player85
24.07.12,14:40
Ahojte poradáci, potrebovala by som radu :) možno to bude znieť ako čisto blondýnkovská otazka ale tak troška blondýna som ;) s priatelom sme sa nastahovali do noveho bytu a kupili novu práčku a moj problém spočíva prave s práčkou, neviem či dávam teda spravne prací prostriedok tam kde dávam (používam tekutý praci prášok woolite) prádlo mi aj vždy vonia ked ho vytiahnem ale napr, uteraky ked uschnú vobec nevonaju - skor by som povedala ze mi smrdia, uz som dala aj vyšší stupeň ale aj tak to je na figu :( neviem v čom robím chybu, ide ma uz z toho roztrhnut. dakujem za každú radu ;)
veronikasad
24.07.12,12:50
Kúp si gelové vankúšiky, napr. Ariel a daj ich rovno do práčky (pri praní uterákov). Woolite je prací prostriedok na pranie jemného prádla.
Braňo
24.07.12,12:54
Kúp si gelové vankúšiky, napr. Ariel a daj ich rovno do práčky (pri praní uterákov). Woolite je prací prostriedok na pranie jemného prádla.

A skúšala si aj cvrknúť aviváž??
Tweety
24.07.12,12:55
Ahojte poradáci, potrebovala by som radu :) možno to bude znieť ako čisto blondýnkovská otazka ale tak troška blondýna som ;) s priatelom sme sa nastahovali do noveho bytu a kupili novu práčku a moj problém spočíva prave s práčkou, neviem či dávam teda spravne prací prostriedok tam kde dávam (používam tekutý praci prášok woolite) prádlo mi aj vždy vonia ked ho vytiahnem ale napr, uteraky ked uschnú vobec nevonaju - skor by som povedala ze mi smrdia, uz som dala aj vyšší stupeň ale aj tak to je na figu :( neviem v čom robím chybu, ide ma uz z toho roztrhnut. dakujem za každú radu ;)
Súhlasím s vankúšikmi, sú super. Ale nedávaš uteráky do práčky mokré? Lebo aj to môže spôsobiť smrad, ako keby boli zatuchnuté.
veronikasad
24.07.12,12:56
A skúšala si aj cvrknúť aviváž??
Jasné, aviváž používam, ale pri mojej práčke až keď dobehne celý cyklus. Pri Woolite nie je potrebná.
player85
24.07.12,13:24
NIE hadzem ich do pračky suche normalne, aj ked som pouzivala perwol tak ked som tom z pracky vytiahla vonalo a ked sa uschlo nevonalo vobec, ale tie uteraky to je nieco hrozne to ma štve najviac lebo ja som bola zvyknuta ze uteraky krasne vonali vzdy a teraz som z toho uplne zufala, pred chvilou som ich znova hodila do prania a dala som woolite uz aj do bubna na pradlo, snad to pomoze, fakt neviem v com je chyba, este som si myslela ze to moze byt zle nastaveným programom, ale uteraky som dala na 60 a na dlhsí cyklus.
kukučka
24.07.12,13:24
Môže ísť o nekvalitné uteráky.
veronikasad
24.07.12,13:26
NIE hadzem ich do pračky suche normalne, aj ked som pouzivala perwol tak ked som tom z pracky vytiahla vonalo a ked sa uschlo nevonalo vobec, ale tie uteraky to je nieco hrozne to ma štve najviac lebo ja som bola zvyknuta ze uteraky krasne vonali vzdy a teraz som z toho uplne zufala, pred chvilou som ich znova hodila do prania a dala som woolite uz aj do bubna na pradlo, snad to pomoze, fakt neviem v com je chyba, este som si myslela ze to moze byt zle nastaveným programom, ale uteraky som dala na 60 a na dlhsí cyklus.
perwool je tiež prací prostriedok na jemné tkaniny. Na uteráky je slabý. Kúp si tie vankúšiky arielu a uvidíš ten rozdiel.
Tweety
24.07.12,13:26
NIE hadzem ich do pračky suche normalne, aj ked som pouzivala perwol tak ked som tom z pracky vytiahla vonalo a ked sa uschlo nevonalo vobec, ale tie uteraky to je nieco hrozne to ma štve najviac lebo ja som bola zvyknuta ze uteraky krasne vonali vzdy a teraz som z toho uplne zufala, pred chvilou som ich znova hodila do prania a dala som woolite uz aj do bubna na pradlo, snad to pomoze, fakt neviem v com je chyba, este som si myslela ze to moze byt zle nastaveným programom, ale uteraky som dala na 60 a na dlhsí cyklus.
Tak uvidíš, či budú voňavé, alebo nie. Ak nie, skús zmeniť prací prostriedok. Ja používam vankúšiky, alebo Formil, a nemám žiaden problém, aviváž dávam len málokedy a prádlo je pekné čisté a aj voňavé.
Oliwa
24.07.12,13:38
Ahojte poradáci, potrebovala by som radu :) možno to bude znieť ako čisto blondýnkovská otazka ale tak troška blondýna som ;) s priatelom sme sa nastahovali do noveho bytu a kupili novu práčku a moj problém spočíva prave s práčkou, neviem či dávam teda spravne prací prostriedok tam kde dávam (používam tekutý praci prášok woolite) prádlo mi aj vždy vonia ked ho vytiahnem ale napr, uteraky ked uschnú vobec nevonaju - skor by som povedala ze mi smrdia, uz som dala aj vyšší stupeň ale aj tak to je na figu :( neviem v čom robím chybu, ide ma uz z toho roztrhnut. dakujem za každú radu ;)
Milá blondína z Londýna, Ty nemáš problém len s praním, ale evidentne aj s pravopisom... A kľudne to napíšeš 2x - že blondýna! Mňa ide z času na čas roztrhnúť z toho, ako ľudia a hlavne mladí ľudia neovládajú základy slovenského pravopisu, a nielen návod k práčke... Nepíšeš, o aký typ práčky sa jedná, takže nemáme odkiaľ tušiť, či ho dávaš správne tam, kde ho máš dávať. Preštuduj si návod k obsluhe, alebo sa spýtaj v predajni, kde ste spotrebič kupovali... Alebo si to jednoducho vygúgli...

PS: Ľudia, ona sa Vás nepýta, čím má prať, aký prášok má dať alebo vankúšiky, ona nevie, či ho dáva do správneho otvoru... ;):D
Tweety
24.07.12,13:50
Milá blondína z Londýna, Ty nemáš problém len s praním, ale evidentne aj s pravopisom... A kľudne to napíšeš 2x - že blondýna! Mňa ide z času na čas roztrhnúť z toho, ako ľudia a hlavne mladí ľudia neovládajú základy slovenského pravopisu, a nielen návod k práčke... Nepíšeš, o aký typ práčky sa jedná, takže nemáme odkiaľ tušiť, či ho dávaš správne tam, kde ho máš dávať. Preštuduj si návod k obsluhe, alebo sa spýtaj v predajni, kde ste spotrebič kupovali... Alebo si to jednoducho vygúgli...

PS: Ľudia, ona sa Vás nepýta, čím má prať, aký prášok má dať alebo vankúšiky, ona nevie, či ho dáva do správneho otvoru... ;):D
No vidíš, a poradili sme jej, aj keď sa na to priamo nepýtala. Myslíš, že je až tak nemožná, že nevie, kam má dať prostriedok na pranie? Veď predsa existujú manuály.
player85
24.07.12,13:52
Milá blondína z Londýna, Ty nemáš problém len s praním, ale evidentne aj s pravopisom... A kľudne to napíšeš 2x - že blondýna! Mňa ide z času na čas roztrhnúť z toho, ako ľudia a hlavne mladí ľudia neovládajú základy slovenského pravopisu, a nielen návod k práčke... Nepíšeš, o aký typ práčky sa jedná, takže nemáme odkiaľ tušiť, či ho dávaš správne tam, kde ho máš dávať. Preštuduj si návod k obsluhe, alebo sa spýtaj v predajni, kde ste spotrebič kupovali... Alebo si to jednoducho vygúgli...

PS: Ľudia, ona sa Vás nepýta, čím má prať, aký prášok má dať alebo vankúšiky, ona nevie, či ho dáva do správneho otvoru... ;):D



tak je to možné, že mám problém s pravopisom, ale potrebovala som radu, nie poúčanie, veľa poradakov narozdiel od vás to pochopilo, takže vyskušam tie vankušiky od arielu ;) ďakujem za každú radu čo ste mi dali :)
korela
24.07.12,19:42
Nikto to zatiaľ nespomenul, ja každé prádlo okrem jemného, pred vlastným praním vyplácham, aby sa zbavilo aspoň čiastočne nečistôt. Rovnako aj na konci prania opakujem pláchanie.
Ale poznala som aj rodinu, ktorá nemala zabudovaný odtok, tak sa zachytávala prášková voda z pračky a opätovne sa v rámci šetrenia využívala na ďalšie pranie. Ako kedysi pri " veľkom praní". V jednej vode všetko.
Llívia
24.07.12,20:42
...neviem či dávam teda spravne prací prostriedok tam kde dávam (používam tekutý praci prášok woolite)...
Tiež používame tekutý prášok a dávame ho v odmerke rovno do bubna :)
Llívia
24.07.12,20:43
Môže ísť o nekvalitné uteráky.
Môže byť - niektoré veci (nielen uteráky) smrdia/páchnu tak, že ten "svojský" pach nikdy nezmizne.
player85
27.07.12,13:13
tááák poraďáci :) vyskušala som tie vankúšiky, pohrabala som sa v manuále pračky a hádajte ako to dopadlo? :) nielen prádlo ale konečne aj uteráky voňaju nádherne a ja som konečne spokojná :) ďakujem za radu s vankušikmi od arielu - iné už kupovať ani nebudem :*