alltracboy
25.07.12,12:12
Pokial je plavajuca podlaha dilatovana od stien (plavajuca podlaha= poter na EPS), musi byt samozrejme dilatovana aj dlazba v kupelni. Moja otazka je, poklada sa najprv dlazba s dilatacou medzerou od holej steny a potom obklady stien tak aby bola dlazba pod spodnou hranou obkladov a mohla sa pohybovat?
220870
25.07.12,13:26
Môžete aj najskôr dlažbu,ale je ju treba dobre poakrývať.Bežne to robím naopak najskôr obklad potom dlažbu.Špáru medzi dlažbou a obkladom vyplniť silikónom.
charonme
25.07.12,13:49
wow tak toto som nevedel, ja mam dlazbu v kupelni plynule (skarou) nadvezujucu na obklad stien
draik
25.07.12,18:12
Spravíte obklad steny okrem prvého radu, položíte dlažbu a dorobíte obklad.
alltracboy
25.07.12,18:49
ano viem ze sa to robi aj tak ze sa doraba posledny rad, skor mi islo o to ako sa riesi ta dilatacia.. v podstate by mala podlaha mat moznost sa zasuvat pod obklady stien nie? A pokial ma byt dlazba prekryta obkladom stien, tak by sa mala dat bud prva, alebo dorobit spodny rad obkladu naposledy. ma to len zaujimalo ci tu nejaky obkladac nepobehuje co by napisal ako sa to najlepsie robi. Ale s tym spinenim dlazby ma 220870 pravdu, takze ako pisal draik je asi to najlepsie riesenie.
220870
25.07.12,20:00
Celkovo pri obklade záleží na vzore a druhoch obkladačiek ,od množstva obkladu ,výšky do akej sa bude obkladať členitosti kúpelne atd .....Ak je obklad po strop tak sa zčína nie spodným ,ale prostredným radom.... a ešte kopu iných vecí škoda to rozpisovať.