sedimenth667
24.07.12,19:38
prosím vás....vedel by mi niekto poradit ako by sa dali z klasického bytového okna odstránit spálené malé bodky?Totižto rezal som v blízkosti okna železo karbobrúskou a v tej rýchlosti som si neuvedomil že iskry šlahajú priamo na sklenú výpln okna:eek:...vznikli malé zapečené bodky,ktoré sa doslova zatavili do skla...vedel by mi niekto poradit ako ich odstránit? Niekde som čítal že sa to dá kovovou vlnou vybrúsit ale neviem nemám s tým skúsenost..porípade chemicky?nejaké vhodné rozpúštadlo?? :confused:dakujem za prípadnú radu.......
bodliak
24.07.12,17:43
Výmenou skla. :(
misoft
24.07.12,18:02
mimotemy
Prečo zakladáš v priebehu 10 minút duplicitne tú istú tému?
http://www.porada.sk/t198266-spalene-sklo-na-okne-od-brusky.html
Nakoľko si "nováčik" - dôkladne si preštuduj Etiketu Porady http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html bod 4.

4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.
buchač
24.07.12,18:22
...kladivo by sa hodilo ...
sedimenth667
24.07.12,19:54
prepáč... áno som tu nováčik..nevedel som kam to zaradit...a kto je Richard??
fakt neviete čo s tým oknom???
misoft
25.07.12,11:50
S tým oknom neurobíš nič, jedine vymeniť sklenenú výplň => smer sklenár.
Kovová "vata" ti roztavené kazy nenapraví (sklo je tvrdšie ako kov - železo, mosadz), chemikálie buď neodstránia, alebo rozleptaju, čistiaci práčok to zbrúsi a nebude to priehľadné (prášky a krémiky obsahujú okrem emulzie, chémie i kremíkové zrnká)


mimotemy
Richard je administrátor stránky, okrem toho každá téma má svojho moderátora (napr. pre Rôzne porady sú moderátormi arizona, mysimis, Chobot, Dav ... ale to máš napísané dole), teda sa môžeš obrátiť aj na nich.
Ďalej si mohol "Nahlásiť" administrátorovi/moderátorovi priamo cez ikonku Nahlásiť príspevok (ten malý trojuholníček s výkričníkom) a tam požiadať o presun, vymazanie, úpravu.