Radomir_svk
22.07.12,15:46
Ahojte hladam vypinac na bojler, aby vyzeral ako klasicky vypinac na svetlo, musi byt na 2000w, 230v, ide mi o to ze mam maly bojler v kuchyni pod drezom a chcem ho zapnut aby mi nahrial vodu ked ho budem potrebovat a potom ho vypnem vypinacom na stene, aby som ho nemusel stale vypinat zo zasuvky dakujem za radu.
juraj:-)
24.07.12,09:21
Ahoj, predpokladám, že boiler máš istený 16A ističom. Teda potrebuješ vypínač s hodnotou 16A. Štandardne sa robia na 10A.
Skús ABB, Legrand oni isto majú obyčajný vypínač 16A napr našiel som tu: http://vypinacezasuvky.sk/dvojpolovy-spinac-c1-16ax-230v16a-bezovy
vavrica
26.07.12,08:03
ahojte, našiel som tu odkaz na môj e-shop www.vypinacezasuvky.sk a musím pochváliť Juraja za dobrú radu, vidno že je elektrikár. Vypínače, ktoré spínajú 16A prúdy vyrábajú v rôznych dizajnových radách všetci výrobcovia, takže ak máš už nejakú konkrétnu radu namontovanú tak daj dotaz na ňu a ja ti poradím čo ďalej. Ak ide len o jeden vypínač tak sa ti neoplatí kvôli poštovnému z môjho shopu, poradím ti kde ho zoženieš v mieste bydliska.
juraj:-)
26.07.12,09:24
to bola prvá stránka na ktorú som natrafil a boli tam vypínače 16A/230V. A takto som ti spravil reklamu :) Snaď sa iný nenahnevajú
Radomir_svk
26.07.12,11:47
dakujem za info, v podste potrebujem jeden trojramcek a to vypinac na bojler /istic 16a, samostatne istenie / a dve zasuvky vedla seba, teda trojramcek, druhy trojramcek postrebujem dvojvypinac ktorym budem zapinat digestor a svedlo pod polickov kuchynskej linky a dve jednozasuvky, teda trojramcek v bezovej farbe. este mam otazku na svetlo co sa dava na kuchynsku linku, zatial v cenoj relacii v obchodoch som nasiel okolo 10-45 eur s tym, ze sa napaja na kabel do zasuvky, su aj take co by som priamo napojil na kabel z vypinaca na 230v? dakujem, hadam sa z toho vysomarite

vavrica prave som bol odhodlany si to objednat z tvojho e-shopu lebo som nejak nepochodil v obchodoch
juraj:-)
26.07.12,12:55
Nemam ani páru ako vypada vaše svietidlo. Kedysi za scializmu, ked som bol maly, si pamätam, že skoro všetky byty mali rovnaké svietidla (aj linky, dvere, rozvadzace, kachličky ružové či zelené). Dnes ich máte na mraky. Skúste hodiť aspon link, či foto.
Je otázne, či by som dával na linku, či pod linku napatie 230V. Radšej by som išiel do 12V. Trafo nad linkou a káble potiahnete poza linku. Tiež je dobré pozerať niečo čo sa neprehrieva. Teda malo by mať označenie "F" v opačne otočenom trojuholníku. Ale aj tieto celkom dobre pália (a vraj poctivého nepáli). Ono čím viac sa zohrievajú tým rychlejšie budete kupovať nové žiarovky.
misoft
26.07.12,13:18
Ukazoval si len výrobok - vypínač - reklama prišla sama :D
misoft
26.07.12,13:21
Radomir_svk
26.07.12,13:40
Svietidlo nemam vybrate, nakolko hladam normalnu neonku ci ako sa to vola, co zapojim na 230 priamo na kabel a nie tie co sa davaju do zasuvky, Kable budu normalne v stene a chranicke, tam nemam co riesit. Pod linku musim davat 230 kedze tam budem mat bojler v linke.
juraj:-)
27.07.12,06:07
Skús si pozrieť toto: http://www.svietidlalustre.sk/19-Interierove-svietidla/2735-Neonove-svietidla/13671-Band-svietidla.html
A zas ta reklama :)
Tieto napr. nemajú prívodné šnúry.
vavrica
27.07.12,06:35
ahoj radomir, svetlo pod linku si môžeš zabudovať do steny a napojiť priamo v krabici vypínača. Najvhodnejšie je kúpiť už také svietidlo, ktoré nemá klasickú vidlicovú šnúru ale len svorky na zapojenie ( to je kvôli prípadnej reklamácii ). Potom budeš už len meniť žiarivky keď sa vypália, toto je najjednoduchšie a zároveň najlacnejšie riešenie osvetlenia linky. Pri zapájaní ale pozor, musí to robiť elektrikár, lebo ináč je to na tvoje triko. 12V systém je už zbytočne komplikovanejší a častejšie sa vypaľujú halogénové žiarovky, väčší význam to má pri osvetlení LED pásom, ale investícia je nepomerne väčšia. Najjednoduchšie riešenie je spravidla to najlepšie pre nenáročnosť údržby a pre peňaženku.
V máloktorom obchode je ako predavač vyučený elektrikár, alebo ochotný poradiť, ale to neplatí len v elektrike.
Zásuvky a vypínače v trojrámiku vyrába Legrand Cariva, Valena, Céliane, potom Schneider electric Unica, Anya, Sedna, alebo ABB SwingL, Tango, Time, Element... vyber si podľa dizajnu a ceny.
K tej reklame asi toľko, po prezretí linkov vedúcich na moju stránku a zistení že sa tu jeden objavil pravdepodobne nechtiac s dobrým úmyslom poradiť, rozhodol som sa takouto formou rady prispieť aj ja. Nemáme za potrebu spamovať a zahlcovať diskusie vzhľadom na naše dlhodobé stabilné 1 umiestnenie v googli.
Radomir_svk
30.07.12,16:47
vavrica
30.07.12,20:12
áno dobre si to navolil, takto ti to bude pasovať správne.