m.cy
23.07.12,15:19
Dobrý deň, zaujímalo by ma,či je možné podať si žiadosť o úver vo viacerých bankách súčasne, máte s tým niekto skúsenosti?
hubatá
23.07.12,13:49
Ja myslím že sa dá, ak nechceš pritom založiť jednu a tú istú nehnuteľnosť. Banka ti nedá úver ak požaduje založiť nehnuteľnosť a máš ju už založenú inou bankou - to asi vieš dobre sám.
Ak nejde o založenie nehnuteľnosti - tak myslím že dá každá banka úver do nejakej výšky.
m.cy
23.07.12,13:58
No chceme kúpiť dom, a zaújimalo ma či si možem podať žiadosť napr. v dvoch bankách, že či by nebola vačšia šanca úver získať.. Mǒno je to hlúposť, len ma to tak napadlo..
bubkoch
23.07.12,14:05
No chceme kúpiť dom, a zaújimalo ma či si možem podať žiadosť napr. v dvoch bankách, že či by nebola vačšia šanca úver získať.. Mǒno je to hlúposť, len ma to tak napadlo..

jasne ze sa da, aj s jednou zakladanou nehnutelnostou ...
az do okamihu podania navrhu na vklad zalozneho prava mozes naraz vybavovat a dostat sa s nimi do finalnej fazy tesne pred podpisom kolko zmluv a v kolkych bankach chces ...
aspon ja mam taku skusenost, ze az do okamihu cerpania uveru (co je okamih, kedy som priniesol do banky z katastra potvrdeny navrh na vklad zalozneho prava, navrh na vklad KP zmluvy a LV s plombou) som nezaplatil ani cent poplatkov (banka si vsetky poplatky strhne az pri poukazani penazi na ucet) a v pripade ze by som uvedene nepriniesol (t.j. v poslednom okamihu, pred dverami katastra by som si to cele rozmyslel), uver by sa necerpal a zmluvy by sa zrusili :)
m.cy
23.07.12,14:11
A neučtujú si banky za to žiadne poplatky?takže možem si požiadať vo viacerých bankách a keď schvália tak si vyberem jednu cez ktorú potom budem riešiť peniaze hej?
bubkoch
23.07.12,14:23
A neučtujú si banky za to žiadne poplatky?takže možem si požiadať vo viacerých bankách a keď schvália tak si vyberem jednu cez ktorú potom budem riešiť peniaze hej?

ako som pisal, TB si vsetky poplatky stiahla az v okamihu cerpania uveru ... t.j. ked mi poslala peniaze na ucet, za 3s si stiahla poplatok za poskytnutie uveru a poplatok za znalecky posudok ... ale mozes mat vyssie naklady spojene s predkladanim pozadovanych dokumentov a potvrdeni vo faze schvalovania uveru
je lepsie vybavovat naraz vo viacerych, lebo banky zvyknu menit podmienky aj tesne pred podpisom zmluv, kedy stale mozes odskočiť ...
m.cy
23.07.12,14:34
Ďakujem, takže možem isť banky obehnúť ;)