklikaj obrázky sú tam aj predajcovia...
sosonka
03.04.15,10:56
Biely nábytok je úplne perfektný, ľahko sa udržiava a doplnkami si ho vždy možeš upraviť a hlavne doplnky možeš kedykoľvek zmeniť, s bielou sa dá ľahko kombinovať. Biely koberec je trochu risk ale záleží na tom či ti ho má kto zašpiniť.
ReBarca
03.04.15,11:07
Kde ste kúpili bielu sedačku, pripadne leňosku? Dajte tip. Ja zariaďujem tiež na bielo - teda nábytok. Koberec a steny sú zelené, takže to nie je sterilné. Este budeme dolepovať kvety na stenu, tak budeme ako v záhrade. Inak biely nábytok krásne otvorí priestor ak máte menší byt
Peggynka
03.04.15,12:52
Nemáš gúgla?
misoft
03.04.15,14:17
Asi nie...ale zato má už jeden príspevok v Porade..... :D:D:D
korela
03.04.15,14:17
Čoraz viac sa aj na Slovensku udomácňuje tzv. škandinávsky štýl. Je obľúbený pre jeho jednoduchosť. Hodí sa do každého príbytku, odľahčuje najmä malometrážne byty.
Intenzívne sledujem nehnuteľnosti a najmä panelové byty asi mesiac, pomáham pri kúpe. Nájsť slušne, esteticky, ucelene zrekonštrovaný byt je veľká zriedkavosť. Ľudová oblúková tvorivosť nemá medze.
Ale čo ma veľmi príjemne zaujalo na jednom jedinom byte, a prečo som sa rozhodla teraz prispieť je, že majitelia okrem bieleho nábytku vymenili, resp. možno iba obnovili pôvodné dvere nabielo, čím sa vynikajúco najmä v úzkej chodbe priestor presvetlil. Samozrejme sú jednotné v celom byte. Pri vstupe doň má človek pocit, že sa nachádza v normálnom klasickom type mestského bytu, a nie panelovom. V slnečnej kuchyni je linka drevená.
Máme doma tiež aj biely nábytok, ako som vyššie spomínala. Ak človek používa úchytky, nemá ako prísť do kontaktu s bielou plochou.
Články o škandinávskom štýle
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/search/?search=1&q=%C5%A1kandin%C3%A1vsky+%C5%A1t%C3%BDl
korela
03.04.15,14:20
Podľa toho, aký štýl preferuješ. Dcéra si zaľúbila thonetky, hodia sa jej, kúpila staršie, manžel ich obnovuje nabielo. Vyzerajú ako nové, sú krásne.
Peggynka
03.04.15,14:37
Však áno...pochopila blondyna vo co gou ;)
korela
03.04.15,15:07
Otvorí priestor, ak ho však nezabiješ farebnými stenami.
Peggynka
03.04.15,18:00
Už len fototapeta chýba.
arizona
03.04.15,18:57
Dva nove,dnes,hned po sebe zalozene nicky vytiahli tuto staru temu kvoli reklame,nechceli poradit...len spamovat
lujza.j
03.04.15,19:03
ludia sa tu registrujú len pre spamovanie...je tu takých kopec....
buchač
03.04.15,21:01
Trend byť za každú cenu odlišný ?
To máš asi tak ako aj v dámskej móde....

Štíhle, anorektické vychtrliny sa lámu na mólach...tie háby sú na 90% nenositeľné...
...a tred predsa udávajú buzeranti...
buchač
11.04.15,20:29
Fakt "prekrásna" ....

.... jak u psychoša... :D :D :D
arizona
12.04.15,19:01
Ja mam biely nabytok v kuchyni,aj v obyvacke. Udrziava sa ovela jednoduchsie,ako tmavy. V obyvacke je takmer bezudrzbovy, v kuchyni je vyhoda,ze vidiet ak sa objavi nejaky fliacik. Pretriem vlhkou handrickou a basta. Male deti nemam, ale mam domace zvierata,tie nabytok nespinia...
pavlinka
13.04.15,09:00
Ja som mala čierny a teraz mam biely. Biely je oveľa jednoduchší na údržbu.